Vai Megana kļūs par ASV politiķi jeb „Megxit“ beigas?

Šis jautājums ir reāls un nav izslēgts, ka bijusī aktrise un karaliskās ģimenes locekle varētu ieņemt vietu ASV kongresā.  Jau tagad Megana un Harijs sāk publiskajā telpā izpausties, kā nav pieņemts karaliskās ģimenes locekļiem. Proti – runāt par politiku. Tāpēc Lielbritānijas Elizabete II Vindzora ir beidzot galīgi sarāvusi visas saites ar mazdēla ģimeni.  

Publikas mīluļi

Megana un Harijs gaida savu otro mazuli un šī ziņa joprojām ir svarīga arī lasītājiem un TV skatītājiem Lielbritānijā. Tas, kā šis jaunums tika pavēstīts, protams, pārsteidz britus. Informācija pienāca fotoattēla veidā. Šādi karaļnams nemēdz informēt par ģimenes pieaugumu. Publicitātes fotogrāfijā Megana guļ zālājā gaišā tērpā. Viņas matus glāsta vīrs un abi smaida. Priekšplānā Harija basās pēdas un fonā saules apspīdēts koks. Attēls atgādina vidusmēra ģimenes albūma epizodi un nepavisam nav kontekstā ar to, kā šādas lietas saprot un tiražē karaļnams. „Bērnu radīšana ir karaļnama sieviešu pienākums. Meganas un Harija nākamais bērns ir astotais rindas kārtībā uz Lielbritānijas troni. Šeit – šajā fotogrāfijā Megana ir uzlikusi savu roku uz vēdera un tas nozīmē, ka šis ir viņas bērns, nevis tikai viens no Vindzoriem“, – uzsver The Guardian mākslas kritiķis Džonatans Džons. Brīdi vēlāk, pēc šīs fotogrāfijas publicēšanas, karaliene Elizabete II atņēma pārim gan titulus, gan atlikušās karaliskās reprezentācijas iespējas. Saites tika sarautas pilnībā. 

Harija un Meganas ģimenes laiks ir bijis dramatisks periods. Pēc laulībām starp karalienes Elizabetes mazdēlu Hariju un amerikāņu aktrisi Meganu Mārklu, sākas konflikti ar jaunā vīra ģimeni. Rezultātā Saseksas hercogi pameta valsti, lai apmestos uz dzīvi viņpus Atlantijas okeānam. Pēc tam abi sāka izteikt savas domas par politiku. Pie kam, pirms ASV prezidenta vēlēšanām, abi pat piedalījās priekšvēlēšanu kampaņā ar savu video sižetu, kurā aicināja atturēties no varmācības, naida un dezinformācijas. No malas raugoties– nekā nepiedienīga. Taču šo iniciatīvu vēlāk medijos skarbi kritizēja anonīms avots no Bekingemas pils. Ar šo abi esot „aizgājuši par tālu“ neatļautajā zonā. Galvenā problēma esot tā, ka Harijs neskatoties uz savu aiziešanu no vecmāmiņas pils, joprojām ir septītais Lielbritānijas troņa mantinieks. Viņam ir tituls HRH jeb „viņa karaliskā augstība“ un tieši tāpēc tautieši nespēj piedot, ka no vienas puses pāris bauda apanāžu un karaliskas priekšrocības, bet no otras puses „atmet ar roku“ pienākumiem galmā un dara kā vēlas. Dzīvo kā grib.

Vai Megana varētu kļūt par pirmo ASV prezidenti?

„Jā, tas tā varētu notikt, ja viņa piedalītos nākamajās prezidenta vēlēšanās“, – uzskata viens no Meganas draugiem žurnālā Vanity Fair. Turpat citi uzsver, ka hercogienei neesot nekādu interešu par politiku. Taču šādi apgalvojumi nevienam neko nenozīmē. ASV ir pieņemts solīt, ka politikā nedosies, bet pēc tam var rīkoties pretēji solītajam. Pirms kāda laika abi tikās ar Kalifornijas gubernatoru Gevinu Ņusomu. Toreiz vairāk žurnālisti izteica minējumu par to, vai Megana negrasās iesēsties Kamalas Harisas „krēslā“ Senātā. Starp citu abi ir pavadījuši  daudz laika garās sarunās  kopā arī ar citiem ietekmīgiem demokrātiem.  2019.gada novembrī Megana un Harijs tikās ar Hilariju Klintoni viņas mājās Vindzorā. Megana, kopā ar Mišelu Obamu sniegusi interviju žurnālam Vogue un arī daudzi citi vadoši demokrāti nav slēpuši atziņu, ka „būtu labi“ ja Megana spertu soli politikas virzienā, atsaucoties uz Arnoldu Švarcenegeru kā piemēru. 

Ekrāna slavenības, tātad, ir meklējušas laimi politikas dārziņā. Šajā ASV arēnā populārām personām ir lielas izredzes. Līdzīgi politikā ienāca bijusī televīzijas šovu zvaigzne Donalds Tramps un kļuva par prezidentu. Līdzīgu karjeru Lielbritānijā veidoja arī Naigels Faražs un Boris Džonsons, jo abi iepriekš bija populāras personas medijos. 

Vai Meganai būt līdzīgas izredzes šajā jomā? Politikas zinātņu profesors Džons Strīts (University of East Anglia) domā, ka šāda iespēja pastāv. ASV ir piemēri, kad aktieri sāk politiķu karjeru visaugstākajā līmenī. Piemēram, Ronalds Reigans un Arnolds Švarcenegers. „Lielā valstī politikai vajag pazīstamus vārdus“, – uzsver profesors. Šajā virzienā liela nozīme ir fanu klubam un sekotājiem, kas vēlēšanu situācijā var palīdzēt pavērst situāciju kandidātam par labu. Meganai ir daudz sekotāju un atbalstītāju.

Salīdzinājumā ar Donaldu Trampu, Meganai jau šobrīd esot daudz vairāk priekšrocību: viņa ir pazīstama ar savu nostāju un magnetizē mediju uzmanību.  Bez tam prot uz spēj kontrolēt kā pasaule viņu redz un atpazīst un tāpēc ir izveidojusi jau savu tēlu kā „preču zīmi“.

Kā jaunie amerikāņi uztver Meganu?

„Meitenes redz Meganā karalisku personu un slavenību. Viņas saskata sava laika varoni, kas spēj un prot aktualizēt svarīgus, būtiskus jautājumus un problēmas“, – konstatē mediju un kultūras pētniece Hanna Jelīna ( Oxford Brookes University), norādot, ka hercogiene ir pārvērtusies no parastas aktrises par amerikāņu varoņtēlu. Tāpēc politika varētu būt īstā vieta, kur Meganai un Harijam izmantot savu popularitāti kā investīciju nākotnes panākumiem. Taču eksistē arī citas jomas, kurās slavenības var ieguldīt savus spēkus un gūt sabiedrības atzinību. Tā rīkojās Andželīna Džolija un Emma Vatsone, kombinējot darbu ekrānā ar aktivitātēm dažādās sociālās dzīves jomās. 

Megana un Harijs, tieši tāpat kā Baraks un Mišele Obami, ir parakstījusi līgumus ar Netfilx un Spotify, lai piedalītos filmu un podkāstu ražošanā. Pavisam drīz būs nākamais solis šajā sadarbības procesā pamanāms ikvienam, jo martā Opras Vinfrijas šovā būs redzama 90 minūšu intervija ar Meganu un Hariju, kas atkal stāstīs par konfliktiem ar britu karaļnamu. Bekingemas pils šo notikumu gaidot ar „sakostiem zobiem“ un šis esot bijis pēdējais posms attiecību pārtraukšanā no Harija vecmāmiņas puses. Ar šo pasaka ar nosaukumu „Megxit“ ir beigusies un visas saites ar vīra ģimeni ir pārtrauktas. Vispār jau šādi notiek arī pavisam parastās ģimenēs, kad vedekla nav mierā ar vīra ģimenes prasībām un vajadzībām.

Tagad Megana var darīt kā vēlas. Kaut vai kļūt par ASV pirmo sievieti – prezidenti.  Laiks rādīs, vai tā notiks.