Kara sekas Maskavā – Duginas nogalināšana

Speciāli TVNET

Ukrainas karš ieslīdējis jaunā fāzē. Šā iemesla dēļ uzsprāga krievu demagoga meitas automašīna Piemaskavā. Sieviete gāja bojā, lai gan spridzeklis visticamāk bija paredzēts viņas tēvam – krievu ultranacionālistam Aleksandram Duginam. Putina ideologam un Ukrainas okupācijas iedvesmotājam. Bojā gājusī Darja (29 g.v.) nebija populāra vai plaši pazīstama persona Krievijā. Viņas tēvs Rietumeiropas medijos gan tiek dēvēts par „Putina kardinālu“ un iedvesmotāju. Kā persona, kas aktivizējusi Putinu Lielkrievijas idejas īstenošanai. Viņu apbrīno nacionālistu aprindās, taču parastie krievi uz ielas Duginus nepazīst. Vai viņš arī šodien ir tuvu stāvošs Putinam? Iekļaujas viņa iekšējā lokā? Par to ziņu nav. Taču ietekmīgs ideologs viņš ir.

Krievu nacionālā šovinisma tēvs

Formāli tēvs un meita studējuši filozofiju, bet reāli Dugins sevi dēvē par socioloģijas profesoru Eiroāzijas kustībā, kuru pats arī vada Krievijā. Viņa meita aktīvi palīdzēja tēvam, vadīja propagandas radioraidījumus, piedalījās tēva organizācijas/kustības/partijas semināros un kongresos. Viņa aktīvi atbalstīja Krievijas uzbrukumu Ukrainai, sajūsminājās par šo karu, un tāpēc jau vasarā viņu iekļāva Lielbritānijas „melnajā sarakstā”, kurā uzskaitīti Krievijas pilsoņi, kas īpaši aktīvi izplata dezinformāciju.

Salīdzinājumā ar Krievijas skaļākajām „kara balsīm“ – t.i., valsts mediju uzņēmuma RT galveno redaktori Margaritu Simonjanu vai rakstnieku Zaharu Priļepinu, Darja Dugina bija pagalam nepazīstama persona. Kā var zināt, ka spridzeklis bija paredzēts viņas tēvam?

Tovakar, 20.augustā, Darja un viņas tēvs piedalījās kultūras festivālā „Tradīcijas“ Zaharovas ciemā pie Maskavas. No pasākuma uz mājām viņiem loģiski bija jāatgriežas savā Toyota Land Cruiser. Taču Dugins atpakaļceļā iesēdās kādā citā automašīnā. Darja brauca ar tēta mašīnu viena. Ap 21.35 viņa iegrieza automašīnu uz Možaiskas šosejas, un pēc brīža braucamais uzsprāga. Sieviete sadega. Nelaime notika daudzu liecinieku acu priekšā.

Iespējams, ka uzbrukuma iemesls ir tieši šī pārspīlētā nacionālisma, šovinisma mācība, kuru Dugins izveidoja kā ideoloģisku pamatu Putina militārajiem iekarojumiem. Nav izslēgts, ka šis bija mājiens pašam Putinam, kuru apsargā daudz pamatīgāk nekā viņa idejiskos skolotājus. Taču vēl vairāk izskatās pēc pasūtījuma slepkavības, kas veikta FSB rokrakstā. Proti, publiskajā telpā (apdraudot citus cilvēkus) „uzsperta gaisā“ nepareiza persona. Spridzeklis tika ievietots mašīnā festivāla laikā, un atbildību par notikušo vakar vakarā it kā uzņēmās kāda konservatīva krievu nacionālistu organizācija. Lai gan rokraksts nodod pasūtītāju, un izskatās, ka arī šoreiz tas ir Kremlis.

Psiholoģiskais karš

Apkārtējai pasaulei šī ir psiholoģiskā kara fāze, kas vērsta divos virzienos. Krieviem ar ziņojumu – kamēr atbalstāt šādu karu, neviens arī Krievijā vairs nevar justies droši. Tieši tāpat kā Krimā. It kā situāciju valstī Putins vairs nekontrolē pilnībā, un tāpēc uz skatuves piesakās vēl ļaunāki spēki par viņu. „Siloviki“, kas ir gatavi ķerties klāt atombumbai, vajadzīgo ideju realizācijai. Šis vēstījums veltīts mums un Rietumiem, jo izrādās, ka Krievijā ir vēl lielāki briesmoņi par Putinu. Tad nu mums nevis jānosoda krievu agresija, bet būtu jāpateicas Putinam par to, ka viņš „ir tik labs“.

Kremlis, protams, vainos ukraiņus. Margarita Simonjana publiski pieprasījusī, lai krievu armija atriebj šo nāvi ar uzbrukumu Kijevai. (The Guardian). Tupretī Kijeva noliedz savu līdzdalību notikumā.

Godīgi sakot, tieši Dugins pats bija tas, kurš sāka kūdīšanu un rīdīšanu pret valstīm, kuras pēc PSRS sabrukuma atrāvās no Krievijas un sāka tuvoties rietumu demokrātijām. Viņš izveidoja „teoriju“, kura kļuva par krievu labējo ekstrēmistu tēvreizi.

Pēc PSRS sagrāves Dugins aktīvi darbojās pagrīdes neonacistu kustībā „Melnais SS ordenis“, kurā studēja fašisma ideologu tekstus un piemēroja tos Krievijas vajadzībām. Viņš izdomāja, ka uz fašisma bāzes iespējams izveidot „Krievijas ideju“, un pēkšņi kļuva kristietis. Pēc Berlīnes mūra sabrukuma Dugins veidoja neonacistu tīklu visā Eiropā un publicēja idejas žurnālā „Elementy“ pēc Alena de Benuā publikāciju parauga. Pēc tam tika izstrādāta ideja, kā uz Padomju Savienības drupām izveidot jaunu impēriju, kuras misija būtu apokaliptiskā kaujā iznīcināt sapuvušo Rietumu demokrātiju. Padarot Eiropu atkarīgu no krievu gāzes piegādēm, to iespējams paverdzināt tik lielā mērā, ka rodas iespēja izveidot valdošo Eiropas nāciju, kuru Hitleram neizdevās realizēt ar savu Vāciju. Tātad – radīt varenu Lielkrieviju. Putins to spēs izdarīt, izmantojot šim nolūkam vācu naudu un turpinot Molotova-Ribentropa pakta tradīcijas.
Pazūdot komunismam, Krievijā vietā tika likts lielkrievu šovinisms (nacionālisms), kas liek lietā visas Hitlera atklātās metodes, kas var tikt izmantotas krievu un visas pasaules pārvaldīšanā. Ieskaitot kāškrustus un SS loģiku. Jeļcina laikā Dugins kopā ar Eduardu Ļimonovu dibināja nacionālboļševiku partiju. Šim politiskajam veidojumam bija nacionālkonservatīva programma. Tātad visas ģeogrāfiskās vietas, kurās mitinās kaut viens krievs, automātiski pieder Krievzemei. Krima un Ukraina ir jāiekļauj atpakaļ Krievijas (mātes valsts) sastāvā. Visi kontakti ar Rietumiem jāanulē. Jāatjauno Padomju Savienības kārtība un pārvaldes loģika. Čeku ieskaitot. Uz pjedestāla tika celti Staļins un Hitlers kā loģiski noderīgi vadoņi. Pēc Dugina domām, Hiters bija viena no lielākajām personībām Eiropas vēsturē, jo būtu spējis pacelt nacionālisma ideju globālā plāksnē kā vadošo un valdošo.

2008.gadā Putins iekaroja Dienvidosetiju un apgalvoja, ka tas darīts tur vajāto krievu dēļ. Dugins šos iekarojumus atbalstīja ar savām teorijām. „Pasaule sauc palīgā svēto krieva atbrīvotāja garu!“ viņš sludināja. Laikā, kad Putins no jauna atgriezās Kremlī, Dugins izveidoja nacionālistu diskusiju klubu, kurā sākās sarunas par jaunā Superkrievijas veidola veidošanu. Pamazām Putins piesavinājās Dugina izteicienus un loģiku, un 2014.gada 18.martā viņš Kremlī deklarēja jauno ārpolitisko līniju, kas izskatījās kā Dugina uzrakstīta. Tajā tika attēlots krievs kā unikāls supercilvēks, kurš gatavs mirt par tikumisku ģimeni un nāciju. Tāpēc turpmāk Krievija metīsies palīgā visiem 300 miljoniem krievu, kas dzīvo ārzemēs un tiek apspiesti. Tika paziņots, ka Krievija sāk veidot Eirāzijas ūniju (savienību), kurā netiks cienīti intelektuāļi kā nacionālās idejas nodevēji. Daudzas frāzes bija Dugina vai Hitlera izteicieni. Uzbrukums Ukrainai arī bija Dugina svētīts, jo tā skaitījās cīņa ne tikai par Lielkrievijas veidošanu, bet pret „dekadenci, globālismu, modernitāti un atlantismu“. Tiks okupēta Ukraina, un tās piemērs vēlāk atkārtosies citās valstīs. Jau tolaik kļūst populāri kaujas saucieni: „Nogalināt neliešus!“, „Iznīcināt atkritumus!“, „Genocīdu ideoloģiskajiem bastardiem“ utt. Tobrīd par šo klaigāšanu Duginu atlaida no darba Maskavas Valsts universitātē. Viņa ideāls bija Erdogans, un Putinam bija jāmācās no Turcijas diktatora drosme.


Gļēvie rietumi

Dugina izpratnē cēls un tikumīgs spēj būt tikai krievs. Rietumnieki skaitās liberāļi un tāpēc „homoseksuāli atkritumi“. Viņš pirmais sāka publiski izsmiet visu, kas saistās ar rietumu demokrātiju, un ņirgāties par tiem, kuri nav krievi. Putina un Dugina klubam pievienojās Naidžels Farāžs (UKIP), un Kremļa nauda darīja daudz Bexita inscenēšanai. Iespējams, ka bija pat noteicošā šajā Lielbritānijas atvienošanas operācijā no Eiropas Savienības. Jo ES ir Dugina ienaidnieks un Briselei ir jāuzsprāgst pēc viņa scenārija. Pasaules vadības centrs iespējams tikai Maskavā.

Lielu ieguldījumu Kremlis deva arī Donalda Trampa ievēlēšanas gaitā. Darot visu iespējamo, lai zaudētu Hilarija Klintone. Dugins bija sajūsmā par jauno ASV prezidentu – impulsīvo, slikti izglītoto pašizolācijas iniciatoru Donaldu Trampu. Pēc Dugina domām, tādi cilvēki kā Tramps iznīcinās “liberālo pasaules tirāniju“. Taču sajūsma pret Trampu saplaka pēc Sīrijas bombardēšanas. Tagad Dugina sapņu tēls ASV jau bija Stīvs Banons.

Domāju, ka Dugina teoriju vislabāk raksturo viņa ieraksts Facebook pēc Trampa uzvaras vēlēšanās: „ Šodien Vašingtona ir mūsu, Kišiņeva mūsu, Sofijā esam uzvarējuši un atliek tikai izmēzt mēslus pašu mājās“.

Dugins neslēpj, ka Lielkrievija sākumā stiepsies no Vladivostokas līdz Dublinai (2017), taču vēlāk robežas var izdoties paplašināt arī tālāk. Viņa pārliecība ir šāda: „ Krievijas misija ir glābt Eiropu un visu pasauli no haosa, pilsoņu kariem un izkurtēšanas. Krieviem tas jādara.”

Iespējams, ka šie principi, kas sakūdījuši krievus karam Ukrainā, arī izskaidro meitas slepkavību. Pie kam viņa meita atbalstīja pat atomieroču izmantošanu krievu impērijas atjaunošanas vajadzībām.

Neviens cēls darbs nevar tikt attaisnots, ja tas veikts nelietīgi.

Jautājumi, kurus risina ar varmācību, nekad netiek atbildēti.

Tieši tāpat ir ar Darjas slepkavību.