Kremļa draudēšana un savādo dronu lidošana

Onka Putins atkal sāk draudēt ar kodolieročiem. Tā kā parastā kaujā krievu armija nebūt nav „neuzvaramā“(karo slikti un ieroču pietrūkst), tad jāķeras klāt pie svirām, kas var arī viņam pašām sabojāt veselību. Uzvedoties tā, it kā šie ieroči nevarētu izraisīt efektus, kas var kļūt liktenīgi arī krieviem pašiem un visai Krievijai. Proti – saindēt un iznīcināt to. 

Tā nu Putins tikko paziņojis, ka izvietošot taktiskos kodolieročus Baltkrievijā. Lieki piebilst, ka tas ir ļoti tuvu Latvijai. Nepatīkami.

Kāpēc atkal kodolieroču grabināšana? „Tāpēc, ka Kremļa retorika visu laiku tiek centrēta uz eskalāciju“, – konstatē kara lietu eksperts Juhans Hoivinens. 

Domāju, ka nav vajadzības citēt ko un kā Putins teica aģentūrai TASS. Protams, ka viņš neko sliktu nedara, amerikāņi esot daudz sliktāki un „parasti“ izvietojot kodolieročus savu sabiedroto teritorijā. Taču faktiski tā nav. Visās NATO dalībvalstīs kodolieročus izvietot nedrīkst. Ir arī tādas dalībvalstis, kuras nepiekrīt kodolieroču izvietošanai savā teritorijā. Tātad, Putinam nav taisnība, jeb varbūt viņš reālos faktus nezina. Ukrainas kara retorika pierāda, ka krievi slikti zina lietas, kas notiek citur. Viņi „iedomājās“ un „pieļauj“, bet tas izrādās nepatiesība. Tā arī nevar saprast, vai Lukašenko ir piekritis, ka Putins izvietos Minskā kodolbumbas. Pašam Putinam liekas, ka viss esot kārtībā, taču līdz šim nav dzirdēts, ka Baltkrievijas diktators būtu piekritis šādai lietai. 

Ir zināms, ka Krievija izstājās no līgumiem šajā jomā (2010). Tā kā taktiskie kodolieroči ir ar mazāku iedarbības jaudu kā stratēģiskie, tad ir saprotams, ka šo te Putins centīsies izmantot pret ukraiņiem un mums. 

Ar šo tiek sūtīts brīdinājuma signāls Polijai un Slovākijai, lai pārtrauc palīdzēt Ukrainai. Abas šīs valstis tikko izlēma piegādāt ukraiņiem kara lidmašīnas. Mājiens šis ir arī britiem, kuri ir gatavi nosūtīt bruņusitēju munīciju ar noplicināto urānu un savus Challenger 2 tankus. Pēdējais Putinu ļoti nokaitinājis un viņš tagad esot gatavs uzbrukt Ukrainai ar kodolieročiem. Šis ir pirmais gadījums, kad krievi izvieto kodolieročus ārpus savas valsts teritorijas. (CNN)

Desmit kaujas lidmašīnas ar taktiskajiem kodolieročiem jau esot izvietotas Baltkrievijā. 

Īss paskaidrojums par taktiskajiem atomieročiem. Tātad nav nevienas ļoti korektas definīcijas, kas izskaidrotu atšķirību starp stratēģiskajiem un taktiskajiem ieročiem. Taču ir vispārējas vadlīnijas, kas ziņo, ka taktiskie ieroči ir ar īsāku darbības rādiusu. Apmēram 500 km un tos var izmantot parastajās ieroču sistēmās. Tas nozīmē, ka taktiskos atomieročus nevar šaut no viena kontinenta uz nākamo. Proti, ar tiem krievi nevar uzbrukt amerikāņiem. 

Nav iespējams precīzi pateikt cik Krievijai ir šādu ieroču. ASV lēš, ka krieviem tādu esot ap 2000, kas ir 10 reižu vairāk nekā amerikāņiem. INF līgums paredzēja šo ieroču samazināšanu noliktavās (skat. 1987.gads), taču vēlāk gan Padomju Savienība, gan ASV izstājās no šī līguma un tas vairs nav saistošs. 

Situācija nav patīkama. Putins uzbrūk Ukrainai, zaudē un sāk draudēt ar vispasaules saindēšanu. Zemiski. 

Atbildīgās personas NATO tikko informēja, ka rūpīgi seko notikumu attīstībai un spēj pieskaņot arī savus kodolieročus, ja to darīs Krievija. Ukraina pieprasījusi, lai šī ziņojuma sakarībā tiktu sasaukta ANO drošības padomes apspriede.  

ISW uzskata, ka šie ir atkal tikai draudi un risks kodoluzbrukumam esot zems.  

Kāpēc Putins atkal draud? Tāpēc, ka Putina plāni modernizēt esošos muzeja tankus, nav reāli. Tā kā vairākas Eiropas valstis ir kolektīvi paziņojušas, ka ir gatavas piegādāt tankus ukraiņiem un tie būs jauni un moderni ieroči, tad Kremlis ir stresā. Tiek apgalvots, ka visa Krievijas rūpniecība tagad pāriešot uz tanku ražošanu, taču solījumi un apņēmība ir viena lieta, bet reālais rezultāts – pavisam cits jautājums.  

Pagaidām Krievija prot tikai vienu lietu – šaut pa gabalu. Vakar atkal bombardētas ukraiņu pilsētas Kupijanska un Līmana. (CNN) Pavisam 370 krievu raķetes raidītas Ukrainas virzienā. Bahmutas priekšpilsēta Vuhledara vairs neeksistē. Krievi to nolīdzinājuši līdz ar zemi.  Vakar krievi konstatējuši sprādzienu Kirejevskā, Tulas rajonā. Vainīgais esot bijis ukraiņu drons (Tupolev TU-141), kas pielādēts ar sprāgstvielām. Tā apgalvo TASS. Ukraiņi šo ziņu neapstiprina. (DN)    

Attēlā ukraiņu karavīti Bahmutā. 23.marts 2023.

Leave a Reply