Lietainā Zviedrija, vīrs ar nazi Upsālā un Eirovīzijas teroristi

2012. gada 13. aprīlis
Upsāla, 13.04.2012 SVT
Upsāla, 13.04.2012 SVT

Piektdiena, 13. aprīlis aizlīst lietū.

Ar nazi bruņots vīrs turpina šantažēt (visu pēcpusdienu un pievakari) Upsālas pilsētas domi, plosoties pirmajā stāvā un draudot garāmgājējiem. Policija apjozusi ēku un pamazām no tās izdodas izvadīt ārā pirmā stāva pārbaidītos domes līdzstrādniekus. Otrajā stāvā joprojām ir ļaudis, kas netiek ārā.

Studentu pilsētiņā ir nosprostotas galvenās ielas, sabiedriskais transports nekursē cauri centram. Gar domes namu apturēta visa veida satiksme.

13. datums ir panācis savu.

Tikmēr nervozitāte samilzusi arī ap Eirovīzijas fināla 2012. gada galvaspilsētu Baku.

Kāds islamistu portāls krievu valodā uzsācis draudēt pasākuma organizētājiem. Eirodziesmas fināla pasākums esot pretrunā ”kārtīgām musulmaņu tradīcijām” un tāpēc nedrīkstot notikt Azerbaidžānas galvaspilsētā.

Negribu piedāvāt šeit teroristu adresi publiskai apskatei, lai nenodrošinātu viņu idejām lieku publicitāti.

Baku pasākumam tiek nopietni draudēts un tāpēc zviedru mediji šodien sašūpojušies un sāk apspriest minēto jautājumu. 

Zviedru Eirovīzijas festivāla ģenerālis Kristers Bjorkmans taisnojas, ka viss būšot labi un EBU kontrolējot situāciju Baku.

Tikmēr draudētāji norāda uz tikko notikušajām terorisma akcijām Azerbaidžānā pagājušajā nedēļā, kad vietējie drošībnieki aizturēja 17 teroristus, no kuriem viens uzspridzināja sevi, aresta laikā. TT Spektra uzsver, ka situācija Baku esot nestabila, taču viss tikšot ”sakārtots”, kad laikā no 22.- 26. maijam tur norisināsies eirodziesmas finālmačs.

Leave a Reply