Hakeru uzbrukums bankām, tiesai, ziņu aģentūrai

2012. gada 1. oktobris

Swedbankas problēmas. 01.10.2012
Swedbankas problēmas. 01.10.2012

Šodien priekšpusdienā Swedbankas un SEB bankas mājas lapas tika pakļautas hakeru uzbrukumam, – ziņo Aftonbadet, SVT un SR.

  • Pusdienlaikā ”kāds” izmisīgi mēģināja bloķēt mūsu mājas lapu. Var gadīties, ka joprojām ir problēmas ar www.swedbank.se, taču mēs tās esam gandrīz uzvarējuši, –  pēcpusdienā informēja medijus Swedbank pārstāve Anna Sundblāda.

SEB bankas interneta komunikācijas traucējumi šodien sākušies laikā no plkst 12.00 – 13.00. Metode līdzīga kā Swedbankai – centieni pārslogot ”ielogošanās” ceļu.

Vienlaikus šodien uzbrukts arī ziņu aģentūrai TT un Stokholma lokālās satiksmes SI mājas  lapai. Kopš plkst. 10.00 tur nebija iespējams pasūtīt biļetes. Tagad www.sl.se darbojas normāli.

  • Šis trieciens ir plānota akcija pret zviedru institūcijām un uzņēmumiem. Nedomāju, ka aiz šiem uzbrukumiem slēpjas kāda ilglaicīga stratēģija. Savādi, ka hakeri uzbruka arī Varmācības upuru atbalsta pārvaldei, mediju un tiesu mājas lapām, – konstatē Alders Alkvists, Valsts policijas pārvaldes IT eksperts.
  • Kas ir šie hakeri?
  • Tehniski apdāvināti cilvēki, grupējumi. Sākot no atsevišķiem indivīdiem un beidzot ar organizētām kiberterorisma vienībām, kas dažās valstīs eksistē – konstatē Alkvists.

One comment


  1. Tā, kā pasaulē ir arī daudz neatkarīgu “entuziastu” un dažādu antirietumniecisku grupējumu, tad mēs nevaram zināt vai tas kā saistīts ar Krievijas nesenajiem epirku,u konkursiem, agrākajiem uzbrukumiem Igaunijas serveriem un tai pašā Igaunijā pēc šiem uzbrukumiem novietoto kiberaizsardzības biroju – īsumā, vai tā tiešām ir “aukstā kara II” sastāvdaļa. Atliek gaidīt un vērot sakarības.

Leave a Reply