Dažas pārdomas par valdības veidošanu

Vēlēšanas ir garām. Šodien – vienu nedēļu pēc vēlēšanu rezultātu analīzes raksta publicēšanas TVNET Klik, nedaudz atgriezīšos pie prognozēm. Jaunā Vienotība kļuvusi par Latvijas lielāko partiju un tas ir lieliski. Apsveicu. Beidzot mums ir centriska un nepopulistiska partija uz 30% robežas un tas ir sasniegums vēlētāju domāšanā. Ja būtu vēl viena – vismaz 25% partija (centra robežās), tad mēs varētu priecāties par stabilu valdību, kurai pieder vairākums. Diemžēl tā nav. Pārējās partijas ir gandrīz visas „pa labi,“  ap 10%+ robežas un vairums no tām plēšas savā starpā neganti un neiecietīgi. Kā parasti:  cik latviešu – tik partiju. Nesaticība un kašķība dominē. 

Divas no šīm 10+ partijām pieder oligarhiem Lembergam un Šleseram. Pirmais izveidojis sev „laba saimnieka“ veidolu un veģetē uz laucinieku simpātijām pret „zemnieku partiju“, lai gan nav manīts, ka pats Lembergs būtu zemnieks vai vadītu kādu ražošanu. Taču vēlētāju neinteresē kur un kā Lembergs ņem savu naudu. Šim balsotājam par viņu neienāk prātā pasekot naudas avotam. Nē, tas nav svarīgi. Tas pats attiecas uz Šleseru. Viņa „naudas sūknis“ viņa vēlētājam arī nav saprotams un faktiski neinteresē. Lai gan Rīdzenes sarunas (publicētie dokumenti), ASV sankcijas un tiesāšanas rezultāti rāda naudas ieguves avotu Krievijā. Abiem.  Taču mūsu vēlētāju tas neinteresē un te nu mēs redzam četras 10+%  partijas, kas noorganizējušas mobingu pret jaunu partiju – Progresīvie. To pašu, kas neiederas šajā korumpētajā vidē un nebūs manipulējama tā kā „večiem vajag“ un kā ir pieņemts līdz šim. Kā var vajāt partiju pēc ievēlēšanas parlamentā? Linčojot. Visvieglāk jaunpienācējus nogalināt ar baumām un nelāgu „etiķešu pielīmēšanu“. Pielipinot jauniņajiem savējos grēkus jeb piektās Kremļa kolonas misiju Latvijā. Vai nav tā, ka Kremlis jau sen ir iepludinājis mūsu politikas telpā savus „kurmjus“, kas braši aizstāv savu pozīciju varas struktūrās un viņiem nekā nekontrolējamie jauniņie nav vajadzīgi? Vai to mēs zinām? Protams, ka zinām kuri Latvijas politiķi kalpo Kremlim. Jā, tas ir zināms.  Diemžēl tūkstoši vēlētāju nobalsoja par to, lai  mankurti (Stabilitāte) un vecie dinozauri (ZZS un Latvija pirmajā vietā) par kuru līderu saitēm ar Krieviju liecina gan ASV sankciju saraksts, gan arī Dmitrija Muratova liecības, ieiet Saeimā un nosaka mūsu valsts politiku. Vai tas ir traģiski? Jā, protams.  Domāju, ka man tagad nevajag uzskatīt ko Lembergs ir teicis par NATO un vai mūsu sabiedrotie – rietumu vadītāji būtu gatavi runāt ar Lembergu kā Latvijas premjeru, kuram no ASV puses noteiktas sankcijas. Nē, viņi nebūtu gatavi runāt ar Lembergu. Tas pats attiecas uz otru oligarhu Ainaru Šleseru. Vai mēs šo dinozauru valdīšanas laikā vispār paliktu NATO? Jeb notiktu atgriešanās Padomju Savienībā un latvieši pārtaptu Putina darinātajos krievzemniekos (rosijaņe)? 

Vai Ukrainas kara apstākļos šī ir gudra Latvijas vēlētāju rīcība? Nē, nav gudra izdarīšanās. 

Ko tālāk? Pēc manām domām ir tikai viens ceļš – izveidot valdību bez oligarhu līdzdalības. Atstājot aiz borta ZZS un LPV. 

Nesaprotamā NA histērija pret P liek saprast, ka arī viņi jāatstāj aiz borta, jo ne tik sen atpakaļ lasījām, ka Lembergs ir finansējis arī šo partiju. 

Paliek tikai trīs partijas, kas var veidot valdību – Jaunā Vienotība, Apvienotais Saraksts un Progresīvie. Ja tas neizdodas, tad Egilam Levitam jāatkārto Zatlera demonstrētā Saeimas atlaišana un jaunu velēšanu izsludināšana. 

Brīva Latvijā ir pats svarīgākais, kas mums pieder. 

Tā ir jāsaglabā visiem spēkiem. 

8 comments


  1. Diemžēl nevaru komentēt pie jūsu rakstiem fb, bet pie ši raksta esošiem komentētajiem par Markotu man gribas pajautāt, kas viņiem tik ļoti patīk pie Markota. Jā viņš raksta interesantas lietas, bet tā nemitigā visu politiķu noliešana ar dubļiem ir atbaidoša. Un liek domāt, vai viņam maz ir taisnība arī par pārējo.

Leave a Reply