Krievu kara lidmašīnu bravūra gaisā. Cik ilgi vēl?

2014.gada 14.decembris

Kastrups

Pirms dažām dienām kāda pasažieru lidmašīna virs Kastrupa lidlauka bija spiesta steigšus mainīt savu maršrutu. Civilā lidaparāta ceļā pekšņi nostājās krievu iznīcinātājs.

Krievu lidmašīna tobrīd atradās mazāk nekā deviņu kilometru attālumā no pasažieru lainera. Tas ir daudz mazāk nekā pieļaujams, ziņo SR.

Tupretī STV, atsaucoties uz SAS pastāv, ka lidmašīnas (kritiskajā mirklī) atradušās 900 m attālumā viena no otras. Dāņu SAS preses dienesta vadītāja Trīne Kromana- Nikelsena tagad mierina SAS pasažierus, ka neeot bijis kolīzijas riska. Viņu centienus nolīdzināt šo negadījumu var saprast. Pasažieri kļūst nemierīgi.

  • Jūs varat tagad gari diskutēt vai tas ir pietiekami vai nav, taču mums tas nozīmē ļoti kritisku situāciju, – konstatē zviedru gaisa spēku šefs Mikaēls Bidēns. Viņš kategoriski noraida krievu medijos izskanējušās versijas par to, ka attālums starp abām lidmašīnām esot bijis 70 km.

Šodien ITAR TASS krievu ģenerālmajors Igors Konašenkovs centās noliegt zviedru medijos izskanējušos faktus, uzsverot, ka nekāda kolīzijas riska gaisā pie Kastrupa neesot bijis. Pasažieru lidmašīna esot varējusi mierīgi lidot tālāk uz Poliju. Pēc krievu ģenerālmajora domām krievu kara lidmašīna esot bijusi 70 km attālumā.

  • Nav skaidrs ko viņš ar to domā. Iespējams, ka šo attālumu viņš fiksējis brīdī, kad pasažieru lidmašīnu strauji novirzot no paredzētā kursa, izdevās atvirzīt maksimāli tālu”, – konstatē Zviedrijas Radio.

Fakts paliek fakts: piektdien pusdienlaikā krievu kara lidmašīna pēkšņi parādījās gaisa telpā uz dienvidiem no Malmes pilsētas Zviedrijā un bija faktiski neredzama lidostas dispečeriem Kastrupa lidostā, kas koordinē civilas aviācijas lidmašīnu trases. Krievu lidmašīna bija apzināti izslēgusi transponderu, kas signalizē par lidaparāta atrašanās vietu gaisā.

Tas nozīmē, ka šādas lidmašīnas pasažieru lidmašīnu novērotāji neredz.

Krievu ģenerālmajors uzsver, ka ”šādi rīkojas arī NATO kaujas lidmašīnas Baltijas jūras zonā”, pie Krievijas robežām”. Pie kam, liktenīgajā brīdī, tirpat netālu esot bijis arī NATO lidaparāts.

 Tātad – visi rīkojoties tāpat. Vai tā ir?

Pēc Mikaēla Bidēna domām šāds apgalvojums ir nepamatots. Virs Baltijas jūras regulāri lido ļoti daudz lidmašīnu. Pagaidām nav novērots, ka NATO kara lidmašīnas šādi riskētu, tuvojoties ar izslēgtiem transponderiem lidostām vai kādām citām intensīvas gaisa satiksmes zonām.

Vai arī NATO lido ar šādi izslēgtiem lidaparātiem?

  • Varu atbildēt tikai par tām zinām, kuras pieder vai robežojas ar mūsu valsti. Līdz šim šādu uzvedību no viņu puses neesam piedzīvojuši, – uzsver SR MIkaēs Bidēns.

Tātad tikai krievu lidmašīnas tā uzvedas?

  • Šajā telpā tā tas ir, – uzsver zviedru gaisa spēku šefs.
  •  Tas ir ļoti nopietni. Tas ir neakceptējami. Tas ir bīstami”- sestdien konstatēja Zviedrijas aizsardzības ministrs Pēters Hultkvists.

Krievijas lidmašīnu pirātiskās uzvedības dēl Somijas aviodispečeri tagad sāk mainīt civilo lidmašīnu trajektorijas.

 

Par Krievijas zemūdenēm un to “piedzīvojumiem Baltijas jūra” mēs jau zinām. Tās pieķert nozieguma vietā gandrīz nav iespējams.

Tagad redzam krievu kara lidmašīnu eksperimentus ar Eiropas gaisas satiksmes lidaparātiem.  Kur vispār šodien ir droši un Putina impērija neuzmācas ar saviem spēka paraugdemonstrējumiem?

Zem zemes?

 

Leave a Reply