Slēpņošana, peldēšana sausumā jeb occupy Wall Street? Kas īsti ir šoruden modē?

2011. gada 3. oktobrī

Geocaching jeb latviski slēpņošana iet atkal vaļā arī Stokholmā. ”Nafigātors” telefonā palīdz atrast slēpņus, kas noglabāti ”pēc noteikumiem” (lai parasti cilvēki uz tiem nepakluptu) pašā lielpilsētas centrā. Orientēšanās sistēma kļūst aizvien sarežģītāka, taču dalībnieku skaits tikai palielinās. Kodēti ziņojumi, mājieni, dubultslēpni, matemātisku problēmu risināšana (lai tiktu tālāk!), pat šifrētas instrukcijas, kas jāatšķetina pašam!

Visu laiku jāatrodas interneta pieslēguma zonā.

Slēpņošana šobrīd kļuvusi par valsts nozīmes pasākumu un interneta vietnes piedāvā šo izklaidi dažādos grūtības līmeņos.

Kas īsti ir noticis?

Kāpēc nopietni cilvēki (kas ieņem atbildīgus amatus), mākslinieki (kam ir ko darīt), bērni (kam skolā nepatīk matemātika, taču te viņi risina sarežģītus vienādojumus) …spēlē šo spēli?

Kas noticis?

Kino ar Angeliku Džolī vai televizors, kas dejo, guļ un ēd kopā ar zvaigznēm…vairs nevilina?

Publika ir gudrāka par masmediju piedāvājumu?

Visu vasaru bija modē tēlot dēli un fotografēties ”dēļa pozā” visneiedomājamākajās vietās.  Fotogrāfijas bija jāpublicē sociālajos medijos. Citādi šim pasākumam neesot jēgas.

Cilvēki – taisni kā dēļi gulēja uz kārbām, vannām, galdiem, miskastēm.

Tam sekoja pūču spēlēšana, ”splanking”, ”trunking”, ”owling” un citas grupas piederību apliecinošas formas.

Kuru izvēlos es?

Man vissimpātiskākā šķiet iniciatīva – Occupy Wall Street. Kustība, kas sāka savu darbu 17. septembrī Ņujorkā un katru dienu rīko demonstrācijas biržas atvēršanas un slēgšanas laikā. Nedēļas nogalē šis pasākums turpinājās arī Losandželosā un Čikāgā.

Jaunieši okupē biržas ēku, lai demonstrētu pret finanšu kapitāla korumpētību un alkatību.

Pasākums turpinās Manhetenā jau divas nedēļas un ir pievērsis plašu mediju uzmanību.

Vakar pie biržas uz ielas nakšņoja jau 300 jauniešu, daži – meklēja patvērumu tuvējā McDonalda siltumā, nosnaužoties uz soliem.

Kāpēc viņi protestē pret lielo uzņēmumu un banku politiku?

”Man šķiet, ka šādi mēs spējam un varam parādīt savu neapmierinātību ar ”naudas pārvaldītāju” politiku un rīcību. Mēs viņiem traucēsim un savu panāksim” – apgalvo kāda 18.gadus veca demonstrētāja – Hanna Rūlena. 

Sestdien 700 no 2000 demonstrantiem arestēja policija.

Konflikti starp demonstrantiem un policiju turpinās, jo nav skaidrs vai demonstrētāji paši sāka traucēt satiksmes kustību uz Bruklinas tilta, jeb viņus šim solim izprovocēja policisti.

Šodien šo kustību sāk materiāli atbalstīt ziedotāji.

Amerikāņi dara ko var.

Zviedri mēģina atslēgties no gaidāmās – nākamās krīzes un slēpņo lielpilsētas džungļos.

Ko gaidām mēs?   

 

 

 

 

 

Leave a Reply