Cēlā diena 

„Ukraina uzvarēs šajā karā“, – par to šodien ir pārliecināts prezidents Volodimirs Zeļenskis un es viņam 100% pievienojos. „Neesam salauzti, tiksim galā ar visu“, – konstatēja prezidents. Šodien aprit gads kopš šī kara sākuma. 

Tagad (24.februārī) – kara gadskārtā nākas secināt, ka dzīvību zaudējuši jau 200 000 cilvēku un pagaidām nav nekādu plānu vai priekšlikumu kā šo karu taisnīgi pārtraukt. Eksistē tikai Putina prasība “atdot viņam juridiski“ okupētās ukraiņu teritorijas, jo tad viņš varēs saviem tautiešiem ar prieku paziņot, ka arī šis karš ir uzvarēts. Taču pēdējo dienu laikā atrastie dokumenti, kuros var redzēt Krievijas tālākos plānus okupēt Baltijas valstis un Moldāviju, vēl vairāk sarežģījuši vēlmi par kaut ko vienoties ar Putinu. 

Planētas otrajā pusē Ķīnas prezidents pašlaik turpina pacelt balsi (Putina stilā) pret Taivānu. Ziemeļkoreja turpina testēt atomieročus un regulāri pārkāpj Dienvidkorejas un Japānas gaisa telpas. Putina bandītisms Ukrainā ir iedvesmojis viņam līdzīgos arī citur.

Sabojājušās attiecības starp Ķīnu un ASV. Var vienīgi pabrīnīties cik svarīgi krieviem ir ne tikai pazemot savus kaimiņus, bet kūdīt un rīdīt tautas un valstis savā starpā.

Tuvējos austrumos aktivizējies otrs Putina sabiedrotais – Irāna, kas visai drīz tikšot arī pie saviem privātajiem kodolieročiem. Par šo faktu (ar bažām) ziņo Izraēlas izlūkdienests.

Diezgan daudzi karu pētnieki šodien salīdzina Putinu ar Ādolfu Hitleru, lai gan Putins pats uzskata, ka esot līdzīgs Katrīnai Lielajai vai Pēterim Pirmajam un viņa padomnieks (šajā karā) esot Ivans Bargais.   

Tas, ka Putins krieviem stāsta pasakas par šo karu, ir zināms jau gadu. Viņš vārsmo, ka Eiropas Savienība un NATO it kā esot aplenkuši Krieviju. Ukraina neesot nekāda valsts, bet izdomājums. Šie murgi ir kokteilis, kurā sajaukti fašisma rēgi ar impēriska sapņa nostaļģiju. Galvenais ideologs ir Josifs Staļins. Vai var izveidoties koalīcija : Ķīna, Krievija, Irāna un Ziemļekoreja, kas vienotā frontē varētu uzbrukt demokrātiskajām valstīm? Ideoloģiski šis process jau notiek. Taču vai šīs valstis spētu karot kopā? Nē, tas nevarētu notikt, jo tām, nav tik lielas teritoriālas ambīcijas kā Putinam.

Vienīgais nepatīkamais ir dažu valstu atkāpšanās atpakaļ no demokrātiskas normām tā kā to šodien praktizē Polija un Ungārija. Ja Latvijā pie varas nonāku „lembji + pīlēni“, tad kaut kas līdzīgs varētu draudēt notikt arī mūsu pusē. Tas būtu traģiski. 

Skaidrs, ka šāda notikumu attīstība Latvijā ir krievu interesēs. Tāpēc pēdējo dienu laikā atkal pieaugusi krievu troļļu aktivitāte tepat FB/Meta un kā liecina zviedri – palielinās Kremļa organizēto kibernoziegumu apjomi un spiegošana plašā frontē. Ir jābūt modriem arī Latvijā.

Ienaidnieks neguļ, bet izliekas par draugu un sarunu biedru. Nav grūti redzēt kādas galvenās nostādnes krievu troļļu fabrika izmanto, lai sagrautu mūsu sarunas: izvirzot versiju, ka vairāk jāklausās un jāskatās krievu ziņas, jo Rietumu avoti „nestāstot patiesību“  un tajos it kā „bieži jāviļas“. Tā, protams, nav. 

Tāpēc es „sitīšu nost“ (bloķēšu un dzēsīšu) visus šos demagogus, kas mēģinās traucēt mūsu sarunas šodien, rīt, parīt un vienmēr. Iesaku neieklausīties kremļa troļļu „saldajos stāstos“ par Putina patiesībām un „izlaupīto Latviju, kas krieviem neesot vajadzīga“ utt.  

Tagad par ko citu:

Džo Baidens piedalās G7 apspriedē, kurā tiks runāts par Ukrainas karu. Tā norisināsies „pa distanci“ un tajā piedalīsies Francijas, Itālijas, Japānas, kanādas, Lielbrtānijas un Vācijas politiskie vadītāji. (Reuters)

Francija šodien izgaismos Eifeļa torni Ukrainas karoga krāsās. (DN)

Neviens nevar traucēt tieši tāpat svinēt arī mūs. 

Lai optimistiska un cēla šī diena!

Attēlā – Ukrainas ainava (karogs), autore: Melisa Askeva

Leave a Reply