Mobilais telefons kā hakeru upuris. Hakeru konference Amsterdamā.

2013. gada 12. martā.

hakeris
Attēls no SVT mājas lapas http://www.svt.se

Amsterdamā pašlaik notiek ”hakeru konference” Black Hat. Tur var noskatīties, kā hakeri nosper jūsu bankas karti, kā iespējams manipulēt ar maksājuma/viedkartes kartes čipu, ar to uzbrūkot norēķinu termināliem veikalos. Burvju mākslinieku cienīgas izdarīšanās.

Slepenība ap šo pasākumu ir milzīga.

Žurnālistiem nav atļauts filmēt notiekošo šajā konferencē.

Nedz cilvēkus sejas, nedz informāciju uz ekrāna.

Konferences organizētājs, amerikānis Trey Ford uzskata, ka dalībnieki nav nedz nūģi nedz gangsteri. ”Tie ir cilvēki, ka nodarbojas ar datu drošības nodrošinājumu”, – uzsver medijiem organizētājs.

Konferences nosaukums aizlienēts no etiķetes, kuru hakeri izmanto, uzlaužot uzņēmumu vai iestāžu datorsistēmas.

–  Lielāka daļa hakeru pārdod savu kompetenci tiem, kas pasūta ”mūziku”. Viņi līdzinās rekrūšiem, leģionāriem, kas izpilda pasūtītāja vēlmes, – raksturo savus kolēģus zviedru Pirātu partijas vadītājs Riks Falkvinge, kurš šajā konferencē uzstājās ar referātu par informācijas tehnoloģiju militarizāciju.

Viņam šķiet, ka ”hakeru būšana” ir svēta lieta, jo būtībā izpaužoties kā zinātkāre un savu spēku pārbaude, nevis kompetences pārdošana citiem. ”Visās varās un valstīs zinātkāre, robežu pārkāpšana un mūsu hakeru ideoloģija ir, bija un būs aizliegtas lietas, – konstatē R. Falkvinge.

Kas šobrīd ir modē hakeru korpusā?

Mājas lapu uzlaušana esot noiets etaps.

Tagad uzmanības centrā esot mūsu mobilie telefoni.

Tajos var ieiet netraucēti caur wifi. Tad ar tiem var manipulēt, iestāstot, ka jāinstalē viltus aplikācijas ar tā saucamajām ”sētas durvīm” (ar kuru palīdzību var kontrolēt sveša mobilā telefona darbu).

Piemēram, no liela uzņēmuma šefa mobila telefona konkurenti var nozagt visu vērtīgo informāciju, ieskaitot līdzstrādnieku telefonu numurus un citas piezīmes (ieskaitot aplikācijas komunikācijai ar banku).

Amsterdamas konferencē ir iespējams uzzināt, kā apturēt šādus uzbrukumus.

Pēc vietējo hakeru domām zagšana internetā ir daudz izplatītāka parādība nekā mediji līdz šim šo parādību ir izgaismojuši. Kāpēc? Tāpēc, ka bankas un Visa vai Mastercard labāk samaksā nozagto summu klientam nekā atļauj šai informācijai noplūst medijos.

Protams, ka reālā aina saceltu paniku sabiedrībā un ļaudis baidītos maksājumiem izmantot internetu.

”Par nopietniem un regulāriem hakeru uzbrukumiem tāpēc mēs nekad neko neuzzinām”, – konstatē Trek Ford medijiem.

Iespējams, ka viņam ir taisnība.

Leave a Reply