Krimas tilta sprādziena izaicinājums

Vakardienas eksplozija uz Krievijai simboliski nozīmīga Krimas tilta rāda cik ievainojami ir okupētie rajoni. Šis ir vēl viens cirtiens no ukraiņu puses un Putinam uz to it kā būtu jāatbild. Krievu mediji šo netikumu salīdzinājuši ar kreisera Maskava nogremdēšanu pavasarī. Divi simboli jau iznīcināti. Kurš būs trešais? 

Krimas tilts ir Putina projekts. Līdzko Krima tika okupēta, viņš forsēja šī tilta būvniecību. Tas ir prestiža projekts, jo 19 km garais tilts ir viena no visgarākajām šādām būvēm Eiropā. 

Vai ukraiņiem šo tiltu vajag? Nē, nevajag. Viņi ir pret to protestējuši. Tilts savieno Krimu ar Krieviju. Tas traucējis ukraiņu kuģu satiksmei no Azovas jūras uz Melno jūru. 

Ukraiņiem šo tiltu nevajag. 

Tagad Putina sapņu celtne sabrukusi. Tiltu vairs nevar izmantot tāpat kā agrāk. 

Kā reaģēja Kremļa mediji. Jā, tie ziņoja, ka tiltu sadragājuši „ukraiņu vandāļi“. Tuvu patiesībai. Vai Kijeva uzņēmusies atbildību? Konkrēti nē, tikai nekad nav slēpusi, ka šis tilts tiks likvidēts. Tātad, sprāgusi smagā automašīna. No Krievijas uz Krimu. Eksplozijas rezultātā aizdegās vilciens un vēl citi objekti. Tiek minētas arī citas versijas – spridzeklis uz tilta, spridzeklis ar laivu zem tilta utt. Tā vai citādi – skaidrs, ka šo operāciju veikuši profesionāļi. 

Ko tālāk?

Vispirms šī ir Ukrainas uzvara. Krievijai tagad būs problēmas ne tikai ar Krimas, bet arī Hersonas apgādi. Ko teiks krievi? Jūlijā Dmitrijs Medvedevs brīdināja, ka iestāšoties pastarā diena, ja ukraiņi aiztiks šo tiltu.  

Gaidīsim Putina atbildi. Jākonstatē, ka ukraiņi jau ir baidījuši krievus Krimā. Šī nav pirmā reize. 

Jaunais virspavēlnieks Sergejs Suvorkins varēs paust viedokli. Kopš februāra astoņi krievu ģenerāļi ir izmesti no darba vai „nobīdīti malā“ (Washington Post). Aprīlī pie kloķiem ķērās Aleksandrs Dvorņikovs. Saukts par „miesnieku no Sīrijas“, taču izturēja amatā tikai septiņas nedēļas. Gaisa spēku Andrejs Serdjukovs arī priekšniekoja īsu brīdi. Septembrī nomainīja loģistikas speciālistu Dmitriju Bulgakovu utt. Rotācija dramatiska. Neviens nav Putinam pa prātam (DN). 10 krievu ģenerāļi ir gājuši bojā šīs kara darbības rezultātā un tas nav maz (DN).

Aizvadītajā naktī vairākas  smagas eksplozijas konstatētas Harkivā. 

ASV brīdina Hongkongu un pieprasa neatļaut piestāt krievu oligarha Alekseja Mordašova jahtai Viktorijas ostā. Viņš ir viens no Krievijas bagātākajiem cilvēkiem, Severstaļ īpašnieks. Darbojies arī Latvijā. Mordašovs ir iekļauts ASV un Lielbritānijas sankciju sarakstā (TT).

Leave a Reply