Liepājas Ziemassvētku gaismas ir daudz labākas nekā Rīgā!

2011. gada 17. decembrī

Liepāja pašlaik ir daudz gaumīgāk un oriģinālāk rotātā ar svētku gaismām nekā Rīga. Rožu laukuma egle pārliecina un noskaņo.

Rīgas egles neuzrunā.

Par to vēlreiz pārliecinājos šovakar. Vērojot pa automašīnas logu bezgaumīgo Rīgas galveno egli, kas iestutēta kādreizējā ”ļeņinekļa” vietā uz Brīvības ielas. Tās galvenais rotājums ir teksts: ”Skonto būve” un forma kā apgāztai, apgaismotai lentīšu virknes piltuvei. Ušakovs var runāt par savu “galveno egli”, taču pilsēta pati parāda “kura tā ir”.

Egles vietā jau daudzus gadus mums rīdziniekiem tiek piedāvāts “sieta rullis” pie viesnīcas Latvija.

Bezcerīgais konuss šeit atkārtojas katru gadu no jauna un liek aizdomāties par ”tiem”, kas šo pseidoegli veido un akceptē tās tiesības eksistēt un krist mums uz nerviem.

Nepārliecina arī PSRS laikus kopējošie dubultie griesti jeb ”zvaigžņotās debesis”  Brīvības un Marijas/Čaka ielā  un krizuļkrazuļi apstādījumu kokos ar absurda kroni – būdiņapbūvi Raiņa pieminekļa priekšā.

Izlasīju, ka Rīgas pašvaldības aģentūra ”Rīgas gaisma” šogad saviem ”svētku pušķiem” iztērējusi vairāk nekā 500 virteņu ar kopējo garumu 11,3 kilometri, izveidojot 787 bezgaumīgus dekoratīvos elementus. Savādi, kāpēc šos dekorējumu nav veicis mākslinieks ar gaumi?

Kāpēc Rīgai joprojām nav Skaistuma padomes, kas cenzētu bezgaumīgu ēku, pieminekļu un svētku rotājumu ”uzdīgšanu” Latvijas galvaspilsētas publiskajā telpā?

Liepāja mums izgriež pogas ar saviem muzikālajiem eņģeļiem, Adventes vainagu un piparkūku namiņiem Rožu laukumā un gaismas instalāciju, kas ik vakaru dekorē universitātes fasādi.

Saldus arī tā nekas!

Vai Jums ir priekšlikumi par citiem labākajiem rotājumiem Ziemassvētku priekšvakarā Latvijas pilsētās?

 

2 comments


  1. Rigai vajadzigs cilveks vai cilveki kam ir estetiska skaistuma izjuta, kas kordinetu kaa Ziemas rotajumus ta parejo svetku. Citadi galigi garam. Ari sigulda galvenas ielas burviba ir zudusi(aukstas lampinu virtenes neder).


  2. Stokholma arī šogad investēja Ziemassvētku gaismu spēlēs tik sparīgi kā nekad agrāk. Medijos plaši diskutēja par šo faktu un analizēja šo audiovizuālo mākslu. Piemeram, no Stureplan nācās aizvākt “Disneja vāveres” jo tās bija pārāk “komercializētas” . Pienācis laiks mums izvirzīt Latvijas vislabāk un elegantāk izgaismoto svētku pilsētu? Jā Rīgai šādi cilvēki ir ļoti vajadzīgi….

Leave a Reply