Pirmais aprīlis – piemānīšanas diena. Neesmu vienīgais upuris.

2012.gada 1. aprīlis

Aprīļa joki šodien mani apveda ap stūri. 100%.

Autores foto.

Iespējams, ka vainīgā bija necilvēcīgi agrā celšanās svētdienas rītā (07.00!), kad normāli cilvēki guļ un modrība nav mana pirmā līmeņa aktivitāte.

Pa ceļam uz lekcijām augstskolā RISEBA izlasīju TVNET pirmo rīta publikāciju un noticēju, ka ”Šlesers ir paņemts ciet”.
Fotomontāžu neievēroju un klusībā nobrīnījos par Latvijas institūciju superaktivitāti svētdienā.

Uz manu tradicionālo jautājumu – ”kas jauns?” – studenti atbildēja tradicionāli – ”nekā jauna nav!”

Mani iebildumi netika ņemti vērā un pirmā sola meičas uzreiz man loģiski paskaidroja, ka šodien ir 1. aprīlis un viss izrietošais uzreiz noskaidrojās kā diena.

Jokošana sita augstu vilni arī Pārdaugavas Fazendā, taču tobrīd visi jau bijām pamodušies un izjokotājiem nepadevāmies.

Taču apskatot Zviedrijas sabiedriskās televīzijas šodienas atskaiti par valsts galvenajiem 1. aprīļa izjokotājiem, jākonstatē, ka es neesmu vienīgā, kuru šorīt medijs ”apveda ap stūri”.

Uppsala Nya Tidning šorīt bija nopublicējusi rakstu par to, ka tetovēšanai paredzētās krāsvielas absorbē pretapaugļošanās tablešu aktīvās substances un līdz ar to padara šo ”aizsarglīdzekli” neiedarbīgu. Tika intervēta pat kāda sašutuši divu bērnu māte no Orbuhusas, kas uzskatīja, ka ”tas nu gan ir skandāls” un ziņoja, ka pieprasīs pamatīgu kompensāciju no kontraceptīvo tablešu ražotājiem. Bērnu viņa tomēr saglabāšot un no tetovējumiem neatteikšoties. Protams, ka sabiedrība saviļņojās. Pamatīgi saviļojās no šī ”zinātniskā atklājuma”, kas izrādījās …aprīļa joks.

Arbetaren zem virsraksta ” Ja Tu spēj dejot, tad vari arī strādāt!”, publicējusi informāciju par to, ka Sociālās apdrošināšanas pārvalde ir uzsākusi aktīvo pensionāru izsekošanu. Ja pensionāri ir moži, tad viņiem jāatgriežas darba tirgū. Kā jau zināms – vecumam vairs nav nozīmes un visiem tagad ir jāstrādā! Tagad būšot ap 100 spiegu, kas izsekos ko pensionāri dara savā brīvajā laikā un ja viņi, piemēram, var dejot, tad nāksies iet atpakaļ uz darbu. Īpašs rādītājs būšot tieši dejošana. Tie pensionāri, kas iet uz ballēm un deju kursiem, būs spiesti atgriezties sūrajā darba ikdienā pirmie. Reakcija nebija ilgi jāgaida. Sašutums bija pamatīgs.

Nerikes Allehanda informē šodien savus lasītājus, ka visā valstī tiks samazināts atvaļinājuma laiks.

Borås Tidning –  šodien mēģināja iestāstīt, ka pilsētai tiks mainīts nosaukums.

Göteborgs Posten šodien ziņo, ka pilsētas tuvumā tiks būvēts apjomīgs vēja rotoru parks. Uzņēmuma akciju pircējiem esot jāpiesakās nekavējoties. Paradoksāli, ka daudzi šodien bija sastājušies rindā, lai iegādātos jaunā energouzņēmuma akcijas.  

Sydsvenskan lasītājiem kafija šodien iesprūda rīklē izlasot, ka Lundas pilsētā tiks būvēts gaisa tramvajs. Pa trosēm peldēšot deviņus metrus garas gondolas un virs Doma baznīcas tās pacelšoties iespaidīgā augstumā. Jā, daudzi tam noticēja un satraucās.

 

Starp citu – 1. aprīlis vēl nav beidzies.

Visādi var gadīties.

Drošības dēļ eju skatīties ”Melanholiju”.

 

 

 

2 comments


  1. Par tām gondolām gan labi nostrādāts (mūsu TVETa līmeņa portāli līdz kam tamlīdzīgam nav spēīgi aizdomāties), tiesa gan, uzgāju tikai šodien ielu dzelzceļu biedrības mājaslapā esošajā forumā…

Leave a Reply