Kara rūpniecība Ukrainā un dāņu pretkrievu manevri Bornholmā

Ukrainas rūpniecība piekārtojas kara vajadzībām. Zeļenska dzimtajā pilsēta vairs neražo šahtu iekārtas, bet bunkurus frontei. Tas notiek Krivijrihā, pilsētā, kas atrodas valsts centrālajā daļā. 

Patvertnes paredzētas sešiem cilvēkiem un iepriekš tika ražotas Padomju Savienības vajadzībām.  Tās ir 2 m platumā un 6 m garumā. Paredzētas aizsardzībai pret krievu lādiņiem. Līdz šim fabrika piegādājusī 123 šādus drošības bunkurus ukraiņu karavīriem Doņeckas rajonā. Pēc piegādēm frontē, tie jāierok vismaz 1,5 m dziļumā. „Tas palīdz mūsējiem atpūsties un atslābināties uzbrukumu starplaikā“– skaidro strādnieks Pjetro Žuks. (AP)

Lai izveidotu vienu šādu bunkuru, nepieciešamas vismaz 165 darba stundas. Strādnieki uzlabojuši esošo projektu, tagad tajā var ievietot arī siltuma krāsniņu un vietu ieroču novietošanai. Ražošanu vada Metinvest, kuram pieder arī Azovstaļ Mariopolē, kas patlaban atrodas krievu okupētajā Ukrainas zonā.  

Vācijas uzņēmums Rheinmetall gatavojas izveidot Ukrainā tanku rūpnīcu. Fabrikas izveidošana maksās ap 200 miljoniem eiro un tajā būs iespējams producēt ap 400 tanku gadā (Panther KF51). (Der Spiegel) 

Frontē pašlaik notiek civilpersonu evakuācija no Bahmutas. Civilos evakuē ukraiņu armijas karavīri (Al Jazeera). Pamest pilsētu automašīnās esot bīstami.  Tas iespējams tikai pa nakti, ejot. Šonakt daudzi tiks evakuēti. 

Traģiski, ka 462 bērni ir nogalināti šajā karā. 930 mazuļi – smagi ievainoti.(DN)

Pieaug upuru skaits pēc krievu uzlidojuma Zaporižjei. 10 cilvēki nogalināti, bet trīs vēl nav izrakti no gruvešiem. Uzbrukumu Zaporižjei krievi veikuši ar S-300 raķeti. (TT)

Āfrika (tieši tāpat kā Āzijas valstis) balso par to, lai krievu un baltkrievu sportisti drīkstētu piedalīties Parīzes olimpiskajās spēlēs 2024.gadā. Vairums Eiropas valsu (30) rīkojas pretēji un uzskata, ka agresora valsts kara stāvoklī un tās tuvākie sabiedrotie nav cienīgi piedalīties olimpiskajās spēlēs.  (TT) 

Ja krievi tomēr drīkstēs piedalīties olimpiādē Parīzē un Ukrainas karš turpināsies, tad es boikotēšu šīs spēles. Nedomāju, ka ļoti daudz ietekmēšu, bet šī būs mana pilsoniskā pozīcija. Iesaku arī Jums par to padomāt. Viena lieta ir valstu un valstu vadītāju rīcība, bet otra – katra mūsu atbildība pasaules notikumu priekšā. Mēs varam būt atbildīgi un godīgi arī tad, ja amatpersonas tādas nav. Tas ir vienkārši – nebūt neliešiem situācijās, kad cūkoties ir ērti.

Tā man šķiet.

Ziemeļvalstīs turpinās nemiers par iespējamo krievu iebrukumu. Bornholmas salā Dānijā, vietējie Zemessargi trenējas uzbrukuma situācijas atvairīšanu. (DR). „Nu jau vairs neko nevar darīt, Krievijas bīstamība ir acīmredzama“– konstatē medijiem dāņu zemessargu priekšnieks Ulrihs Šite. Viņš uzskata, ka visiem jāiemācās aizstāvēties, prast iekārtoties aizmugurē, notriekt dronus, būvēt ierakumus utt. Mācībās Bornholmā piedalās arī zviedru brīvprātīgie. (TT)    

Attēlā rūpnīcas cehs Ukrainā

Leave a Reply