Lielākie protesti Eiropā pret Krieviju kopš PSRS laikiem. Cenzūra Krievijas medijos.

2013. gada 9. aprīlī.

Protesti pret Putinu Eiropā
Demostrācijas pret Putinu Amsterdamā http://www.kommersant.ru/ gallery/pic/855949

Krievijas mediji ir pārsteigti, ka pirmo reizi Krievijas prezidentu viņa ārvalstu vizītes laikā sagaida masveidīgākie protesti kādi jebkad pieredzēti kopš PSRS laikiem, kad PSRS līderi viesojās ārzemēs. Tas bija jūtams arī vakardienas Putina preses konferences  krievu žurnālistu jautājumos. Rietumos PSRS režīmu savulaik kritizēja par cilvēktiesību ierobežošanu, politieslodzītajiem PSRS cietumos, Baltijas, Afganistānas okupāciju, emigrācijas aizliegšanu utt. Tolaik protesta demonstrācijas sagaidīja Brežņevu, Gorbačovu visās Rietumu valstīs, kur tie viesojās.

Vakardiena atgādināja tos drūmos gadus. Šoreiz it kā ‘demokrātiskās’ Krievijas prezidentu sagaidīja demonstrācijas par to pašu tēmu, ko padomju laikā, proti, par cilvēktiesību ierobežošanu. Par no ārzemēm finansēto nevalstisko organizāciju vajāšanu, par seksuālo minoritāšu tiesību ierobežošanu.

Atspoguļojot vakardienas notikumus Hanoverā un Amsterdamā pašmāju auditorijai Krievijas mediji demonstrē arī cenzūru.

Šodienas Komersant ir redzams rediģēts starptautiskas ziņu aģentūras attēls, kur no kadra ir izņemts kailās Femen protestētājs siluets ar Putinam neglaimojošos lozungu uz meitenes muguras. Krievijā šajās dienās spēkā stājas likuma norma, kas aizliedz necenzētu vārdu lietošanu masu medijos. Taču Krievijas režīma kritiķi šo likuma izmaiņu vērtē kā mēģinājumu nevis cīnīties par tīru valodu, bet gan lai neļautu tautai necenzētos vārdos saukt politisko eliti.  Masu demonstrācijās un sociālajos medijos Krievijā ir ļoti populāri dēvēt Putinu necenzētos vārdos.

Cenzēts attēls Krievijas presē un necenzēts attēls Rietumu medijos:

Cenzēts attēls Krievijas presē
Cenzēts attēls Krievijas presē, kur no kadra ir izņemts kailas Femen aktīvistes attēls ar Putinam neglaimojošu uzrakstu.
Neceznzēts attēls Rietumu medijos
Necenzēts attēls Rietumu, tajā skaitā Latvijas medijos. TVNet.

Putinu par cilvēktiesību ierobežošanu vakar strostēja Vācijas kanclere Merkele,  Nīderlandes premjers Marks Rutte un citi līderi, ar kuriem viņš tikās.

Putina Krievija grib tirdzniecību ar Eiropu, grib bezvīzu režīmu ar ES, taču lai tiktu Eiropā būs Krievijai jākļūst par demokrātiskāku valsti. Cita ceļa nav.

Resursi citos medijos par Putina vizīti Eiropā vakar.

Mans komentārs  TVNet

http://www.kommersant.ru/doc/2165511

http://www.kommersant.ru/gallery/pic/855949

http://www.kommersant.ru/gallery/pic/855490

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-22072994

http://english.cri.cn/6966/2013/04/09/2561s758358.htm

http://www.myfoxchicago.com/story/21906515/gay-rights-groups-await-putin-in-amsterdam

http://www.rferl.org/content/putin-netherlands-gay-rights-protest/24951461.html

2 comments


  1. Atliek tikai secināt, ka Hanoverā un Amsterdamā Putins ir tikpat populārs kā Merkele Kiprā un Grieķijā. Bildē Merkele izskatās aizvainota, ka viņai savās mājās nākas konkurēt ar jaunāku importa miesu. Nav kārtības Vācijā 🙂

Leave a Reply