Biedēšana pie robežām

Pēdējās ziņas liecina, ka Putins gatavojas pārņemt savā kontrolē Baltkrieviju un pievākt NATO austrumu robežu. Piespiesties tuvāk Latvijai. Šādus faktus vakar publicēja ISW. Informācija saņemta nopludinot slepenus Kremļa dokumentus. Šajā dokumentā sīki (17 lpp.) aprakstīts kā krievi „pārņems“ Baltkrieviju, kā iedzīvotāji tiks „pārskoloti“. Līdzīgs scenārijs paredzēts arī Igaunijai, Lietuvai, Moldāvijai un Latvijai. 

Tas nav nekas jauns, jo mēs jau sen zinām, ka Vovas plānos ir atjaunot Padomju Savienību zem „Krievzemes“ izkārtnes. Domāju, ka tas neizdosies, jo ir pagājuši vairāk nekā 100 gadi kopš šādu ideju realizācijas laikiem. Tā kā – vilciens jau sen aizgājis, bet Putins viens pats stāv pieturā ar kalašņikovu rokās.  

Taču atgriezīsimies pie notikumiem Ukrainas frontē. Vakar krievi pavirzījušies uz priekšu pie Kremnīnas (Doņeckas rajons). (Reuters)  

Polijas prezidents Andžejs Duda vakar informēja, ka NATO valstis izlemšot kad un kā sūtīt ukraiņiem kaujas lidmašīnas. Pirmās tikšot nodotas krievu Mig. (Reuters)

Eiropas Savienības valstīm vakar neizdevās vienoties par jaunu sankciju paketi pret Krieviju. Diemžēl. Šī būtu 10. sankciju pakete pēc kārtas. (Reuters)

Spānija izlēmusi piegādāt ukraiņiem tankus. Tie būs vācu Leopard 2A4. Ukraiņi tos saņems aprīlī (DN)

Vakar divi cilvēki ievainoti krievu uzlidojuma laikā Harkivai. (TT)

Turpinās ķīniešu draudzēšanās ar Putinu Maskavā. (TT)

Putins Maskavā rīkoja lielu koncertu Lužņiku stadionā, kas veltīts krievu armijas dienai. Tajā piedalījušies ap 200 000 cilvēku. Daudziem bijis jāiet un jāpiedalās obligāti, pret savu gribu (The Moscow Times).

Krievijā turpina slēpt patiesos bojā gājušo skaitļus Ukrainas frontē. Kā norāda krievu Telegram, Sibīrijas pilsētās tiek nogādātas lidmašīnu kravas ar zārkiem. Tikko šādas „piegādes“ nofilmētas Tolmačevā, Sibīrijā. (Meduza, DN)

Krievija pašlaik gatavojas lielām kaujām Ukrainā, pie robežām savilkti spēki, taču kaujinieku kvalitāte esot „ļoti viduvēja“. Putins apzināti cenšoties iebaidīt ukraiņus ar krievu karotāju daudzumu. Taču šī vairāk esot propagandas akcija, nevis reāls militārs spēks (Dānijas izlūkdienesta vadītāja Anja Dālgārda (FE, TT).

Nepatīkami, ka Krievijai pašalik atrodas atbalstītāji Diemnvidārfrikas un Ķīnas veidolā. Neskaidras ir arī attiecības un laipnības piedāvājumi no arābu valstīm.

Leave a Reply