42 zviedru ārsti saindējušies Jūrmalas viesnīcā

2012. gada 27. septembrī

Zviedru preses uzmanības lokā šonedēļ ir četrzvaigznīšu viesnīca Jūrmala Spa Hotel, kura restorāns ar ēdienu saindējis 42 zviedru medicīnas darbiniekus, kas pagājušā sestdienā Latvijā atradās komandas saliedēšanas ceļojumā un konferencē.

Šajā pasākumā piedalījās kopumā 107 zviedru rentgena ārsti un citi medicīnas darbinieki no vadošā  ziemeļvalstu privātā medicīnas aprūpes uzņēmuma Aleris. 

 Restorāns piedāvājis divus vakariņu ēdienus – vistu un zivi. 42 cilvēki izvēlējās sviesta zivi un par to  sāka nožēlot jau ceļā no restorāna uz numuriņiem, kad viņiem palika slikti un sākās vemšana, ģībšana un citi saindēšanās simptomi.

 Viesnīca atgādinājusi akūto ātrās palīdzības uzņemšanu.

– Tas viss varēja būt dzīvībai bīstami, ja kāds būtu pats spējis tikt uz savu istabu. Mums palaimējās, ka bijām daudzi kopā un palīdzējām viens otram. Tie, kas mēģināja tikt uz savām istabām, pa ceļam noģība, avīzei Aftonbladet stāsta Aleris Röntgen apgabala priekšnieks Larss Ahlanders.

 Ātri esot ieradusies ātrā medicīniskā palīdzība un saindējušies ārsti pieslēgti pie intravenozās injekcijas sistēmām  un lielākā daļa aizvesti novērošanai uz ātrās palīdzības klīniku Rīgā.

Nākošajā dienā tomēr visi izrakstīti no slimnīcas un varējuši  kopā ar pārējiem, kas sestdien vakariņās ēduši vistas ēdienu, laimīgi ar lidmašīnu atgriezties mājās. Pagājušas nedēļas nogale bija paredzēta kā komandas saliedēšanas pasākums un nevienu citu tik  komandu saliedējošu notikumu nemaz nevar iedomāties, kostatē Alers darbinieks zviedru presē.  

Zviedru žurnālistiem gan nav izdevies sazināties ar kādu Jūrmala Spa Hotel atbildīgu darbinieku, lai saņemtu kādu komentāru no viesnīcas puses.

Papildinformācija ar viesnīcas komentāru TVNetKā arī Dienas Bizness. 

6 comments


 1. Man arī liekas, ka pasākums būs vareni saliedējis 🙂 Neraksta Latvijā? Kam to vajag? Domājams, ka visas atbildīgās un tuvumā esošās inspekcijas bailēs no zviedriem viesnīcu tagad tāpat apčubinās tā, ka viņi varbūt zivis nekad vairs negatavos.


 2. Vietējās ziņās dažkārt vispār nerunā vai sāk runāt stipri vēlāk par dažām itin svarīgām lietām. Tas nav šeit savādi, tas ir parasts fakts. Saliekot kopā ar vēl dažām dīvainībām rodas jau savādi jautājumi.


  • Dīvaini, ka 112 dienests to noslēpa no preses.

   Jo šādus masveida saindēšanās gadījumus nedrīkstētu slēpt no sabiedŗības, pat ja saindējušies ir ārzemnieki.

   Kāds laikam bija ieienteresēts, ka sabiedrība to neuzzina? Jautājums iekšlietu vai kādai citai ministrijai, kas atbild par informēšanu ārkārtas situācijās?

   Kolēģi Latvijā varētu ķerties klāt un parakties apakšā šim faktam.

Leave a Reply