Riska forums: Ziemeļvalstis + Baltija + Lielbritānija pret Briseli?

2012. gada 9. februāris
Northern Future Forum 2012 SVT
Northern Future Forum 2012 SVT

Šodienas ”Nākotnes Forums” Stokholmā iezīmē robežu.

Deviņu valdību (Zviedrija, Dānija, Norvēģija, Somija, Islande, Latvija, Lietuva, Igaunija, Lielbritānija) vadītāji šodien šeit formāli tiekas, lai parunātu par nākotnes iespējām (darba tirgus nodrošināšanā), taču būtībā šis pasākums nozīmē zināmu protestu pret Briseli un Eiropas Savienību.

Monstru, kas nefunkcionē.

Pasākums saucas ”Northern Future Forum”. Vadītājs – Zviedrijas Frederiks Reinfelds, bet idejas autors Lielbritānijas David Cameron.

Būtība ir runa par Ziemeļu savienības veidošanu. 

Nekas nenotikšot piespiedu kārtā.

Taču vēlme ir nepārprotama – veidot jaunu aliansi.

Prieks, ka šajā kontekstā būs arī Latvija.

Lai dzīvo Latvija!
Lai dzīvo Latvija!

Nelāgie laiki dara savu.

Briseles vietā valstis šeit meklē kontaktus  ”uz savu roku”, jo šo līniju jau pērn iezīmēja Londona. Toreiz ”formāli” bija runa par uzņēmējdarbības uzlabošanu.

Tagad  tiek runāts par gados vecāku cilvēku iesaistīšanu darba tirgū un sieviešu īpatsvaru uzņēmumu vadībā.

Būtībā šī ir jau otrā Ziemeļu dimensijas tikšanās. 

Lielbritānija nekad nav slēpusi savu nepatiku pret Eiropas Savienību un Briseles mītiņiem.

Britiem nepatīk centralizēta likumdošana un Briseles varas palielināšanās. Viņi vēlas ”aprunāšanos”,  bez saistošiem lēmumiem.

Londona ir jau noraidījusi ES finanšu vienošanos un nav izslēgts, ka šodienas Stokholmas ”forums” ir kārtējais toriju protesta gājiens iecienītajā virzienā – pret straumi.

Protams, ka ir prātigi turēties kopā. 

Eiropā. 

Cerams, ka jaunā ”ziemeļu dimensija” būs saliedējoša, nevis izplējoša svira. 

Cerēsim.

4 comments


  1. Pēc manām domām Lielbritāniju nepieciešams izslēgt no ES, jo briti darbojās tikai un vienīgi savās interesēs, kā arī gatavi izdarīt visu, lai tikai realizētu savas intereses, pat sagraujot ES. Ne pa velti Lielbritāniju uzņēma ES tikai 20. gs. 70. gadu pirmajā pusē pēc Šarla de Golla aiziešanas no politikas, kurš iestājās pret Lielbritānijas uzņemšanu. Arī pašlaik Lielbritānijas politika vērsta pret ES attīstību, kas viņiem nav izdevīga.


  2. Interesanti. Īrija tātad, nav barā? Divas eirozonas valstis, valsts, kura nav ES, ES valstis ar savu valūtu, starp kurām ir valstis, kam iestāšanās līgums automātiski paredz eiro ieviešanu, valsts, kura visticamāk, neko tādu neieviesīs… Diezgan raiba kompānija.
    Ķēķa politiķa viedumā – iespējams glābiņš eiro sabrukuma gadījumā.

Leave a Reply