Zviedrija atzīst, ka Krievijai ir lielvaras ambīcijas un tāpēc zviedri militāri sadarbosies ar Baltiju.

2013. gada 31. maijā

Baltija

Krievijas iznīcinātāju un bumbvedēju lidojumi ap Stokholmu Lieldienās, Pleskavas reģionā un citur Baltijas tuvumā izvietotās raķetes, Baltijas politiķu pārmetumi zviedriem ir panākuši savu. Šodien Zviedrijas valdības aizsardzības komiteja (Försvarsberedningen) nāca klajā ar valsts drošības politikas analīzi 2013. gadam.

Försvarsberedningen ir visu Zviedrijas partiju forums un tas savā ziņojumā vienprātīgi konstatē, ka Krievija cenšas modernizēt savus bruņotos spēkus un dažādos veidos apliecina savas lielvaras ambīcijas un tas liek reaģēt arī Zviedrijai.

Tāpēc Zviedrija apņemas vairāk sadarboties ar Baltiju militārā sfērā, piemēram, veicot kopīgus militāro mācību manevrus. Tas būšot arī veids, kā palielināt Baltijas valstu drošību.

Visas astoņas partijas ir vienisprātis par ārējiem draudiem, taču nav vienisprātis par iestāju NATO un aizsardzības budžeta palielināšanu.

Zviedrijas Karaliskās akadēmijas loceklis ģenerālmajors Kārlis Neretnieks šodien komentējot šo analīzi uzsver, ka tajā vajadzēja norādīt, ka ES spējas militāri atbalstīt Zviedriju ir niecīgas un, ka militāra konflikta gadījumā Baltijā, Zviedrijai būs neiespējami palikt malā.

Svenska Dagbladet raksts par Zviedrijas  drošības politikas 2013 analīzi

Leave a Reply