Raķešu skaidrošanās un kvislingu ķeršana

Abas raķetes, kas vakar pēcpusdienā trāpījušas Polijā, nevarētu būt palaistas no Ukrainas. Tā naktī apgalvoja ASV prezidents Džo Baidens. Viņam esot informācija, kas šo pieņēmumu apstiprina. Tagad viedoklis tiek mainīts. Izrādās, ka tā ir varējis notikt. Polija pieprasījusi apspriedi. Šāda tiesības Polijai piešķir 4. paragrafs. AP ziņo (3 avoti), ka šī raķetes tomēr esot šautas no Ukrainas (aizstāvības nolūkos) pret lielo krievu raķešu uzbrukumu. Visi 3 avoti ir anonīmi un oficiāli tas nav apstiprināts. Taču zināms, ka Polijas rīcība ir vecās krievu S-300 (AP).Pašlaik parādās versijas, ka tomēr šāvuši paši uzkraiņi, lai notiektu krievu gigantisko raķešu uzbrukumu. Redzēsim kādu informāciju mums varas iestādes piedāvās pēcpusdienā. Gaidīsim.

Nodevēju vajāšana Hersonā ir sākusies. Ja sadarbojies ar okupantu, tad „piesien pie kauna staba“.  Ukrainas drošības dienests SBU ir sācis filtrācijas procesu. Noskaidrojot kurš ir  sadarbojies ar okupantiem. Šādas lietas ir ļoti slidenas, jo tagad var sākties arī nepamatota izrēķināšanas.

Hersona bija viena no pirmajām okupētajām pilsētām. Armija pašlaik „tīra“ piepilsētu un mežus bet drošībnieki – palikušos cilvēkus.

Vispirms tiek apskatīti katra cilvēka mobilie telefoni, lai noskaidrotu kāda satura materiāls tajos ir izmantots (Washington Post). 

SBU iedala ukraiņus dažādās kategorijās. Nodevēji (sadarbojušies aktīvi ar okupantiem), kas snieguši ziņas par kaimiņiem un citiem cilvēkiem. Piemēram, kurā ģimenē ir kāds, kurš cīnās pašlaik ukraiņu pusē. Otrā daļa ir „bezmugurkaulnieki“, jeb tie, kas sadarbojušies ar okupantiem izdzīvošanas dēļ. Atsevišķā grupa ir „aģenti“, kas darbojas krievu interesēs pēc Ukrainas armijas ienākšanas. Vasarā šādi tika aizturēti vairāki augsti virsnieki Ukrainas armijā, kas strādāja krievu labā. Nesen ukraiņu drošībnieku birojā Harkovā tika atklāts kāds Krievijas izlūkdienesta cilvēks, kas izspiegoja vietējo administrāciju un nodeva par to ziņas Kremlim. Protams, ka darbojas arī linča tiesa, kad anonīmi patrioti šauj cilvēkus mežā it kā par dzimtenes nodevību. Harkovas policijas šefs apgalvo, ka šādu notikumu esot maz un viss tiekot vēlāk izmeklēts un noskaidrots līdz galam. „Mēs nestrādājam kā krievi. Nespundējam cilvēkus spīdzināšanas kastēs un nenovedam līdz sabrukumam, kad viņi  „atzīsies“ visā, lai paliktu dzīvi. Neņemam vērā arī apkārtējo apgalvojumus vai kaut kādas kartītes vai tekstus, kurus okupanti atstājuši. Viss ir jāpierāda. Tikai tad cilvēku var apsūdzēt“- saka Harkovas policijas šefs Serhijs Bolvinpvs (Wall Street Journal). 

Oktobrī Harkovas reģionā tika sākti 132 procesi pret 21 personām, kas tika apsūdzētas nodevībā. Tos, kas darba vai kādu citu apstākļu dēļ (ārsti) bija spiesti strādāt krievu vadībā, šeit neizskata. Apsūdzības izvirzītas tiem, kas uzņēmās administratīvus amatus okupantu interesēs. „Grūtāk ir ar skolotājiem, kas saglabāja savu darbu skolā, bet iespējams bija spiesti pakļauties okupācijas varas mācību plānam ar bērnu piespiedu rusifikāciju. Tāpat ar policistiem, kuriem jānodrošina kārtība un miers, taču problēma rodas tad, kad viņi sāk kļūst par ieroci krievu okupantu rokās. Tad šie cilvēki ir spiesti pratināt, sodīt un vajāt tos ukraiņus, kas pretojas krievu okupācijas varas uzmācībai. Proti – soda, spīdzina vai nogalina“, – konstatē Serhijs. (DN)

Peters Lindens domā, ka paši bīstamākie šādos laikos ir cilvēki, kas paši sāk rīkot linča tiesas. Ir saprotams viņu patriotisms un taisnības sajūta, taču visas apsūdzības pieprasa izmeklēšanu.  

Tikmēr turpinās krievu uzbrukumi Kijivai (Telegram). Vakar galvaspilsētā tika sagrautas divas ēkas. Viens cilvēks gājis bojā. Raķetes trāpījušas arī Čerņihivā, Mikolajivā un Zaporižjā. Krievi bobardējuši arī Ļvivu, Harkivu, Poltavu un Dņipro. Apšaude sākusies pēc Volodimira Zeļenska videouzstāšanās G20 apspriedē Bali. 

Puse Kijivas atkal bez elektrības un Harkivā izgājis no ierindas metro. 

Krievija šos uzbrukumus nekomentē. Pavisam ap 100 lādiņu (The Guardian).     

Leave a Reply