Krievija kā Ķīnas vasalis = bīstams scenārijs Eiropas nākotnei

Bahmuta turas. Valerijs Zalužnijs (Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieks) vakar informēja, ka ukraiņi esot apturējuši krievu uzbrukumus. Šis paziņojums izskan īsi pēc krievu „Vāgnerarmijas“ šefa Jevgeņija Prigožina publiskotās informācijas par to, ka krievi gatavojoties ukraiņu uzbrukumam. 

Kaujas šajā zonā notiek kopš augusta. Martā izskatījās, ka ukraiņi tomēr atkāpsies (piekāpsies), jo krieviem izdevās aplenkt pilsētu un nogriezt pretinieka pārtikas un munīcijas piegādes ceļus. Situācija tobrīd bija ļoti smaga. Izcili grūta. Taču Zeļenskis (krīzes apstākļos) apsolīja Bahmutas aizstāvjiem visu iespējamo palīdzību un tagad izskatās, ka tas ir palīdzējis. Sestdien noskaidrojās, ka kaujas Bahmutā beidzot pieklusušas un krievi vairs neuzbrūk tik sistemātiski kā agrāk. (TT, DN) 

Šis ir būtisks pagrieziena punkts Ukrainas kara gaitā. Pirmkārt tāpēc, ka lielie upuri krieviem neattaisnojās, otrkārt – „Vāgnerarmija“ nav maģisks un neuzvarams spēks, treškārt – krieviem tomēr neizdevās izcirst šo logu uz Ukrainas centru. Ukraiņi viņus nogurdināja un nelaida pāri maģiskajam Bahmutas slieksnim.

Vienlaikus Prigožins publiskojis savu pavēli par to, ka 5000 krievu cietumnieku (kas karo pie Bahmutas) saņems amnestiju. Viņiem „aiz restēm“ vairs nebūs jāatgriežas. 

 (Reuters) Nav saprotams, vai visi amnestētie ir dzīvi, jeb daļa saņem „atbrīvošanu no cietuma“ pēc nāves. 

Bahmuta turas un cerams, ka arī noturēsies līdz finālam. Proti – kara beigām.  

Tikko noskaidrojās, ka ķīnieši tomēr (patlaban) nepiegādā Krievijai ieročus. Pagaidām nepiegādā. Nav izslēgts, ka tas varētu notikt nākotnē. Kaut kad vēlāk. Tā (savas Kanādas vizītes laikā) presei paziņoja ASV prezidents Džo Baidens. (Reuters)

Par notiekošo karā. Aizvadītās diennakts laikā atvairīti 38 raķešu uzbrukumi Līmanai, Marnkai, Šačanskai, Avdijivkai un Bahmutai. Ap 20 cilvēku gājuši bojā. Lielākā daļa – Kijivas tuvumā. (CNN, DN)  

Nobeigumā vēlētos vēlreiz atgriezties pie Putina un Sji Dziņpina sarunām. Tas, ko Putins ar šīm sarunām panāca, ir Krievijas pakļaušana Ķīnas interesēm un šāds solis var nākotnē izraisīt Krievijai ļoti nopietnas sekas. Krievijas šādi lēnām kļūst par Ķīnas pakļautībā esošo valsti. Šāds pavērsiens ietekmēs arī mūs pērējos. Eiropiešus. 

Pirmais, kas būtu jāievēro, ka ar šo Ķīna sāk noteikt Eiropas politiku. Nekas tamlīdzīgs agrāk nav novērots. Tas nozīmē, ka ķīnieši ielaužas Eiropā ne tikai ekonomiski, bet tagad arī politiski. Ja Putins šo karu pazaudēs, tad tas būs liels trieciens Ķīnas gigantiskajām ambīcijām. (Corriere della Sera). 

Ķīnai ļoti izdevīgs ir tieši šāds – novājināts un sabiedēts Putins. Kurš pārdod enerģiju un izejvielas par smieklīgam cenām, 100% pakļaujoties ķīniešu noteikumiem. Vienlaikus ķīnieši pārņem visu Krievijas noieta tirgu, kuru Rietumi ir pametuši. Pašlaik Putins ir kā „palīdzības lūdzējs ar ubaga cepuri rokās“, jo viņam vajag ķīniešu palīdzību, lai izdzīvotu šajā smagajā krīzes situācijā. (SvD)

Krievijas pārvēršanās par Ķīnas vasali būtiski pārmaina Eiropas veidolu. Tagad veco kontinentu vadīs ķīnieši un eiropiešiem nāksies vairāk rēķināties ar Ķīnas prasībām un vajadzībām, nekā tas tika darīts līdz šim. Ko īsti Ķīna vēlas? Komunismu? Nē, ķīniešu varas prasības ir ļoti līdzīgas putinistu ideoloģijai. Tas ir nacionālisms. Vara pār citām nācijām. 

Par to maz runāts mūsu medijos un publiskajā telpā, taču tagad ir pienācis laiks saprast, ka Sji nav Mao un ķīnieši jau sen vairs nav „tikai lēto preču ražotāji“.

Tā nu tas ir. 

Tas nozīmē, ka Ukrainas karš jāuzvar ukraiņiem. Šāda uzvara (visās nozīmēs, virzienos) ir arī mūsu interesēs.        

Attēlā Bahmuta, 20.marts 2023

Leave a Reply