Putinisms – staļinisma stilā Krievijā

Ja kāds no Krievijas iedzīvotājiem nav apmierināts ar pastāvošo iekārtu valstī un pastāsta par to ārzemniekam (cilvēkam, žurnālistam vai organizācijai), tad par to šis krievs riskē saņemt soda mēru – astoņus gadus cietumā. Šādu likumu Krievijas Dome ir pieņēmusi. Tas nozīmē, ka vienīgā iespēja ir sajūsmināties par viedo Putinu, jo viss cits apdraud Krievijas drošību. Parlaments tikko „uzasinājis“ arī  likumu par valsts nodevību un spiegošanu. Ja kāds vāc informāciju un piedāvā to ienaidniekam (un šo informāciju var izmantot uzbrūkot krievu armijai), tad to uzskatīs par smagu spiegošanu un par šādu izdarīšanos var nākties sēdēt cietumā līdz 20 gadiem. 

Ir jāmīl Putins. Ir jāsajūsminās par viņu tieši tāpat kā savulaik sajūsminājās par Staļinu. 

Tikmēr karš Ukrainā turpinās, jo Putinam ir vīzija par pasaules iekarošanu un nekādi upuri viņu (ejot uz šo mērķi) neapturēšot. Rezultātā no Ukrainas turpina plūst ārā cilvēki. Pagaidām emigrējuši ap 9 miljoniem Ukrainas iedzīvotāju kara rezultātā.

Bijušais prezidents un premjerministrs jeb neliela auguma vīriņš, kuram patīk nēsāt dārgas krosenes  Dmitrijs Medvedjevs, ir dusmīgs par to, ka „daži“ vēlas griezties pie starptautiskās tiesas Hāgā un apsūdzēt krievus un Krieviju kara noziegumos. Viņi šie cilvēki esot aizmirsuši, ka Krievijai ir atomieroči un par šādu izdarīšanos „šie ļaudis pakļauj eksistences riskam visu pasauli„ – uzskata Medvedjevs. Iznāk, ka krievi drīkst uzbrukt un šaut, bet sodīt viņus par to nav atļauts. Starp citu, Medvedevam Putins piešķīris ļoti ietekmīgu un augstu amatu un, kopš Ukrainas kara sākšanās, viņš ļoti skarbi izsakās par visiem tiem, kas nav solidāri ar Krieviju uzbrūkot Ukrainai. Pirms pāris nedēļām Medvedevs atzinās, ka neciešot rietumu cilvēkus un pēc viņa domām šiem ļaudīm ir jāpazūd no zemes virsas. Tātad, tas attiecas arī uz mums.   

Liels notikums zviedriem ir Latvijas gatavība atjaunot obligāto karadienestu. Pašlaik valstī esot tikai 7500 karavīru un tas ir daudz par maz, lai turētos pretī Krievijai, ja tā mēģinātu uzbrukt. Pēc ministra Ata Pabrika domām, neesot nekāda iemesla gaidīt, lai krievi mainītu savu uzvedību. Man gan šķiet, ka neko nedotu arī daudz lielākas armijas sastāvs, jo mēs esam NATO valsts un Krievijas uzbrukuma gadījumā uzreiz būtu jāieslēdz piektais paragrāfs un jāsauc kaimiņi palīgā. 

Tikmēr Lisičanskā tupinās kaujas. Krieviem ir smagi zaudējumi un slimnīcas okupētajā zonā ir pārpildītas. Ukraiņi sākuši iznīcināt krievu armijas pārtikas noliktavas aizmugurē. Tas apgrūtina okupantu kustību uz priekšu. Pašlaik no Krievijas puses mēģina „pārsviest“ lielus kara tehnikas apjomus uz Doņeckas reģionu. Kremlis gatavojas tur skarbām cīņām. 

Aizvadītās dienas laikā konstatēti uzlidojumi Kijevai un Ļvovai.