Krievija sāks rezervistu mobilizāciju

Vakar bija smaga diena. Putins solīja, bet nerunāja. Runāja šorīt, solīja rezervistu mobilizāciju. Valsts Dome pieņēma pāris lēmumus, kas izskatās pēc sagatavošanās vispārējai mobilizācijai. Tika paziņots, ka tomēr steigšus tiks rīkoti referendumi abās „banānu republikās“ – Luhanskā un Doņecka. Tas notiks laikā no 23.-27.septembrim. Jau zināms, ka notiks vispārējs iedzīvotāju septembra prieks un gaviles par to, ka „visi vēlas iekļaut šo reģionu“ Krievijas sastāvā. Tas pats notiks Hersonā un Zaporižjē. Kara apstākļos rīkotiem referendumiem nav juridiska spēka.  Vai krievi to zina? Valdība saprot, bet izliekas šo apstākli neievērojam. Viņiem tā vajag un viss. Iespējams, ka šis ir mēģinājums ātri iekļaut šos Ukrainas reģionus Krievijas sastāvā, lai situācijā (kad ukraiņi sāks šīs teritorijas atbrīvot), būtu iespēja tēlot dzimtenes apdraudējumu un sākt masu mobilizāciju Krievijā. Var gadīties, ka šis ir tikai teātris Ukrainas valdībai. Putins vēlas apturēt karu un tāpēc rada apdraudējumu, kas spētu Zeļenski nobaidīt. Vispārēja mobilizācija prognozē smagu kara darbību un ukraiņi varētu no tā nobīties un piekrist uzdāvināt abas „banānu republikas“ Putinam. Tā teikt – ņemiet ko vēlaties, tikai lieciet mūs mierā. 

Laiks rādīs ko īsti 21.septembra notikumi nozīmē.  

Krievija ir iesprūdusi pati savā egoismā un kliedz uz Rietumiem, ka tie pie visa vainīgi. Diemžēl. 

Vakar apspriedām ar Jāni dronus. Nolēmu noskaidrot šī irāņu ieroča efektu Ukrainā. Par to plaši raksta arī Wall Street Journal. 

Jā, krievi izmanto šos kaujas dronus un Shahed -136, kas ir atrasti notriekti uzbrukuma laikā. Šī ir pirmā reize, kad kāds tos izmanto ārpus Vidusjūras valstu zonas. 

„Šie droni izraisa daudz problēmu, tas nepatīkami. Ja krievi iepirks šo daudz šādu dronu un, ja krievu karavīri iemācīsies efektīvi ar tiem strādāt, tad būs problēmas ukraiņu tankiem un bruņumašīnām, kurus vajās un iznīcinās ar šiem ieročiem. Taču tai pat laikā, jāuzsver, ka karā ļoti daudz nozīmē laba darba organizācija. Pagaidām nav skaidrs kā krievi to izmantos un cik efektīvi tie būs kaujas apstākļos“, – konstatē Joakims Pasikivi.  

Ukraiņiem pašiem ir tieši tādas pašas klases droni, kurus viņi var izmantot. Tas, ka šo ieroču veidu krievi nopirka no irāņiem, nav nekāds pārsteigums. 

„Krievijai nav daudz pārdevēju. Visai maz valstu šobrīd atļaujas tirgoties ar Kremli. Vieni nevēlas pārdot, bet citi baidās šāda darījuma dēļ nokļūt sankciju sarakstā. Ziemeļkoreja un Irāna ir sankcijām pakļautas valstis un tām nav ko zaudēt. 

Vai šie droni var mainīt kara gaitu? Pēc Joakima domam, tas nav iespējams. Pagaidām mums ir pārāk maz pieejamas un pārbaudītas informācijas par šo irāņu dronu efektiem Ukrainas frontē. 

Vakar Ukraina atkaroja Bilohorivku, ciematu valsts austrumu daļā. Netālu no Luhanskas. 

Masu kapos Izjumā atraktas 146 civilpersonu mirstīgās atliekas, kas gājuši bijā masu slepkavību rezultātā. 

Erdogans vakar izteicās par to, ka kara patraukšana varētu notikt brīdī, kad Putins un Krievija būs atstājuši visas okupētas teritorijas Ukrainā (PBS). Vai viņš pieļauj, ka Ukrainai būtu jāpiešķir Putinam viņa okupētās valsts austrumu zonas? „Nē, un vēlreiz nē“, – atkārtoja Turcijas prezidents, – „lai nodrošinātu mieru Ukrainā, ir ļoti svarīgi, atdot atpakaļ ukraiņiem visas iekarotās teritorijas“.  

Starp citu, MacDonalds atgriezies Ukrainā  Tiek prognozēts, ka trīs ātrās ēdināšanas uzņēmumi atsāks darbu jau oktobrī. Ukraiņiem šis fakts nozīmē daudz. Tam ir simboliska nozīmē, jo Krievijā McDonalds savu darbību ir pārtraucis (TT).

Apstiprinājies, ka Krievija pārvieto savu zemūdeņu floti (KILO) no Sevastopoles uz Krasnodaru. Tātad – projām no Krimas. Tas ir gan zīmīgi, jo Sevastopole bija 2014.gada Krimas okupācijas simbols. 

Atsāk darboties Kremļa agresīvo melu buldozeri. Tas būtu jāņem vērā, īpaši vēlēšanu laikā.