Krima – kara trumpja dūzis

Ja Ukraina atgūs Krimu, tad Putina nākotne Kremlī kļūst neskaidra. Pie šāda secinājuma nonākuši vairāki Krievijas eksperti, kas pēta drošības situāciju Eiropā. (DN) 

Krievu armija turpina rakt ierakumus. Vai drīz varēs tur izbūvēt metro? Rok un rok tranšejas kā kurmji, it kā no tā būtu atkarīgs kara iznākums. Savukārt citās frontes zonās kremlīni atkal bijuši spiesti atkāpties.  

Cik zaudējumus viņi pacietīs kā normu?  Protams, ka reālo situāciju Krievijas televīzijas skatītāji nezina. Viņiem Kremlis turpina stāstīt brīnumu pasakas, lai gan realitāte ir pavisam cita. „Šobrīd Krievijas TV skatītājs neko nezina par masu slepkavībām un krievu armijas noziegumiem okupētajās Ukrainas teritorijās. Viņiem nestāsta arī par to, ka krievu artilērijas mērķi ir infrastruktūra un dzīvojamie nami. Vienīgais, kas krievus reāli uztrauc ir mobilizācija. Kā pienāca iesākuma pavēstes, tā Ukrainas karš beidzot ieradās viņu dzīvokļos uz palikšanu. Tagad „specoperācija“ pārtvertās karā“, – uzskata Gudruna Pērsona, Aizsardzības pētniecības institūta vecākā pētniece Stokholmā. Diemžēl nekas neliecina, ka krievi būtu kļuvuši neiecietīgāki pret Putinu un viņa politiku. 

Kā krievi atspoguļo karu?

Protams, ka viņi neko nestāsta par zaudējumiem. Nē, tādu vispār nav. Ir tikai nebeidzama ķēde panākumu un uzvaru. Ja krievu armijai nāksies zaudēt arī Donbasu, tad aina varētu mainīties. To noslēpt nevarēs. Izmeloties un izgrozīties, ka „viss štokos“ būs grūtāk.

Krimas krišana pateiks runās pati par sevi. Tad arī krieviem beidzot būs skaidrs, ka šis karš ir zaudēts. Jau augustā Zeļenskis paziņoja, ka Krima tiks atbrīvota. Tā tas arī notiks. Tāpēc Putins pašlaik liek sagatavoties Krimas „aizstāvēšanai“. Tur notiekot aizsarggrāvju un vaļņu būvēšana (Meduza). Taču šie pirmā pasaule kara paņēmieni nepalīdzēs  krieviem šodienas situācijā. Veiksme ir ukraiņu pusē un nav pamata iedomāties, kas tranšejas varētu modernu armiju nobaidīt. (SvD)

Polija joprojām gaida ekspertīzes slēdzienu sakarā ar raķetēm, kas ietriecās valsts teritorijā 

(Przewodów) pie Ukrainas robežas. 

Puse mājsaimniecību Ukrainā joprojām ir bez elektrības. Remontēšana notiek, taču krievi turpina graut tālāk elektropārvades līnijas ik dienas. 

Vakar sāka kursēt vilciens, kas savieno Hersonu ar Kijivu. (AFP). Pirmais vilciens plkst. 22.14 atstāja Kijivu un jau agri no rīta bija Hersonā. (TT)

Krievija turpina apgalvot, ka bombardē tikai un vienīgi militārus mērķus. (CNN)Smagi cietusi arī Ļviva. Pēc masīvajiem artilērijas grāvieniem otrdien, tikai tagad tiek atjaunota elektropiegāde. Beidzot iedzīvotāju ūdens krānos atgriezies karstais ūdens un atkal sāk kursēt trolejbusi un tramvaji. (TT)

Attēlā Limana (SvD)

2 comments

Leave a Reply