Okupēto Ukrainas teritoriju etniskā tīrīšana

 Krievija jau uzsākusi etnisko tīrīšanu okupētajā Ukrainas teritorijā. Nomainot ukraiņus ar krieviem. Trūcīgi krievi no atpalikušām zonām Krievijā tiek pārvesti uz Ukrainu, bet ukraiņus deportē uz Krievijas ziemeļiem. Shēma ir tieši tā pati, kuru Padomju Savienība praktizēja attīstītajās Baltijas valstīs pēc okupācijas 1945.gadā. Izvest latviešus un ievest krievus. (ISW)

Jau oktobrī ukraiņu atstātās ēkas, dzīvokļi tika pārņemti krievu okupantu atvesto „iedzīvotāju“ kontrolē. 

Izvedot ukraiņus uz Krieviju tiek ņemti vērā attiecīgās personas vai ģimenes locekļu politiskie uzskati. Ja cilvēks ir Ukrainas patriots, tad viņu izved uz Krievijas ziemeļiem. Šādā veidā tiek mēģināts panākt izveidot prokremlisko Ukrainas iedzīvotāju vairākumu okupētajās teritorijās. „Šādā veidā no Krievijas puses tiek mēģināts integrēt okupētās Ukrainas teritorijas Krievijā  sociāli, administratīvi, politiski un ekonomiski, lai vienlaikus sarežģītu šo zonu piesaistīšanu atpakaļ Ukrainai“(ISW)

Tieši tādā pašā veida notikusi 19 000 ukraiņu bērnu nolaupīšana ar mērķi šos mazuļus un jauniešus rusificēt un pēc tam padarīt par savas dzimtenes ienaidniekiem. 

Starp citu, pašlaik okupētās Doņeckas un Luhanskas reģiona iedzīvotajiem obligāti jāpiesakās Krievijas pasēm. Tie, kuriem nebūs šīs pases, tiks no izraidīti jeb izvesti un Krievijas centrālajiem rajoniem kā „nevēlamas personas“.  

Vakar Ukrainā vairākās pilsētās atkal kauca gaisa trauksme. Krievi uzbruka ar raķetēm un droniem. Bombardējot cilvēkus un teritoriju. 

Galvenais uzbrukumu mērķis bija galvaspilsēta Kijiva. Deviņas raķetes un divi droni tika notriekti. Pilsētā nekas netika sagrauts. 

Taču citur, kur pretgaisa aizsardzības sistēma nav tik spēcīga, gāja bojā cilvēki. Piemēram, Umanā tika nogalināti 19 cilvēki, to skaitā trīs bērni. Desmit cilvēku ārstējas pašlaik slimnīcā, jo ir smagi ievainoti. 

Spēcīgas eksplozijas konstatētas vakar naktī arī Dņipro pilsētā, uz ziemeļiem no Zaporižjas. Tur gājusi bojā jauna sieviete un viņas trīs bērni. 

Mikolajivā viens gājis bojā, bet 23 ievainoti. 

Eksplozijas reģistrētas arī Ukrainas centrālajos rajonos  – Poltavā un Kremenščukā. Uzbrucējs – krievu kara kuģis Melnajā jūrā. 

Noskaidrojies, ka Irānas dronos, kurus pašlaik aktīvi izmanto Krievija uzbrukumiem Ukrainā,  faktiski ir Vācijā nozagta tehnoloģija. (CNN)

Attēlā Mikolajiva (SvD)

Leave a Reply