Par referendumu: We Didn’t Start The Fire

 

 

 

Latvija. 2012. gada 18. februāris. Referendums. 

Mēs negribējām referendumu par krievu valodu kā valsts valodu Latvijā.

Kas iekūra šo ugunskuru Latvijā? 

Staļins, Hruščovs, Kenedijs, Merlina Monro,Gorbačovs,Ulmanis, Eiropas Savienība, NATO, Krievija, Vīķe- Freiberga, Putins, Alfrēds Rubiks, laikraksts Diena, prezidents Bērziņš, Dzintars, Zatlers, Āboltiņa, Lindermans, FSB, CIA, Novodvorska, Tv5, LTV, Čas, Viesturs Dūle, Raimons Pauls, zviedru bankas, Ušakovs…?

 Jūsu atbildes?

Jūsu versija šai populārai un joprojām aktuālai Billija Džoela (Billy Joel) dziesmai?

Dziesmas We Didn’t Start the Fire  teksts šeit.

4 comments


 1. Manuprāt, Vaira Vīķe- Freiberga bija pirmā no politisko aprindu puses, kas publiski proponēja Latviju kā 2 kopienu (latviešu un krievu) valsti.


  • Nikolajs Koperniks bija pirmais, kas publiski paziņoja par savu zinātnisko novērojumu gaitā secināto, kas bija diametrāli pretējs ar savulaik pastāvošajam vispārzatzītajam pieņēmmam ( koncepcijai, ka Saule griežas ap Zemi).
   Neliela grupiņa LR (LPSR) Augstākās Padomes deputātu 1991.g. 15. oktobrī ignorēja kādu objektīvi pastāvošo realitāti, kad pieņēma lēmumu ”’Par Latvijas Republikas pilsoņu tiesību atjaunošanu un naturalizācijas pamatnoteikumiem” . 2012.g. sajūtam 1991.g. pieņemtā lēmuma sekas, taču daudzi to NEAPJĒDZ, kā arī varas noturēšanai nevēlas paust publiski.
   – vairāk par šo tēmu – par t.s. post-padomju sistēmas izveidi (Krievijas piemērs) sk.:
   Постсоветизм Лекция Александра Зиновьева
   Экономическую олигархию создали искусственно.(..)
   Что из себя представляет новая постсоветская социальная система, со структурной точки зрения? Как она устроена? Она создана искусственно. Те люди, которые ее создавали, имели определенные мозги, определенный моральный, психологический склад. Они вовсе не были гениями, и найти среди них выдающиеся умы в принципе невозможно. Они создавали эту новую систему, имея перед собой определенные образцы, , — какие? http://www.polit.ru/article/2005/09/21/psizm/


   • Mjā, -nudien, nav laika te iedziļināties un paplašināt diskusiju, tāpēc piebilstu te, ka SATVERSME ir mērog-vārdiņš, kas palīdz “atslēgt” visas durvis tak tāpēc, ka tas ir skolām MUGURKAULS.

    P.s.

    Protams, LR Satversme arī tā tika būvēta un izveidota, taču pieguvēji – valsts kopmantas izlaupītāji to pielāgojuši savu ideju,vēlmju un iegribu izpausmei un tāpēc ir daudz neskaidrību vai nevēlamu ideju.


 2. Kas iekūra šo ugunskuru Latvijā?
  =========================================================================
  VVF, runa Ņujorkā 1994.g. 18. novembrī: ”(..) Tas, ko mēs Latvijā gribētu redzēt, būtu jauns,
  tieši Latvijai piemērots sabiedriskais modelis, kas sevī apvienotu to labāko, kas ir izmantojams gan no sociālisma, gan no kapitālisma mantojuma…..’ (Tādi nu mēs esam, un tur nekā nevar darīt / That’s just the way we are and there is nothing we can do about it )
  http://www.president.lv/pk/content/?cat_id=1903&lng=en

  – Es vēl varētu citēt G.Meierovicu, Br.Rubesu, G.Valdmani, u.c. trimdeniekus, kas 1990-o gadu sākumā ieradās Latvijā, lai palīdzētu izveidot to jauno sabiedrisko modeli / iekārtu, kas ļautu Latvijas valstij un tautai uzplaukt. Objektīvi pastāvošo reāliju ignorēšana un/vai neapjēgšana pie laba galarezultāta nevar novest. Šodienas situāciju domātājs A.Zinovjevs visumā precīzi prognozēja jau 1991.g. , kad pirmais paziņoja par 20.gs. lielāko ģeopolitisko katastrofu (PSRS sagrāušanu / sabrukumu).

Leave a Reply