
2011. gada 17. jūnijā
Pasaules ļaunākos despotus nav iespējams sarindot ”rangu tabulā”. Bashars Asads un Muamars Kadafi noteikti atrodas šāda uzskaitījuma augšgalā.
Sāksim ar viņiem.
Pirmais jau trīs mēnešus mēģina klusināt ”uz āru” visu, kas valsts iekšienē notiek. Žurnālistus Sīrijā iekšā nelaiž. Taču sīriešu bēgļu kustība Turcijas virzienā pēdējo dienu laikā liecina par drakoniskām nežēlībām, kuras Kadafi realizējis pret savu tautu. 10 00 sīriešu jau pēdējos dienu laikā šķērsojuši robežu un tūkstošiem stāv rindā pie vārtiem uz brīvo pasauli. Tuvāko kaimiņvalsti Kipru – ieskaitot.
Tikmēr Lībijas Kadafi savā valsts televīzijā pozē pie šaha galdiņa.

Šahists Kadafi, tātad, ir dzīvs, savā valstī, sēž ekrānā un dziļi domā. Viņa parādīšanās ekrānā ar šaha figūrām fonā nozīmē, ka viņš ir dzīvs un uz vietas, pie pilnas veselības! Un kā vēl!
Pret ko viņš spēlē?
Pret Šaha pasaules apvienības vadītāju un bijušo Kalmikijas prezidentu Kirsanu Iljumzjinovu. Starp citu, Kadafi pretspēlētājs nav nekāds nīkulis, viņš 1979. gadā, savā Maskavas dzīvoklī ir sastapis citplanētiešus! Lūk tā!
Par citplanētiešiem.
Tā ir svarīga joma, jo ”zaļie mūdži” jau kuram katram audiences nepiesaka.
Viņi izvēlas tikai gudrākos un varenākos mūsu planētas iedzīvotājus.
Tā ir.
Mums Latvijā ”zaļos cilvēciņus” nepiedāvājiet, jo mums jau ir savējais ienaidnieks no citām planētām ar maģisko nosaukumu – Soross.
”Soross” ir vainīgs pie tā, ka Zatlers atlaida Saeimu, Strīķe dzenā oligarhus un pie visām pārējām likstām, kas posta Latviju.
Oj, kas par ienaidnieku.
Trakāks par Līgo vakara knaušiem. – visu laiku tur aci uz Latviju un maisās kur nevajag.
🙂
Taču – turpināsim par sarakstiem.
Tagad par nākamo – globālo melno sarakstu.
Tabula kas apkopo valstu ekonomiskos izlaupītājus.
Ar šo noziedznieku sistematizēšanu (Karla Lineja stilā), kas mēģinājuši noslīcināt savas valstis ekonomiski, pagaidām nodarbojas Reikjavikā. Islandieši šos ”savējo slīcinātāju’ uzvārdus jau mēģina noskaidrot tiesas ceļā.
Grieķi tagad arī iet ielās un cenšas panākt to pašu. Jau trešo vakaru pēc kārtas viņi pulcējas Sintagmas laukumā Atēnās un protestē pret līdzšinējo valdību nolaidīgo un korumpēto ekonomisko politiku. Pēc Atēnas demonstrantu domām ”ir netaisni, ja parastajai tautai jāmaksā par politiķu savārītajiem parādiem”.
Tauta laukumu neatstāšot kamēr pašreizējā valdība neatkāpsies. ”Mums ir te jāstāv un jāpanāk savā valstī funkcionējoša un normāla demokrātija, lai politiķiem blēdīšanās neizdotos nākotnē!” – uzsver dakteris Dimitris, kurš katru dienu nāk uz laukumu protestēt.
Viņam liekas, ka tagad ir īstais brīdis.
Viņš domā, ka krīze ir devusi grieķiem cerību.
Viņš ir pārliecināts, ka ir jānosauc Grieķijas izlaupītāji vārdos un uzvārdos.
Lai tie nekad vairs nevar tuvoties valsts varas svirām.
Ekonomisko noziedznieku ”raganu medības” iet vaļā arī Latvijā. Pagaidām tīklos šūpojās ”lielās zivis” jeb oligarhi, kuriem pietiek sviru, lai ar politisko marionešu palīdzību ”mīkstinātu” izmeklētāju loģiskās pļaukas un sabiedrības – aicinājumu uz pērienu.
Viņiem ir izdevies izbīdīt priekšplānā marioneti ar nosaukumu – ”prezidents”.
Taču teātris nedarbojas.
Dekorācijas krīt arī Rīgā un pat tantes laukos redz, ka mūsu jaunais karalis ir kails.
Bez prezidentam nepieciešamās harizmas un humanitārā kapitāla mantijas.
Latvijas izlaupītājiem nepieciešamais horizonts ir sarāvies.
Viņi ir savas aklās ielas galā.
Bez iespējas iet tālāk.
Mūsu oligarhu dzīšanās pēc laupījuma un varas ir izskaidrojama vienīgi ar diagnozi.
Maniākālisms.
To ārstē.
Tieši tāpat kā visas citas atkarības.
Taču pats sirdzējs savu slimību neredz.
Lemberga nākamā uzstāšanās LTV par to uzkrītoši liecina.
Viņš aklās ielas galu neredz.
Šķēle un Šlesers, acīmredzot, arī nesaprot diagnozi.
Citādi, jau sen būtu izlasījuši Pasaku par Vērdiņu.
Kā no viņiem atbrīvoties? Izskatās, ka neviens no mūsu ”smilšu bagātniekiem” biļeti uz Saūda Arābiju nav nopircis, lai aizvāktos no mūsu platuma grādiem.
Ko darīt?
Varbūt, arī ir vajadzīga ANO spēku klātbūtne, lai regulētu vietējo oligarhu plosīšanos un atvēsinātu milztošo konfliktu ar tautu.
Deus ex machina! Kur tu esi?
PS. Uzstāšanās televizorā ir politiķu varas demonstrācija. Mūsu Lembergs to svētdien darīs jau otro reizi.
Nav grūti prognozēt, ka ” bārda” un ” buldozers” arī stāv rindā uz iekāpšanu zilajā LNT ekrānā.
🙂
”Dienas” žmiegšana redzamus rezultātus pagaidām nedod. Gan jau deklamēs televizorā Būs jautri.
🙂
Attiecībā uz jautrību – “svaigākā” šķēles / šlesera intervija “dienā” patiešām bija jautra. ;)))
T.i. – ja par “jautrību” varam uzskatīt arī šo farsu vadošo / šajā atrakcijā pieaicināto tā dēvēto “žurnālistu” totālu izgāšanos (manuprāt). Īpaši jau “dubultintervijas” 1. daļā – kad šie “mediju profesionāļi” demonstrēja gaužām vārgu un profesionāli nožēlojamu “sniegumu”, kā šķēles “benefices” asistenti.
No medijiem skan kunkstiens vārgs:
“Mums katrs “oligarhs” ir dārgs,
Kurš “žurnālistus” ‘vēzī liek’ ~
Lai šie pie “honorāra” tiek!…”
😉
Jā, tas nav normāli, ka naudas maiss sāk “režisēt” medija stratēģiju ar sevi galvenajā lomā. Nožēlojami. Jaunie Dienas īpašnieki ir akmens kaklā šai avīzei. Paradoksāli cik ātri viņi iznīcina šo mediju. Tur redakcijā joprojām strādā labi žurnālisti…būtībā šis laikraksts varētu būt ietekmīgs, taču pamazām tiek varmācīgi pārveidots par PR sludinājumu dēli.