Zemūdens droni, Duginas mīkla un vīzas

Vakar bija daudz lielu eksploziju krievu kontrolētajā Oleškijā, uz austrumiem no Hersonas (TSN). Vietējie informējuši medijus, ka troksnis atgādinājis munīcijas noliktavu aizdegšanos. Iespējams, ka trāpījuši ar Himars.

Eiropas Savienības ārlietu ministri beidzot  varbūt vienosies par vītu izsniegšanas ierobežojumiem Krievijas pilsoņiem (Financial Times). Idejas autori ir Ziemeļvalstis un Baltija. Čehija arī pievienojas šai prasībai un vēlas pilnībā apturēt krievu ieceļošanu valstī.  

Taču pašā Krievijā kara pretiniekiem neklājas viegli. Krievu Jekaterinburgas ikonu muzeja  direktors Jevgeņijs Roizmans ir aizturēts dēļ izteikumiem par karu Ukrainā (Artnews).Viņš ir  nosaucis šo pēdējo sešu gadu „procesu“ par invāziju un karu, nevis par īpašo specoperāciju. Roizmana apcietināšana izraisījusi protestus pilsētā un valstī (TT).

Novērots, ka krievi papildina savas armijas daļas ar jauniem spēkiem (ISW). Balstoties uz novērojumu analīzi (Janes Intelligence Group) var konstatēt, ka šie karavīri ir labāk izglītoti un ar modernākiem ieročiem. „Tas, ka kādam ir modernāki ieroči, nenozīmē, ka cīnīsies labāk. Šim nolūkam izšķiroša ir apmācība un treniņš pirms kaujām“ (ISW). 

Polija un Čehija apņēmušās apsargāt Slovākijas gaisa telpu, jo šeit tiks izņemti no noliktavām krievu Mig-29. Vietā Slovākija saņems amerikāņu F-16 (2024). Pašlaik Slovākijai pieder 11 Mig-29. Tos visus slovāki gatavojas nodot Ukrainai. 

Ukraina tikko saņēmusi sešus zemūdens dronus no Lielbritānijas savu krastu atmīnēšanai. Vispirms ukraiņi tiks apmācīti šajā sapieru darbā un tikai pēc tam notiks mīnu likvidēšana.

Tikmēr visā pasaulē turpinās mīklas minēšana kas un kāpēc notika ar Dugina meitu Darju. Viņa gāja bojā sprādziena rezultātā Maskavā un tika izvadīta ļoti pompozā ceremonijā, kurā tika uzskatīta par svētu mocekli. Izvadītāju vidū bija īstenie patrioti ar Z marķētu apģērbu. Bēru runas prezentēja viņas tēvs un Putins.

Kāpēc viņu nogalināja un vai patiešām nogalināja? Varbūt šis viss slepkavības process faktiski bija krievu spiegošanas dienestu teātris? FSB izskaidrojumiem neviens neitrāls novērotājs faktiski netic  (slepkava ukrainiete vai krievu nacionālisti). Vairums sliecas uz konspirācijas teoriju pusi, ka šo sievietes nogalināšanu ir organizējuši krievi paši, lai izskatītos pēc upuriem un mobilizētu karavīrus un visu tautu atriebībai.  Šī nav pirmā reize kad FSB apsūdz inscenētu slepkavību organizēšanā. Nav izslēgts, ka Darja Dugina ir dzīva un turpina dzīvot ar svešu vārdu un uzvārdu, bet patriotisma liesmu viņas fiktīvajai nāvei Maskavā ir izdevies iedegt daudzu lētticīgu krievu sirdīs. 

Visādi var būt. Laiks rādīs kā īsti notika.    

Leave a Reply