IKEA atvainojas medijiem un labo savu katalogu. TeliaSoneras Uzbekijas ”kukuļus” iesaldē

2012. gada 1. oktobris

IKEA reklāmas cenzūra 2012
IKEA reklāmas cenzūra 2012

Pēc bargās kritikas zviedru medijos, IKEA koncerns šovakar atvainojas par retušētajām reklāmas ilustrācijām savā katalogā Sauda Arābijā.

Uzņēmums apstiprina, ka saglabās IKEA  specifisko uzņēmuma kultūru arī ārzemju tirgos, kā tas ir noticis līdz šim. IKEA grupas preses sekretāre šovakar uzsver, ka skandalozais Sauda Arābijas katalogs nav uztverams kā produkta piemērošana attiecīgajam tirgum, bet gan kā rupja reklāmas kļūda. Noskaidrojās, ka koriģējumus nav veikuši vietējā tirgus pārstāvji, bet gan pati IKEA grupa mītnes zemē.

Es, kā IKEA kataloga producente dziļi nožēloju notikušo un atzīstu, ka man vajadzēja reaģēt ātrāk un neatļaut izdzēst visas sievietes no kataloga reklāmas ilustrācijām. Pašreizējā kataloga Sauda Arābijas versija ir pretrunā ar IKEA koncerna uzņēmuma kultūru un vērtībām, – taisnojas šovakar IKEA grupas preses sekretāre Jozefīne Torela. Jau rīt IKEA grupa pārskatīšot ”savas darba rutīnas” un nodrošinās korektu kataloga veidolu visās valstīs, kurās IKEA pārdod sava preces.

TeliaSonera cīnās ar korupcijas problēmām
TeliaSonera cīnās ar korupcijas problēmām

Šovakar Valsts birojs cīņai pret korupciju Zviedrijā (prokurora Bengta Bergera vadībā) iesniedzis prasību Stokholmas apgabaltiesā par TeliaSonera 1,5 miljardu kronu iesaldēšanu bankas kontos. Notikušais ir SVT rokošās žurnālistikas raidījuma ”Uppdrag granskning” atklāto faktu rezultāts, kura tika noskaidrots, ka Telia Sonera ir kukuļojusi Uzbekijas diktatora ģimeni (caur Gibraltārā reģistrētu firmu Takilant), lai iegūtu sev nepieciešamo 3G licenci. Šī nauda 30 miljoni dolāru ir ”sadzenāta ciet” un noskaidrojies, ka tā atrodas pašlaik atrodama firmas Takilant kontā Nordea bankā.

Firma Takilant pieder kādai jaunai sievietei, kas ir Uzbekijas diktatora Islama Karimova meitas tuvākā draudzene. 2011. gadā viņa ir atvērusi kontu Stokholmas Nordea bankā un pašlaik šajā kontā ir iesaldēti 30 miljoni dolāru.

Tiesas ceturtdien turpinās izskatīt šo lietu Stokholmā.

Leave a Reply