Padoties, peldēt vai karot līdz pēdējam vīram

Ukrainas armija strauji virzās uz priekšu Harkivas rajonā. Izskatās, ka atbrīvošana turpinās un nekas neliecina par slēptiem šķēršļiem. Šādā ceļā ukraiņi atkarojuši jau 8000 kvadrātkilometru savas teritorijas (Reuters). Trešdien Zeļenskis apmeklēja Izjumu un apsolīja tur uzvaru. Izskatās, ka nākamais mērķis būs Krievijas „banānu republika“ Luhanska.

„Mana versija par notiekošo ir šāda – sāks ar Donbasu, lai vēlāk koncentrētu visus spēkus uz cietāko riekstu – Hersonu. Pateicoties viltībai, viņiem izdevās piespiest krievus pārsviest karaspēku uz turieni“ (Joakims Pasikivi). 

Viņš piebilst, ka karavīri nespēj izturēt lielu uzbrukumu slodzi ļoti daudzas dienas pēc kārtas. Pēc 4 kaujas dienām ir vajadzīga atslodze, jeb jāizmanto svaigi spēki. Jāuzpilda ūdens, pārtikas un munīcijas rezerves. „Nepieciešams pietiekošs skaits bruņumašīnu, tanku vai mehanizētu vienību, kas spēj kustēties uz priekšu sinhroni un pie kam, izturīga piegāžu sistēma“ (Joakims Pasikivi). Vai ukraiņi saprot ko dara? „Jā, pārāk labi saprot“ (Joakims Pasikivi). Viņš ir pārliecināts, ka tuvāko 2 nedēļu laikā, saņemsim jaunas, sensacionālas ziņas. 

Krieviem nav daudz izvēles iespēju.  Viņi var: padoties, peldēt, vai kauties līdz pēdējam vīram. Taču izmisīgi kāvušies viņi pagaidām nav. Rodas iespaids, ka arī negrib to darīt“ (Joakims Pasikivi). Tas, ka krievu puse varētu piedāvāt līdzvērtīgu uzbrukumu, eksperts noliedz. „Jau esmu teicis (vairākas reizes), ka šajā karā Kremlis izmanto vienreizējas lietošana armiju, kas ir sliktā formā. Viņiem nav spēka lieliem uzbrukumiem vai nopietnām kaujām. “ 

Vai šis karš var novest pie radikālākas politiskās vadības Kremlī?  Jā, tā tas varētu notikt. Joakims atzīst, ka ir grūti izveidot labu prognozi no tām informācijas druskām, kuras saņemam. Var pieļaut, ka ukraiņi gatavojas cīņām Zaporižjes reģionā, lai nogrieztu krieviem ceļu pa sauszemi uz Krimu. „Atgūt Krimu ir svarīga lieta katram ukrainim. Tagad šāds mērķis vairs neizskatās neiespējams. Taču grūts šāds plāns noteikti būs“ (Joakims Pasikivi). 

Kas notiek ar Krieviju? Ir ziņas par to, ka ietekmīgi krievu līderi un GRU bosi  pašlaik pārdod savas vasarnīcas un privātmājas Krimā. Iespējams, ka tas nozīmē, ka viņi zina notikumu attīstības scenāriju. 

Pārrāvums ir klāt. Skatīsimies ar ko tas beigsies.  

Tikmēr Putins tiekas Samarkandā ar Ķīnas vadītāju un cer uz atbalstu, bet Ursula Laiena atkal ir Kijevā, kur sola atbalstīt ukraiņus arī turpmāk.

Jau ziņots, ka krievi uzspridzinājuši ar raķetēm dambi Ukrainas prezidenta dzimtajā pilsētā. Nepatīkami, ka Kijevā satiksmes incidentā bija nokļuvis Ukrainas prezidents Volodimirs Zeļenskis. Transporta līdzeklim, kurā pārvietojies Zeļenskis, uzbraukusi virsū kāda cita automašīna. Upuru nav. Lietu pašlaik izmeklē (TSN).

Krievija iekļāvusi „aizliegto personu sarakstā“ 30 Lielbritānijas PR birojus (Reuters).        

Leave a Reply