Žāvēts zutis Pāvilostā brīnās kā Latvija gatavojas karot ar Dāniju, ierobežot demokrātiju, vajāt šoferus un likvidēt partijas

2011.gada 6.jūlijs

–   Vai šitas ir ķerts kaut kur tepat, tuvumā? – es aizdomīgi jautāju, bikli norādot uz žāvētu zuti, kas vienaldzīgi gulēja Pāvilostas zivju veikala vitrīnā starp mencām un butēm.

–   Kur gan citur? – pārdevējs atbildēja patētiski un izskatījās sapūties.

–   Ko var zināt?- es klusi secināju un paraudzījos uz vēl pāris žāvētām ”sviesta zivīm”, kas manā pludmalē noteikti nepeld, bet ”arī ir žāvētas uz vietas”.

Brīnīties nevajag (sevi kaunināju). Tagad zivis peld pa jūru konservu kārbās, var būt uzvelkamas un runāt cilvēku valodā. Brīnumi notiek. Skaidrs kā diena.

Tāpēc zuti nopirku, mencu arī, pēc tam Liepājā ciabattu un zivju festivāls uz virtuves galda varēja sākties. Yes!

Šī diena ir jānosvin, jo pārāk daudz dramatisku notikumu savilkušies virs pieticīgajām Latvijas debesīm.

Pirmais ir, protams, mūsu valdības gatavība ieviest no jauna cenzūru. ”Apstākļos, kad pastāv reāls militārs apdraudējums valstij, tad kopīgas drošības dēļ ir pieļaujami demokrātijas ierobežojumi, – šodien medijos deklarēja Aizsardzības ministrs Atis Pabriks un pārsteidza pat mani – cenzūras pētnieci ar zušmaizi rokās. Brīdi brīnījos par izvirzīto apgalvojumu, ka ” ārkārtējās situācijās” esot pieļaujama mediju cenzūra! Uz mediju cenzūru un karu ar “Latvijas ekonomikas  grāvējiem” aicina arī NP Foods valdes galva Juris Jonaitis.

Tas nozīmē, ka mēs gatavojamies karam.

Vai kādam ir zināms, ar ko mēs karosim?

Viss liecina, ka ar Dāniju, jo Laimas fundamentālisti šodien vicina kara cirvjus un gatavojas linčot dāņu profesoru par nesmukiem izteikumiem ”Selgas” vafeļu sakarībā. Mēs vicinām kara āvu un vilksim sirmo profesoru uz tiesu, jo ”taukskābes” nav īstās un ”Selgas” vafelēs to esot mazāk nekā vienā paciņā cigarešu. To pierādot nākamie eksperti. 🙂 Tiem 100% jātic. Tie ir pareizie.

Kara izraisītājs mūsu gadījumā varētu būt vafeles.

Latvija pret Dāniju!

Kur ir mūsu vienīgais tanks?

Kurš to var iekurbulēt kaujai?

Tādu apvainojumu nevar piedot.

Skaidra lieta.

Ja vācieši no salātiem mirst uzreiz, mēs no cukurotajiem našķiem darām to pašu lēnām. Lēna nāve un hroniska aptaukošanās no rafinēta cukura un rafinētiem kviešu miltiem ir tomēr humānāks gals. Vai ne?

O, yes.

”Nogalini mani lēnām” – tā dzied angļu valodā un tas nozīmē, ka tā darīt drīkst arī vafeles.

Tiktāl par to.

Tagad par ko citu – par tik pat savādu lietu.

Pa radio Ziemupē šodien noklausījos, ka Latvijā šoferiem kopā ar auto vadīšanās tiesībām jāvadā līdzi arī medicīniskā izziņa. Tas ir kaut kas jauns. Jā, protams, ka man tāda izziņa ir un tā tagad ir novietota ļoti drošā vietā (lai nepazūd), kuras dislokāciju esmu 100% aizmirsusi tāpat kā Lembergs aizmirsa sava seifa kodu. Tā! Ko nu?

Jautājums nr. 2 – kāpēc to vispār vajag. Jā, arī zviedri diskutē, ka cilvēki 90+ pēkšņi sēžas pie stūres un sāk traki lēni braukāties pa Stokholmu. Citiem (šāda romantiski lēna braukšana tā kā traucē), bet…vai tad sirmgalvjiem liegsim šo prieku – stūrēt savu auto? Nē, protams, ka neliegsim.

Ārsta izziņas nevienam uz ielas ceļu policists Zviedrijā neprasa.

Latvijā prasīšot.

Vai mēs šai pusē Baltijas jūrai esam slimāki, jeb mums birokrāti atkal ir atraduši jaunu naudas izspiešanas veidu (ārsti un ceļu policisti?).

Mums viss ir citādi.

Piemēram, Tautas Partiju Šķēle likvidēs tieši tāpat kā bankrotējošu uzņēmumu. Daudziem šeit viss asociējas ar uzņēmējdarbības loģiku. Taču – partija nemēdz būt uzņēmums. Tā ir domubiedru kopa, to nelikvidē kā sagruvušu zušu žāvēšanas angāru.

Jeb Latvijas apstākļos tā var?

2 comments


 1. Latviešiem ir teiciens “kas vainīgs tas bailīgs”un visi mēs zinam ka labākā aizsardzība ir uzbrukums.
  Tātad karš ar dāņiem!
  Manī šie īpaši “pasūtītie testi” izraisa vienīgi smīnu!
  Paldies dāņu profesoram un varbūt viņam pietiks spēka ieskatīties vēl kādā citā Latvijas ražotnē.
  Tagad ir optimistiska cerība ka kādu laiku Selgas vafeles būs OK!


 2. Lai nu par ko būtu vērts “šūmēties”, bet – ne jau par iespējamajiem CENZŪRAS ieviešanas draudiem šajā pašreizējā MZ “valstī”: tā (CENZŪRA) šeit, mūsu Dievzemītē, ir bijusi vienmēr.

  Gan cara laikos un tiem sekojošajos Latvijas brīvvalsts laikos – atbilstoši “valstiskās lojalitātes” parametriem attiecīgās varas SISTĒMAS interpretācijā.

  Gan “padumjajos” laikos – galvenokārt sociālkomunistiski ideoloģiska = “antikapitālistiska / antirietumnieciska”.

  Gan arī pašreizējā Muļķu Zemes “valstī” – krietni vien “modernāka” un funkcionāli “universālāka” (atbilstoši virtuālās publiskās telpas dominantei kopējā informatīvajā “apritē”), ideoloģiski praktiski NEKĀDA, toties – SILES “valsts” SISTĒMAI histēriski “lojāla”, totāla un praktiski neierobežota CENZŪRA. Ieskaitot šīs valsts neslēpti angažēto lielāko, tā dēvēto “oficiālo” masmēdītāju nu jau gluži kretīnisko pašCENZŪRU, dabiski:

  *”Tā vi’š i’!…”*
  ( Iz “O.M.© arChīva” )

  “Ar to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:

  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ Patiesības CENZŪRAS:

  “Šai Muļķu Zems “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!

  Ja Saimnieks apgalvo, ka šis,
  Ir “balsts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (jo Boss nav skops)!

  (u.t.t.)

  Ja “oligarhs” ir “goda vīrs”,
  Kam medijs ir kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ KRETĪNI,
  Tad – Muļķu Zemē tā ‘vi’š i’!

  Jo – tie, kas iebilst Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem” ~
  Ja nevīžo “pie kājām krist”,
  Lai lasās kaut vai “suņus sist”…

  😉

Leave a Reply