Ar lāpstu un vecu plinti padusē

Krievu karavīrus sūta uz fronti ar lāpstām un vecām plintēm padusē. Putinam nepietiek ieroču rezervistiem un tiem, kas tiek sūtīti karot ar ukraiņiem ierakumos. (DN)

Ziņas par šo faktu iegūtas no britu aizsardzības departamenta regulārajiem vēstījumiem par stāvokli Ukrainas frontē. 

Tas, ka krieviem nepietiek apģērba, ieroču un visāda cita veida nepieciešamības priekšmetu karotājiem, bija zināms jau rudenī. Toreiz daudz tik pastāstīts sociālajos medijos par ķiveru un drošības vestu deficītu, par to, ka kaujiniekiem pašiem par bargu naudu jāpērk elementāras lietas, kas faktiski bija jādod bez maksas valstij. Tagad internetā parādās jauni videostāsti par to cik neapbruņotus un nesagatavotus krievu sūta kauties ar ukraiņiem. 

Lāpstas ar kurām patlaban Putins apgādā savu armiju ir MPL-50. Tās m lāpstiņām var izrakt ierakumus, grāvjus, bedres un tās var izmantot arī tuvcīņai, lai nosistu ienaidnieku. Krievu īpašās vienības “specnaz“ ir ievietojušas vairākas mācību filmas internēta, kur krievus apmāca nosist ienaidnieku ar šo lāpstu. Tas notiek šodien 2023.gadā un rada izbrīnu, ka tik liela un ambicioza valsts kā Krievija grib karot, bet nejaudā apgādāt savu karotājus ar normāliem, moderniem ieročiem un aizsardzības ekipējumu. 

Kāpēc Putins viņus sūta kaujā ar lāpstām rokās? Acīmredzot nepietiek modernu ieroču un nav ar ko šaut. 

„Rodas iespaids, ka tiek apzināti taupīts uz parastajiem iesauktajiem un viņiem tāpēc nedod efektīvus ieročus. Laikam visiem to nepietiek. Tāpēc modernus ieročus dod tikai spēcīgām, profesionālām vienībām. Pārējie lai iztiek ar to, kas ir. Loģiski, ka šādi bruņotiem cilvēkiem vislielākās izredzes ir ātri iet bojā Ukrainas frontē”, – uzskata Joakims Pāsikivi. 

Vairums no šiem lāpstu karotājiem ir krievi no Doņeckas vai Luhanskas. Tā teikt – nav savējie. 

Kamēr krieviem jāmācās ienaidnieka nogalināšana ar mazajām lāpstiņām no videofilmām, ukraiņiem tiek piedāvāta iespēja apgūt jaunās kara lidmašīnas ASV. Divi pirmie ukraiņu piloti jau ieradušies apmācību centrēta kara bāzē Arizonā. (CNN) Viņus pamācīs lidot ar F-16.

Krišjānis Kariņš paudis pārliecību, ka šādas lidmašīnas Ukrainai tiek piegādātas un nav nekādu problēmu tās piegādāt tik cik ukraiņiem vajadzēs (Der Spiegel)

Kāda ir situācija frontē patlaban?

„Ja raugāmies tehniski, tad pašlaik fronte izskatās kā pirmā pasaules kara laikā. Krievi ir rakuši un rakuši un rakuši tranšejas un sēž tajās ar pārliecību, ka tikai šādi var šo karu uzvarēt. Taču pa šiem gadiem nākusi klāt jauna kara tehnika un tas nozīmē, ka ierakšanās zemē nav burvju ierocis, lai šajā karā uzvarētu“,- uzskata Joakims Pāsikivi. 

Bahmuta ir vienīgā vieta, kur krievi iet uz priekšu. Acīmredzot tas vajadzīgs Putinam, lai atrādītu krievu tautai savus sasniegumus. Intensīvās apšaudes dēļ neizdodas evakuēt civilos.  Vakar tikai 10 civilpersonas tika izvestas ārā no Bahmutas. (CNN)

„Krievi dragā kopā visu, kas rēgojas – ēkas, nami, stabi utt. Viņi nešķiro mērķus. Nolīdzina visu ar zemi. Lai nav nekā. Šī mērķa vārdā šauj ar granātmetējiem, artilēriju un lidmašīnām.“- saka domes priekšsēdētāja vietnieks Oleksandrs Martčenko. Cilvēkus esot grūti pierunāt pamest kara plosīto pilsētu. Viņiem neesot kurp iet. Viņiem bail pamest savas saplosītās mājas. 

Līdzīgu taktiku krievu kara gaitā var novērot Marinkā. Tā ir apdzīvota vieta, kas arī noslaucīta no zemes virsas. (Sky News)

Tikmēr AES Zaporižjā tiek pārvērsta par krievu kara bāzi. Ukraiņu personāls šo atomelektrostaciju ir pametis. Šaut uz šo krievu cietoksni nevar (tāpēc, ka tā faktiski ir atomelektrostacija un var ekspodēt) tāpēc šī ir samērā droša krievu bāze Ukrainas teritorijā. (AFP)

Aizvadītās diennakts laikā ukraiņi nogalinājuši 930 krievu karavīru. (Sky News)

Pavisam kara rezultātā gājuši bojā 153120 krievu kaujinieku, 302 krievu kaujas lidmašīnas, 2071 drons, 6692 krievu tanki.  (DN)

Kremlis šos datus, protams, noliegs. 

Attēlā ukraiņi Bahmutā

Leave a Reply