Zviedri gatavi palīdzēt Latvijai un Lietuvai atrast no bankām pazudušo naudu.

2011. gada 26. novembris

Dagens Nyheter - lielākā rīta avīze 26.11. iznāk ar virsrakstu: Saab varētu būt jāatmaksā

Zviedru mediji šodien aktīvi turpina sekot notikumiem ”ap Antonovu”, kas izraisījuši nopietnu Baltijas banku krīzi. Var gadīties, ka auto koncernam SAAB nāksies ”atdot atpakaļ” Latvijas un Lietuvas bankām summu, kuru Antonovs savulaik ”aizdeva” šai ražotnei, iztukšojot savu banku kontus Latvijā un Lietuvā.  Zviedrijas ekonomiskā noziedzības apkarošanas institūcijas ir gatavas aizstāvēt Latvijas un Lietuva banku intereses.

Pavisam abās Antonova bankās Latvijā un Lietuvā iztrūkstot 10 miljardi SEK (Dagens Nyheter).

Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus uzraudzības dienests apgalvo, ka daļu no šīs iztrūkstošās summas Antonovs esot ieguldījis SAAB akciju pirkšanas darījumā.

–   Ja Baltijas iestādes mums pieprasīs ”sadzīt rokā” pazudušo naudu, tad mēs noteikti to darīsim un palīdzēsim”, – apgalvo Linalota Pretelius Ndsi – Zviedrijas Ekonomiskās Noziedzības Novēršanas pārvaldes (Ekobrottsmyndigheten, EMB) juriste.

Ceturtdien Antonovs un viņa darījumu partneris tika aizturēti Londonā, taču vakar jau atbrīvoti pret ķīlas naudu.

Izejot no paša Vladimira Antonova publiskajiem izteikumiem, viņš ir ”aizdevis”  800 miljonu kronu Viktoram Milleram SAAB vajadzībām. Citas, neoficiālas ziņas (šīrīta avīze ”Dagens Nyheter”) liecina, ka aizdevuma summa faktiski ir bijusi daudz lielāka, t.i., 1,4 miljardi SEK (skat. agrākās intervijas ar Antonova pārstāvi Zviedrijā Laršu Karlštromu).

Dagens Nyheter 26.11.2011. publicē shēmu kā Antonovs iepludināja naudu SAAB

Viktors Millers šodien noliedz, ka Vladimirs Antonovs būtu viņam vai viņa uzņēmumiem SAAB vai holandiešu Swan (caur  kuru Millers kontrolē SAAB Trollhetenā) lielas summas.

Millers atsaucās uz 2010. gada janvāra sarunām ar MG.

Taču tai pat laikā Millers nenoliedz, ka Vladimirs Antonovs ir aizdevis 74 miljonus eiro jeb 700 miljonus kronu viņa investīciju uzņēmumam Tenaci Capital.

Pēc Millera domām pēdējo dienu turbulentie notikumi ap Antonova bankām neietekmēšot SAAB ražotni.

Lielākas problēmas būšot ”problēmu uzņēmumam AirBaltic” – uzskata Dagens Nyheter, norādot, ka abas bankrotējošās bankas bija galvenie lidkompānijas finansētāji. 

Vladimirs Antonovs zviedru medijiem ir skandaloza persona, kas formāli skaitās Convers Group īpašnieks un nodarbojas ar banku, lidkompāniju, mediju un autoražotņu biznesu.

 Viņam piederošo industriju kodols bija Snoras banka.  Taču paralēli nosauktajam, viņš bija arī britu futbola kluba Portsmouth īpašnieks, CPP līdzīpašnieks, viņam daļēji pieder vairāki basketbola un hokeja klubi.

Caur savu Bahamu salās reģistrēto Gemini fondu, Antonovs varēja investēt SAAB mātes uzņēmumā Spyker. Būtībā šis Gemini ir lietuviešu investīciju fonds, kas veicis investīcijas arī Snoras Bankā un Latvijas Krājbankā. Šie biznesi ir cieši sasaistīti (bijušais Snoras valdes priekšsēdētājs 2009. un 2010. gadā bija arī Spyker valdes loceklis).

Pavasarī Eiropas Investīciju banka neakceptēja Antonovu kā SAAB kontrolpaketes īpašnieku. Tagad zviedru medijos turpinās diskusijas par to, vai valsts institūcijām ir jācenzē ārzemju investori vai nē.

Šis jautājums ir ļoti nopietns, lai gan institūciju vadītājiem patīk atsaukties uz ”likumiem un noteikumiem”, kas it kā attaisno vienaldzības liberālismu šajā jomā.

Riksgälden vadītājs Bū Lundgrēns uzskata, ka viņš nav pārkāpis noteikumus un Antonova ” iespējamā – kriminālā rīcība”   neietekmēs nedz Zviedrijas drošību nedz SAAB koncerna nākotni.

Papildu informācija:

      http://sandraveinberga.lv/2011/11/26/fktk-sestdienas-pazinojums-zviedriem-mes-nemedisim-saab-aizdoto-naudu/

      http://sandraveinberga.lv/2011/11/25/latvijas-valsts-varetu-klut-par-saab-ipasnieci-baumo-zviedri-jeb-ka-antonovs-sagazis-baltijas-finansu-stabilitati/

         http://sandraveinberga.lv/2011/11/23/antonova-banku-krahs-satrauc-zviedrus-vai-nozagtie-miljardi-glabs-saab/

      http://sandraveinberga.lv/2011/11/24/antonovu-tagad-parstavot-kads-cilveks-latvija/

      http://sandraveinberga.lv/2011/11/27/ka-ftkt-maina-viedokli-sabojatais-telefons-vai-tomer-dubultspele-sazina-ar-medijiem-zviedrija-un-latvija/

2 comments


  1. Protams, skaisti skan, ka investīcijas varētu tikt kontrolētas, bet tādā gadījumā to apjoms būtiski samazinātos, jo liela daļa investīcijas notiek no līdzekļiem, kas iegūti samērā apšaubāmā veidā no likuma pozīcijas. Tāpēc jau paši Briti savas aizjūras salas uztur un netraucē tām būt par ofšora zonu.

Leave a Reply