Kāpēc Ušakovs cieši turas pie Putina un nicina Krievijas demokrātus?

2012. gada 16. februārī

Latvijas krievu prese un tā saucamās krievu partijas nemīl Krievijas demokrātus, kas izmisīgi mēģina tikt galā ar Putina režīmu un uzlikt Krieviju uz demokrātiskas sabiedrības sliedēm.

Latvijas krievu partijām, acīmredzot, Kremlī vajadzīgs savējais cilvēks – Putins, kas dod cerības uz lielās un varenās krievu impērijas atjaunošanu vecajās Krievijas robežās un pat vēl tālāk.

To spilgti var redzēt šajās dienās, kā Ušakovs un Latvijas krievu mediji komentē Krievijas režīma opozicionāru un cilvēktiesību aktīvistu – partijas «Demokrātiskā savienība» dibinātājas, disidentes Valērijas Novodvorskas un Maskavas Valsts universitātes profesora Konstantīns Borovoja preses konferenci par valodas referendumu.

Viņi uzsver, ka referendumu par krievu valodu faktiski ir inspirējuši Krievijas specdienesti, izmantojot mūsu vietējo krievus.

«Komentēt cilvēkus, kuri atgādina multfilmas personāžus, nav īpaši lietderīgi,» kopējot sava Kremļa saimnieka Putina stilu, pavēstījis Ušakovs.

Līdzīgi krievu opozicionārus mēģina diskreditēt ari Latvijas krievu avīze Čas, kas savos rakstos uzsver šo demokrātu mazo ietekmi Krievijā.

Latvijas sabiedriskās televīzijas krievu ziņas vakar arī ironiski komentēja šo krievu disidentu preses konferenci Rīgas Domē.

To, ka Ušakovs un viņa partija Saskaņas centrs nav sajūsmā par Krievijas demokrātiskiem spēkiem, varētu saprast, jo Saskaņas centram ir sadarbības līgums ar Putina partiju Vienotā Krievija, pret kuru ir sacēlusies visa demokrātiskā Krievija.

Taču kāpēc Latvijas krievu mediji ir tik reakcionāri? Vai arī tie ir Putina režīma ķēdes suņi tāpat kā Ušakova kungs?

Acīmredzot mūsu krieviem nav patīkami dzirdēt no Krievijas tautiešu mutes patiesību: Jūs tiekat izmantoti! To dara čekista Putina vīri. Gan Krievijā, gan te uz vietas Latvijā!

Tad nekas cits neatliek kā marģinalizēt, izšķaidīt nepatīkamu viedokli. To dara Kremļa kontrolētie mediji Krievijā un to dara arī Latvijas krievu mediji. Izrādās, ka, diemžēl , tie strādā roku rokā.

Sadarbojas.

Kremļa režīmam ir svarīgi turēt kontrolē savus ietekmīgākos medijus – televīziju, kas joprojām ir Putina režīma propagandas bastions. Piemēram, tagad 70% no visiem sižetiem un reportāžām Krievijas TV kanālos vēsta tikai par Putinu un tikai 30% atspoguļo citus prezidenta kandidātus.

Turklāt televīzija ir efektīvs ārpolitiskās propagandas līdzeklis, jo to plaši retranslē ārzemēs un lai ietekmētu ne tikai krieviski runājošu, bet arī starptautisku auditoriju, Kremlis pirms dažiem gadiem izveidoja Kremļa ārpolitiskās propagandas kanālu angļu valodā “RT TV”.

Demokrātu viedoklis līdz šim bija sadzirdams tikai radiostacijā Eho Moskvi, kurai tikko nomainīja vadību.

Putins nesen paziņoja, ka viņš neesot devis rīkojumu nomainīt Krievijas demokrātiskās radiostacijas Eho Moskvi (pieder Krievijas gāzes koncernam Gazprom, kuru finansē gāzes abonenti visā Eiropā, arī Latvijā,) vadību pēc tam, ka viņš to asi kritizēja, par viņa paša veidotās politikas kritiku.

Kā interneta komentāros raksta paši Eho Moskvi klausītāji, Putins rīkojas kā īsts čekists – neko nedara ar savām rokām.

Visus viņam vajadzīgos netīros darbus padara citi. Arī Latvijā.

Nožēlojami.

8 comments


 1. Šajā gadījumā nepiekrītu, jo SC neizskatās, la būtu ar kādu saistīts. Pie tam Krievijai tgd ir pavisam citas rūpes. Valērija Novodvorska pēc manām domām ir vispār vājprātīgs cilveks, jo klausoties viņas argumentus, nekāds cits priekšstats nerodās. Viņas super vārdi ir “komuņagas” un galvenais kritizēk esošo varu Krievijā.


  • Neesmu Putina fans, bet uz doto brīdi pie esošās partiju sistēmas un varas modeļa, autoritārais režīms priekš Krievijas ir vislabākā pārvaldes forma, līdz ar to tikt vaļā no Putina diez vai ir prātīgi. Un ja salīdzina Krieviju 2000. gadā un tagad, tad viņiem attīstība iet augšupejā virzienā. Tāda sajūta, ka “Rietumu” mēdijos ir mērķtiecīga propoganda pret Krievijā notiekošo, kas neatšķiras no Aukstā kara laikiem.


   • Es esmu dzīvojusi padomju sarkanā režīma laikā un labi zinu kā tas izpaudās.

    Tas, kas notiek Putina vadības laikā ir gandrīz tas pats, ar atšķirību , ka tagad var brīvi izbraukt no valsts, bet, ja traucēsi Putina režīmam un domāsi savādāk jebkuru var novākt (arī ārzemēs), ielikt cietumā, noindēt, izolēt, izsaldēt un tas, kas notiek medijos, un sevišķi TV ļoti atgādina Brežneva laikus, tur tāpat ir cenzūra, nepklausīgo atlaišana utt. tautas apdullināšana ar sarkanbaltzilo propagandu. nezin vai Jūs arī gribētu dzīvot šāda valstī. Tie krievi, kam ir nauda bēg dzīvot uz Rietumiem. Bet tiem, kam nauda nav, ir spiesti samierināties ar savu eksistenci šajā režīmā.

    Kremlis veido Putina kultu. Manuprāt, vēl pāris gadu un Krievija arī būs spiesta eiropeizēties un nekonfrontēt sevi ar Eiropu un pārējo pasauli….protams ne jau Putina vadibā, jo viņs nezin vai mainīsies…..

    Arī ekonomikā Krievija turas tikai uz energoresursu naudu kā padomju laikā un tai vēl ļoti tāls ceļš ejams lai modernizētu rūpniecību utt.


   • Nav tikt traki kā Jūs sakāt. Man ir paziņas, kas dzīvo Maskavā un īpaši nesudzās, par dzīvi, pie tam strādā, pelna un braukt prom nedomā. Arī par vārda brīvību, nevar teikt, ka Krievijā tās nav, jo internets netiek cenzēts un ir TV kanāli, kuros nav cenzūras, kaut vai RBK, kur tieak aicināti nozaru specialisti un brīvi kritizē gan izpildvaru gan esošo tiesu varu un situāciju ekonomikā kopumā. Tas, ka valsts regulē nacionālos kanālus, tas ir normāli, jo piemēram BBC arī rāda propagandu, bet neviens britiem neparmet, jo vispārpieņemts, ka UK ir demokrātija, kaut arī es pastrīdētos par to. Līdz ar to mans secinājums, ka pret Krieviju ir vērsta aukstā kara stila propoganda no “Rietumiem” ir pamatota. Vēlētos, lai vismaz Latvijā mēdiji spētu skatīties uz lietām objektīvi un izvertēt gan labo, gan slikto visās lietās, nepakļaujoties “Rietumu” iespaidam, jo pie mums cilvēki daudz labāk redz patieso situāciju, jo mums ir labaka izglītība nekā daudzās “Rietumu” valstīs.


    • Redziet, nevar vērtet situāciju valstī tikai no savu paziņu viedokļa. Krievijā nav vārda brīvības, tas ko mēs “par tādu” uztveram ir tikai šķietamība. To pierāda neskaitāmi pētījumi. Tas, ka medijos “kaut ko kritizē” vēl nav liecība brīvajam vārdam. Savādi, ka škietamībai ir izdevies izskatīties ļoti ticamai. BBC nerāda propagandu. To viņi nedrīkst darīt.
     Vārds “propaganda” PSRS un Krievijā ir normāls vārds, bet rietumos lamuvārds. SMIP jau arī saucās ” masu informācijas un propagandas līdzekļi” PSRS laikos. Tā sauca medijus. Tagad nabaga Krievijā turpinās šī tradīcijas zem citas izkārtnes. Nav pret Krieviju vērsta aukstā kara propaganda. Putins to tā traktē. Viņa vajag ārejos ienaidniekus, lai pats izskatītos labāk un “baltā zirgā”. Jā, es spēju skatīties bezkaislīgi. Gan uz Krieviju gan uz Rieumiem. Aina nav jauka, bet patiesībai acīs ir jāpaskatās.


 2. Vēl nesen masu medijos ik dienu varēja dzirdēt : Lībijai iet slikti un…..Un tagad visa visa progresīvā cilvēces daļa mierīgi uztver ziņas no valsts, kuras iedzīvotājiem izdevies tik vaļā no sava vadītāja:
  ‘ Libya militias clash in Gharyan near TripoliBy Gabriel Gatehouse ‘ BBC News, Gharyan

  http://www.bbc.co.uk/news/world-africa-16570594


 3. Novodvorskas uzstāšanās ir ļoti interesantas, kaut vai viņas lieliskās vēstures zināšanas vien fascinē, nemaz nerunājot pat visu pārējo.
  Bet par Ušakovu – pie visa Jūsu jau rakstītā, vēl, kaut kur lasīju, ka viņš nodēvēts par “zīmuli”- tādā nozīmē, ka viņš ir politiķis, kuram vienkārši sakot, ļoti patīk “zīmēties”. Kaut vai, atceroties to pašu nelaimīgo Rīgas maratonu – nu nevienu taču neinteresē, vai mērs var noskriet maratonu, vai nevar. Bet lūk, jāparāda pa visu varu, kas viņš par “kūll… tas ir, kruto džeku”. Zīmēšanās, pat arī ar tik… nu, kā lai pieklājīgi pasaka, apšaubāmu paņēmienu kā sievas apaļumu demonstrēšana.
  Un šādiem tipiem ļooooti nepatīk tikties ar cilvēkiem, kuri elementārā diskusijā nekavējoties viņu “iebāztu maisā”. Tas pie visa jau Jūsu iepriekšminētā.
  Jāsaka, arī mūsu Zatleriņš ir ļoti līdzīgs “zīmulītis”…
  Sarkanakmens – nu ko nozīmē “autoritārais režīms priekš Krievijas ir labākā pārvaldes forma”? kas tātad, jūsuprāt, krievi ir kā mazi bērni, kuri paši nespēj domāt, rīkoties, ka vajadzīgs kāds bargs onkulis, kurš viņus vada? Jāsaka, manuprāt, tieši šādi apgalvojumi apvaino krievus kā cilvēkus. Nevis novodovorska – kura ir ļoti skarbi tieša – bet tieši tāpēc saka to, ko var teikt pieaugušiem, analītiski domājošiem. Ir diskutējams viņas aicinājums krieviem… (pat neatrodu uzreiz latviešu analogu “kajatsja” – nožēlot, skaidrs, bet šis termins ir nedaudz plašāks par nožēlu) par tēvu grēkiem, bet ka šo kampaņu organizējuši Krievijas specdienesti, tam atliek vien piekrist.

  Labi, jāatrauj pakaļa no dīvāna, jāuzsilda pasatiņš, un jābrauc ar sievu uz referendumu. Jāpasaka skaidrs “Pret”.

Leave a Reply