Tramps zinot kā beigt karu Ukrainā

Trešā daļa Ukrainas varētu būt mīnēta teritorija. Aizvadītā gada laikā 724 civilpersonas cietušas no mīnām. Neraugoties uz to, ka ukraiņu sapieri strādā katru dienu. Pie mežiem var manīt nedzīvus meža zvērus, kas gājuši bojā mīnu dēļ. „Ukrainā var pamanīt to pašu ko piedzīvojām Bosnijā Hercogovinā. Tur ar serbu mīnētajā teritorijām nav tikuši galā vēl līdz šodienai“, – komentē Juhams Hoivinens. 

Bosnijas karš beidzās pirms 25 gadiem, bet tur mīnētas teritorijas eksistē arī pašlaik (Mine Action Centre).

Mīnas mēdz būt dažādas, bet Ukrainā krievi visplašāk lieto dažādas mīnas (Human Rights Watch), to skaitā ir arī tādas, kas nav pieļaujamas (skat. Otavas līgums) 

Turpinās diskusijas par to vai ukraiņi ir vai nav izlauzušies cauri krievu līnijām Bahmutā. 

Vāgnerieši apstiprina, ka krievu daļas aizbēgušas. To pašu ziņo ukraiņi. Vai šis būtu izdaudzinātās un gaidāmās ukraiņu ofensīvas sākums?  Zeļenskis saka, lai gaidot. 

ISW filmētie materiāli rāda, ka ukraiņi ir krietni pavirzījušies uz priekšu. „Visi aizbēga un atstāja aiz sevis 2 km platu frontes līniju“, – komentē Prigožins krievu armijas rīcību kādā video. 

Pagaidām krievi bēguši 2 reizes: pie Kijivas, pie Harkivas un pie Hersonas vasarā.

Polija esot nosūtījusi uz Ukrainu visvairāk tanku.  Tātad 325. Nīderlande 85 un Vācija 80 (TT) 

16.decembrī Polijas teritorijā tika konstatēts svešs lidojošs objekts. (Reuters) Aizvakar to atrada nokritušu mežā, tā bija krievu KH-55. 

Krievija atkal ķērusies pie cietumnieku sūtīšanas uz Ukrainas fronti. Tagad runa ir par valsts armiju nevis vāgneriešiem. Šoigu cer šāda ceļa iegūt sev ap 10 000 jaunu kaujinieku. (TT) 

ASV nodevusi Ukrainai 5 miljonus eiro no krievu naudas, kas konfiscēta ārzemēs. Šoreiz tā ir  krievu oligarha Konstantina Malofjeva nauda. Viņš plaši finansējis krievu „partizānus“ Ukrainas austrumu daļā. (TT) 

ASV nosoda Dienvidafriku par ieroču eksportu Krievijai (News 24, Financial Times)

Donalds Tramps vakar apgalvoja, ka viņš šo karu apturētu 24 stundu laikā, ja viņam būtu teikšana. Vienlaikus konstatēja, ka Putins ar šo karu esot pieļāvis milzīgu kļūdu. (CNN)

Leave a Reply