Zviedru Eirovīzijas 2012 fināls. Lorēna (Loreen) vai Danijs?

2012.  gada 10. marts, 20.30. Papildināts 23.00 ar uzvarētāja video.

Zviedrijas Eirovīzijas fināla 2012 uzvarētāja dziesma Euphoria, ko dzied Loreen.

Šī vakara galvenā zvaigzne Lorēna (Loreen). Bijusī  zviedru ”fabrikante”. Patīk hipsteriem, gejiem un mūzikas recenzentiem. Varbūt, ka iepatiksies šovakar arī jums, kas grauzīs čipsus pie saviem ekrāniem. Ja jums patīk raganu poētika, tad šī dziesma ar nosaukumu Eiforija – ” Euphoria” ir jūsējā. Dziedātāja cenšas uzvesties maģiski un dejo savādu deju, kas atgādina krabja galopu uz sāniem.

Šovakar plkst. 21.00 pēc Latvijas laika sāksies lielais Eirovīzijas fināls Zviedrijā. 

Live pārraide šeit:  http://svt.se/svt/road/Classic/department/607/jsp/Render.jsp?d=176204

Globena arēnā.

Tiem, kas ir ar mieru to noskatīties ar savu datoru palīdzību, piedāvāju īsu ieskatu šovakar finālistos. Žēl, ka nevaru nokomentēt tiešraides laikā jums latviski, tāpēc izlīdzēsimies kā nu varam un apspriedīsimies pēc tam.

Zviedru finālisti izkristalizējušies pēc gariem un mokošiem atlases koncertiem, pieciem pusfināliem.

Daudz interesanta ”palika aiz borta”, taču samierināsimies ar to ko tauta un žūrija mums ir iebalsojusi fināla taisnei.

Ar pirmo numuru dziedās Dāvids Lindgrēns (”Shout it out”), dejotājs ar ”parasta kaimiņu zēna” harizmu, kas negaidīti ir iekļuvis valsts lielajā šlāgerfinālā.  Dziesma ir vienkārša, parasts diskotēkas drillējamais gabals ar radio hīta ambīcijām. Dejo viņi labi, fināls pārliecina, taču ar harizmu nepietiks, lai izsistu no sliedēm galvenos līderus.

Otrie uz skatuves kāps aktieri no drāmas teātra. Skandalozais Torštens Flinks ar savu ”Revolūcijas orķestri”. Paradoksāli, ka šie seniori tika līdz finālam, izkonkurējot klaunu, kas pusfinālā  tika sasists lupatās. Tieši šis negaidītības moments padara šlāgerfnālu magnētisku. Tāpēc paklausieties ļoti populāru zviedru aktieri, kurš dzied savu kaujas dziesmu par cīņu pret pasaules ļaunumu. Jā viņš kritizē sabiedrības liekulību un ar šo piegājienu arī iekarojis zviedru klausītāju sirdis. Uzvaras gabals tas nav, bet interesants vienalga 🙂

Trešie startē Dead By April ar savu ”Mystery”. Roka džeki ar jocīgām frizūrām, melnu grimmu, kas dramatizē samērā viegli sagremojamo ”metālu” un magnetizē skatītājus, kuriem nepatīk  šlāgeris,  bet tīk  ”smagākas”  alternatīvas. Pubertitātes revolūcija, nu kaut kas tamlīdzīgs. Starp lauķiem un viduslaiku spīdzinātājiem. Pēdējos gados neviens zviedru fināls neiztiek bez šī tipa mūzikas. Obligātā piedeva tiem, kam nepatīk acu konfektes, taču šī “obligātā literatūra” ir  bez izredzēm uz finālu.

Ceturtā dziedās Lisa Miskovskija. Uzmanību, ļoti neparasta dziedātāja! Populāra Zviedrijā un ārzemēs. Ziemeļu meiča ar visu no tā izrietošo – ir spītīga, labi dzied, komponē, superlabi brauc ar slēpēm. Starp citu ir valsts vadošā sportiste braukšanā ar sniega dēli! Piecus gadus Lisa neparādījās uz skatuves un viņas atgriešanās pusfinālā pie publikas likās neiespējams pasākums. Taču klusā un minimalistiskā dziesma izraisīja simpātijas un Lisu iebalsoja finālā. Neparedzu viņai aizkļūšanu līdz Baku, taču mūsu uzmanīgu noklausīšanos Lisa ir pelnījusi. 🙂

Piektie dziedās Top Cats, no Vermlandes, kas  ieradušies uz pasākumu 50 gadus par vēlu. Mazliet grūti pieņemt šo mūziku šodien, taču visiem mazliem kukainīšiem ir tiesības eksistēt. Vai ne? Tiem, kas aizraujas ar deju mūziku šis priekšnesums būs Ziemassvētki. OK, lai veicas. Taču līdz finālam tas nenokļūs.

Sestā dziedās šī vakara galvenā zvaigzne Lorēna. Bijusī  zviedru ”fabrikante”. Patīk hipsteriem, gejiem un mūzikas recenzentiem. Varbūt, ka iepatiksies šovakar arī Jums, kas grauzīs čipsus pie saviem ekrāniem. Ja jums patīk raganu poētika, tad šī dziesma ar nosaukumu Eiforija – ” Euphoria” ir jūsējā. Dziedātāja cenšas uzvesties maģiski un dejo savādu deju, kas atgādina krabja galopu uz sāniem. Tas, ka viņai izdodas dejojot pārvarēt 4 m augstus šķēršļus vien ir ko vērts! Vienīgais, kas Lorēnu var šovakar apdraudēt ir starptautiskā žurija, kurai nekas nav zināms par zviedru tautas mīlu uz saviem ”fabrikantiem” un zviedru ”anamarija” var arī tāpēc neiabraukt uz Baku.

Septītais būs Ulriks Munters, kuram savulaik ir izdevies uzvarēt bērnu Eirovīzijas finālā un tagad viņš ies ”kauties” ar lielajiem. Izskatās jauks un mīlīgs, gandrīz kā uzzīmēts. Dziesma pabāla, bet mutes harmonikas visu atsver!  🙂

Astotais būs šī gada lielākais paradokss. Sara Lī un rakstnieks/salonu lauva Bjorns Rānelīds. Mediji kā apsēsti spieto ap šo duetu, kurā viens dzied un otrs rečitē. Sirreāls gabals.  Savā būtībā – parasts diskoķīselis ar ”kultūras potenciālu”. Paradoksu mūsu laikā netrūkst.

Priekšpēdējā būs Molija Sandēna. Zviedru dziedātājputns, bijusī bērnu popmūzikas zvaigzne un Erika Sādes kādreizējā draudzene. Tagad, kad bērnība un Ēriks aiz muguras un dzīve vaļā viņai vienai pašai, viss šķiet iespējams. Šauras bikses un uguns acīs, ojojoj! Lai izdodas balāde pilna ar sajūtām un nervozitāti līdz bezgalībai. Molija nav fināliste taču mūsu uzmanības vērta.

Pēdējais – desmitais startēs Dannijs Suceido. Pērn uzvaru viņam nozaga Ēriks Sāde. Tagad viņš nolēmis revanšēties. Moderns hīts ar perfektiem dejotājiem. Viss bija OK, līdz brīdim, kad šogad uzliesmoja Lorēna, kas Danijam bija negaidīti nepatīkams pārsteigums.

Viņa numurs šogad ir pat labāks nekā pērn, taču …visādi var gadīties.

Ja Danijs saņemsies un flirtēs ar starptautisko žūriju, tad var šoreiz tikt līdz finālam Baku.

Tātad – uz tikšanos pie ekrāniem šovakar 21.00?

4 comments


  1. pilnīgs sviests, iemācies sākumā izteikties un tad izsakies, nez vai tu dzīvē sasniegsi tik daudz, cik viņa. 😉


  2. Labvakar, Veinbergas kundze!
    Pavisam nejauši atradu Jūsu rakstus par Melodifestivalen-u. Pats sekoju šim notikumam Zviedrijas (un nu jau ne tikai Zviedrijas) muzikālajā dzīvē jau no 2003. gada, kad LTV tiešraidē translēja finālu no Globen Arēnas. No 2009. gada braucu uz fināla ģenerālmēģinājumiem Globenā, bet šogad pirmo reizi ģenerālmēģinājumu „nomainīju” pret „īsto” finālu. Tas ir tā vērts! Seši aizraujoši sestdienas vakari un neprognozējamais zviedru balsojums! Lielisks SVT profesionāļu komandas darbs! Vienīgais trūkums (pat ne trūkums, bet pat ļoti liela kļūda) – SVT lēmums atļaut izmantot ierakstīto back-vokālu, kas ir diezgan pārsteidzošs un nesaprotams lēmums, zinot, kādi profesionāļi katru gadu dziedāja Melodifestivalena huskören-ā. Bija ļoti interesanti palasīt cita cilvēka viedokli par Melodifestivalen-u. Paldies!

Leave a Reply