Asanža tiesas process turpināsies 24. februārī

2011.   gada 11. februārī

 

Šodien Londonas tiesas sēdē Džuliana Ansanža advokāts Geoffrey Robertson ķērās klāt Zviedrijas premjerministram. ”Tieši viņš ar saviem izteikumiem ir izveidojis indīgu un nelabvēlīgu atmosfēru ap Asanža reputāciju Zviedrija”, – precizēja advokāts. Runa ir par Zviedrijas premjerministra Frederika Reinfelda izteikumiem presei.

Pirms dažām dienām Briselē Reinfelds komentēja zviedru medijiem savu viedokli. Viņš nebija vienisprātis ar  britu advokātu attiecībā par viņa izteikumiem zviedru tiesas “korumpētības sakarā” un uzsvēra, ka zviedru tiesa ir neatkarīga un nekāda mēra nav ietekmējama politiski. Reinfelds pauda nožēlu par to, ka Asanža advokāti Lielbritānijā ir šādos maldīgos uzskatos un uzsvēra, ka šāds apgalvojums nav taisnība un, ka sieviešu tiesības arī būtu ņemamas vērā nopietni un nevis traktējamas atvieglotā formā.

Tā pateica Zviedrijas premjerministrs zviedru medijiem īsi un kodolīgi pa ceļam uz apspriedi Briselē.  Tātad – garām ejot.

Pēc Asanža advokāta domām, Zviedrijas premjerministrs ar šo izteikumu ir konkrēti uzbrucis viņa klientam un noskaņojis zviedru sabiedrību pret Asanžu.

Geoffrey Robertson ir pārliecināts, ka tieši šīs Zviedrijas premjerministra publiskais izteikums ir pārvilcis svītru jebkādai objektīvai iespējai tiesāt Džulianu Asanžu Zviedrijā.

Citādas doma šodien Londonā pauda britu prokurors, kas iebilda, uzsverot, ka Asanža advokāti izplata uzskrūvētus un pārspīlētus apgalvojumus par zviedru tiesu sistēmu un aiz matiem pievelk apgalvojumus, ka tiesas Zviedrijā nav bezkaislīgas un objektīvas.

Tiesnesis Howard Riddle tagad pieprasījis precīzu Reinfelda publisko ”Briseles izteikumu” tulkojumu no zviedru uz angļu valodu.

Izskatās, ka šis pēdējais salmiņš Džulianu Asanžu virs ūdens nenoturēs.

Lai gan objektīvi ņemot, premjerministrs kā politiska persona, faktiski nedrīkstētu asi un emocionāli  iesaistīties sabiedrības viedoklī pirms sprieduma.

Frederika Reinfelda Briseles komentāra tulkojums,  acīmredzot, izšķirs tālāko notikumu attīstības gaitu Asanža lietā. Lietas izskatīšana tiks turpināta 24. februārī.

Pats Asanžs medijiem uzsver, ka bīstas “ar Zviedrijas starpniecību nonākt ASV Gvantanamo bāzē Kubā”.  Šķiet, ka process ieilgs.

Leave a Reply