Zemūdenes medības – ar dakšu tumsā. Ko mēs ķeram?

2014.gada 20.oktobris

līcis un laiva

Naidīgo zemūdeņu medības Zviedrijas piekrastē turpinās jau ceturto dienu.

Krievijai piederošais naftas tankeris NS Concord joprojām dirn neitrālajos ūdeņos Stokholmas arhipelāgā 12 jūdzes no galvaspilsētas. Tur tas plunčājas un ”lasa sēnes” jau kopš pērnās trešdienas. Tāpēc ekspertiem šķiet, ka šis kuģis varētu būt pazudušās zemūdenes ”bāze”.

Pēc drošības eksperta Tomasa Rīsa domām ”mīklainā zemūdene” varētu būt krievu, norvēģu vai vācu. Taču avīzes Svenska Dagbladet ”nopludinātie” materiāli liecina, ka zviedru armija ir saklausījusi komunikāciju krievu valodā. Zviedru izlūkdienestu pieredze no līdzīgām operācijām 80. gados un NS Concord ”mīņāšanās” liek domāt ka mīklainais zemūdens braucamais tomēr būs no Krievijas.

”Pašreizējā situācija ļoti atgādina krievu darba stilu. Viņiem vienmēr ir viens ”mātes kuģis” un no tā palaiž mazās zemūdenes. Tagad situācija ir tieši tāda pati, – konstatē eksperts. Pēc eksperta domām kuģis gatavojas mazo zemūdeni ”ielaist” dokā. Tādējādi to var nogādāt mājās neredzamā veidā. Tā teikt – ”zem māmiņas brunčiem”.

Turpretī Anders Nordīns, loču šefs, neuzskata, ka naftas kuģis uzvestos jūrā savādi. ”Naftas biznesā tā dara, tas nav nekas neparasts, var mīņāties uz vietas un manīt virzienu. Nepārspīlēsim”, – viņš saka. Tikmēr zviedru jūras spēki sāk dzenāt žurnālistu un entuziastu laivas no ”notikuma vietas”.

Nav izslēgts, ka šovakar mēs uzzināsim ko vairāk.

Leave a Reply