Lielākā zviedru avīze Dagens Nyheter: Rīgā maršē SS veterāni

2012. gada 16. marts

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zviedrijas presē arī  šodien ir parādījušas dažas rindiņas par latviešu leģiona piemiņas dienu Rīgā, kas pamatojas uz  zviedru ziņu aģentūras TT ziņu (kas, savukārt, to iztulkojusi no Reuters, kas to paņēmusi no Krievijas aģentūras Interfax).

Šī publikācija kārtējo reizi apstiprina žurnālistikas ābeci, ka NEVIENA ZIŅA NEKAD NAV BEZKAISLĪGA UN  NEITRĀLA, jo jebkuru ziņu raksta žurnālists, kam ir savi priekšstati par pasauli, redzējuma rakurss un ideoloģija. 

Te šī TT ziņa burtiski iztulkota no Dagens Nyheter:

Rīgā maršē SS veterāni

SS Latvijas spēku veterāni un latviešu nacionālisti piektdien maršēja cauri Rīgai savā demonstrācijā, kas daudzus uztrauca.

Marša dalībnieki sacīja, ka viņi cīnījās par latviešu brīvību un pret Sarkano Armiju. Kritiķi uzskata, ka nav pareizi godināt tos, kas cīnījās vācu nacistu pusē un šo maršu nosodīja arī Krievija.

Apmēram simts cilvēku bija sapulcējušies pretdemonstrācijai, no tiem lielākā daļa bija krieviski runājošie, kas uzskata, ka nacionālistu demonstrācija viņu diskriminē.

SS-veteraner på marsch i Riga

Veteraner från Lettlands SS-styrka och lettiska nationalister marscherade genom Riga på fredagen i en uppvisning som upprörde många.

Deltagarna i marschen sade att de kämpade för lettisk frihet mot Sovjets Röda armé. Kritiker menar att det är fel att hylla dem som slagits på samma sida som tyska nazister, och marschen fördömdes av Ryssland.

‘Ett hundratal personer, de flesta rysktalande letter som anser sig diskrimineras av nationalisterna, samlades till motdemonstration.

Tas pats materiāls Svenska Dagbladet.

4 thoughts on “Lielākā zviedru avīze Dagens Nyheter: Rīgā maršē SS veterāni

 1. Nekad neesmu atbalstijis politikas veidošanu uz piemiņas pasākumu rēķina. Katram savi svētki un piemiņas dienas, bet kad tiek veidota uz tā pamata poltika, tā kaitē vienīgi valstij un mums visiem! Pozitīvi, ka Zviedrijā šis notikums tiek aprakstīts ļoti vēsi un atturīgi, bet pēc manām domām tā ir vēstures lapas puse, kuru pēc iespējas ātrāk jāizslēdz no politiskās sfēras.

   • Piekrītu Jums. Visu laiku gaidu, kad pie mums parādīsies normālas partijas, kurām rūpēs valsts, bet pašam pārāk maz resursu, lai kaut ko izveidotu, tākā nāksies pieciest nākotni, kura nesolās pārāk rožaina.

    • Lai veidotu nākotni ir jākoncentrējas uz tagadni un nākotni, nevis uz pagātnes rēgiem un vēl ļaunāk to slavināšanu ar sarkanām lupatām un uguņošanu.
     Lai cik paradoksāli tas nebūtu – ja viss nebūtu bijis tā kā tas bija, lielākā daļa no pašlaik Latvijā dzīvojošiem cilvēkiem neeksistētu – būtu pavisam citi cilvēki un cita realitāte. Līdz ar to nevienam cilvēkam nav tiesību nosodīt pagātni – tas būtu tāpat kā nosodīt savu eksistenci.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s