Krievijas vēlēšanu rulete. Cars paliek tronī.

2012.gada 5. marts

 

Neatkarīgā vēlēšanu novērošanas un uzraudzības organizācija Golos  pusnaktī ziņoja par 3.700 vēlēšanu procedūras pārkāpumiem. Savā mājas lapā šī organizācija ziņo kā novērotāji ar varu dzīti ārā no vēlēšanu iecirkņiem Piemaskavā, cik ciniski apsargi izrēķinājušies ar žurnālistiem, atņemot un salaužot dārgas video un fotokameras.

Par ”vēlēšanu karuseļiem” vakar, Krievijas vēlēšanās ziņo arī  skandināvu korespondenti.

–  Galvenā blēdīšanās notiek pēc tam, kad balsis jau saskaitītas. Brīdī, kad neviens vairs nefilmē. Pieaicinātie balsu skaitītāji liecina, ka šāda prakse ir ļoti izplatīta Krievijas vēlēšanās” – informā SVT korespondente no Maskavas.

 

 -Pašlaik Krievija ir sadalījusies divās frontēs – konservatīvie ( galvenokārt ierēdņi), kas ir pret pārmaiņām un vēlas saglabāt status quo un tāpēc balsoja par Putinu. Otri ir progresīvāka grupa, kas vēlas būtiskas pārmaiņas visā Krievijā, – komentē SVT korespondente Elina Jonsone no Maskavas.

 

–   Cars Putins būs spiests valdīt citādāk, secina Svenska Dagbladet komentētājs Jans Blumgrēns  Taču vai viņs kļūs liberālāks vai autoritārāks, ir jautājums, uz ko vēl nevarot dot atbildi, secina Blumgrēns.

Leave a Reply