Korejiešu popmūzikas Gangnam vilnis beidzot iekaro arī Ziemeļeiropu

2012. gada 26. septembrī

Korejiešu popmūzika beidzos sasniegusi Stokholmu. Gangnam stilā tagad dejo arī Sergela laukumā un šonedēļ šeit tiek atvērts arī pirmais k-popa klubs.

PR akcija ar lielu jezgu šajā jomā šeit notika pirms nedēļas, kad 300 dejotāji rādīja garāmgājējiem savu ”kovboju stilā” iestudēto horeogrāfiju ar PSY muzikālo grāvēju Gangam style  fonā, ko YouTube jau noskatījušies 21 miljons skatītāju un tā piedziedājums klubos tagad tiek dziedāts (protams!) korejiski.

PSY pamazām ielaužas rietumu snobiskajā vidē. Viesojas Letermana šovā, sadarbojas ar Britiniju Spīrsu, nostājas avangarda pozīcijās Dānijas un Somijas poplistēs un ieņem 11 vietu ASV.

Protams, ka šī mūzika ir komerciāla un to radījis SM Entertainment 1995. gadā kopā ar savām izpildītāju aģentūrām. Jau 2011. gadā Billboard izveidoja īpašu sarakstu korejiešu popam un kā spožākās zvaigznes tolaik atzīmējami: Sistars ”So cool” un sekojošā grupa Wonder Girls, kas iekaroja to pašu ASV.

K-pops pašlaik ir ļoti atvēzējies Japānā un Ķīnā. Dienvidkorejiešu grupas tāpēc bieži dzied arī japāniski.  Piemēram EXO ir divi sastāvi, viens Ķīnai EXO-M un otrs Japānai EXO-K.

Tagad zviedriem būs savs klubs K-pop Non Stop.

K-pop stils, tātad, sācis veidoties pirms apmēram 20 gadiem, bet veco kontinentu klubus iekaro tikai tagad.

Kas tam raksturīgs?

Humors, cukursaldi tipāži, pašironija, krāsainība, monotons ritmiskums.

Bez plikumiem un seksa.

🙂

Eiropiešiem šis stils bieži asociējas ar kokaīna murgiem, bērnišķīgu lēkāšanu, taču ir kaut kas šajā virzienā, kas ir izpētes vērts – unikalitāte.

Protams, ka to ražo jaudīgās korejiešu popmūzikas fabrikas. Jo dziedātāji tiek gatavoti īpašās mūzikas un deju skolās ar bargiem treniņiem katru dienu un nežēlīgu atlasi/sijāšanu. Pēc tam profesionāli video, horeogrāfijas un stils. Viss kā uz konveijera.

Kā epizodes no nākotnes.

Tiem, kas ir iesācēji šajā jomā, iesaku apskatīties to pašu pašironisko, dejojošo satīriķi no PSY un atcerēties, ka savulaik arī uz Hyunday automašīnām un visu, kas bija ”made in Korea” mēs raudzījāmies aizdomīgi.

Taču tagad labprāt pērkam Samsunga televizorus un nesūdzamies.

Pašlaik topā ir H.O.T. Candy; SNSD Gee, Big Bang Haru haru; DISK Mirotic, J J Projekt Bounce.

6 comments


  1. Nu, jaunībā stilīgi skaitījās tā dēvētais “jaunais vilnis”, visi gājām aha – aha – aha. Atzīstos, kompānijās tolaik “viļņoju”, vienīgi mājās vienatnē neklausījos gan, nemaz tik ļoti neaizrāva. Tāpat arī šis šodienas jaunietim, vienkārši – visi kratās, kā tad es stāvēšu maliņā.
    Jā, kā tad, šis stils bez seksa… vai tad neredzējāt klipā pilnīgi skaidro vēstījumu – ja gangangosi, būs tev pie katra sāna divi garkājaini zaķi!


  2. Ja uz dažādām ekstrēmām kultūras tradīcijām mana attieksme ir saprotoša, tad šis lauciņš ir tumšs. Video skatīšanās laikā nosarku, un tad nopūtos. Cik biedējoša produkcija.

Leave a Reply