Bahmutas mezgls, Kupjanskas evakuācija un Navaļnija meita

Ukrainas karavīri (iespējams) tomēr atkapāsies no Bahmutas, jo vāgnera grupa (krievu privātā armija) tur turpina plēsties. Viņi paši apgalvo, ka „principā ir aplenkuši“ visu pilsētu. Kaujas šajā frontes zonās intensīvi turpinās jau septiņus mēnešus pēc kārtas. Tās ir smagas. Ļoti daudzi jau tur zaudējuši dzīvības. Tiek lēsts, ka šajā kaujas sektorā, gājuši bojā vai ievainoti ap 50 000 krievu karavīri. Vašingtonas aģentūra ISW konstatē, ka krieviem tomēr ir izdevies nogriezt ukraiņiem ceļu un viņus izolēt. Iespējams, ka tāpēc arī ukraiņi paši izlēmuši atstāt šo sektoru, lai atgrieztos tur vēlāk. (Kyiv Independent). Pagaidām tas vēl nav izlemts. Pagaidām kaujas turpinās. 

Sociālajos medijos jau parādījušies videosižeti, kuros ukraiņu karavīriem dota pavēle pamest Bahmutu. Taču oficiāli Kijiva vēl nav paziņojusi, ka ukraiņu spēki patiešām atstāj Bahmutu. 

Kādā cita video var redzēt kā ukraiņu spēki sagrauj tiltu Bahmutā. (CNN) Kijiva apgalvo, ka šis tilts ir saspridzināts, taču tas noticis krietni sen. (CNN) Tas nozīmē, ka videosižetus, kurus sociālie mediji mums piedāvā, nevar uztvert kā aktualitātes. Viss ir jāpārbauda un tikai pēc tam drīkst noticēt tam ko tur stāsta.  

Bahmuta ir pilsēta Doņeckas rajonā. Pirms kara tajā dzīvoja ap 70 000 iedzīvotāju. Tagad ap 2000 – 5000.  Pilsētai nav nekādas stratēģiskas nozīmēs Ukrainas karā. Smagās kaujas ap to ir nesaprotama krievu ietiepība par katru cenu iegūt šo sagandēto vietu sev. 

Jautrākais notikums vakardien bija smieklu lēkme, kas izraisījās pēc Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova uzstāšanās G20 apspriedē Indijā. Lavrovs sāka savu runu ar apgalvojumu, ka Ukraina esot uzbrukusi Krievijai. Pēc šī apgalvojuma klausītāji sāka smieties. Taču Lavrovs klausītāju smieklu lēkmi centās neievērot un runāt tālāk par citām tēmām. Klausītāji bija kompetenta publika un lieliski saprata šos melus. 

Vācijas kanclers Ulofs Šolcs tiksies ar ASV prezidentu Džo Baidenu Vašingtonā. Tur tiks diskutēti Ukrainas kara jautājumi. Apspriede notiks darba režīmā un Šolcam nesekos žurnālisti, kas parasti pavada kancleru šādās vizītēs. (TT) Paši varat izdarīt secinājumus ko tas nozīmē. 

Pašlaik tiek evakuēti Kupjanskas rajonā iedzīvotāji. Pilsēta atrodas Harkivas apgavalā (Ukrainas austrumos) un pēdējā laikā to ļoti nežēlīgi grauj kopā krievu artilērija. (CNN) Pašlaik tiek evakuēti cilvēki ar kustību ierobežojumiem, vecāki ar maziem bērniem. Evakuācija šīm iedzīvotāju grupām ir obligāta.  

Ekonomistu konferencē Sibīrijā oligarhs Oļegs Deripaska konstatējis, ka Krievijai pietikšot naudas karošanai līdz 2023.gada beigām. Šie viņa izteikumi ir pretēji paša Putina apgalvojumiem, ka Krievija esot neiedomājamai bagāta un varot vēl neskaitāmus gadus pēc kārtas. (DN)

Navaļnija meita Darja ir publiski pieprasījusi Putinam atbrīnot visus politiskos ieslodzītos un pārtraukt karu Ukrainā (CNN). Aleksejs Navaļnijs ir viens no daudziem politieslodzītajiem. Viņu apcietināja lidostā Maskavā, uzreiz pēc atgriešanās Krievijā no Vācijas 2021.gada janvārī. Meita uzsver televīzijas kanālam CNN, ka nav sastapusi tēvu jau vairāk nekā gadu un ir pārliecināta, ka viņas tēvs (kā Krievijas vadītājs) turpinātu cīņu par brīvu un demokrātisku Krieviju. 

Attēlā – ukraiņi Bahmutā

Leave a Reply