”Latvija gatavoja blīkšķi”, – tā vakardienas maču šodien komentē zviedri

2012. gada 6. maijs
Latvijas hokeja līdzjutēji Stokholmā, 2012. 05.05 skat. TV4 play
Latvijas hokeja līdzjutēji Stokholmā, 2012. 05.05 skat. TV4 play

”Latvija gatavoja blīkšķi” – ar šādu virsrakstu vakardienas hokeja maču šodien komentē lielākā zviedru rīta avīze ”Dagens Nyheter”.

Sarkani tērptie Latvijas hokeja līdzjutēji vakar beidzot sagādāja mums vislabāko pasaules čempionāta noskaņojumu! Ar savu entuziasma pārpilno hokeju Latvijas komanda piedāvāja čempionāta zelta medaļu pretendentiem kārtīgu maču. Tikai otrā perioda beigās Jevgeņijs Malkins izvirzīja Krieviju vadībā.

Brīdī, kad 21 gadu vecais Miks Indrasis marķēja 1:0 Latvijas labā un latviešu līdzjutēji aiz sajūsmas pieskandināja lielo arēnu līdz pašai augšai, krievu komanda sašļuka un ilgi nevarēja saņemties, lai nodrošinātu sev atbilstošu spēli.

Šis mačs bija krieviem čempionāta atklāšanas uvertīra un viņi iespēlējās gausi. Tikai pēc krietna brīža spēja koncentrēties un atguvās. Vienlaikus latviešiem kļuva aiz vien grūtāk turēties tempam līdzi un tāpēc viņi izpelnījās noraidījumus no laukuma”, – tā vakardienas spēles aprakstu sāk Svens Gustavsons ”DN. Sport” .

Turpat līdzās korespondents Maskavā, Ingmars Neveus ziņo par to kā vakardienas  krievu komandas maču ar Latviju uztvēruši līdzjutēji Krievijas galvaspilsētā.

” Krievu hokeja līdzjutēji ir bezgala pesimistiski un sašutuši pēc savas komandas slikti nospēlētās spēles pret Latviju. Tagad galvenajos Maskavas sporta bāros skatītāji vairs netic, ka Krievija no šī čempionāta varētu atgriezties ar medaļām. Būtu nepareizi teikt, ka Maskavu pašlaik būtu pārņēmis hokeja drudzis. Protams, ka liela sporta līdzjutēju daļa seko Premier League futbolā, taču pastaigājot vakar Krievijas-Latvijas mača laikā pa Maskavas sporta kafejnīcām un bāriem, nācās secināt, ka skatītāju bija daudz (..) Visi bija patriotiski noskaņoti un cerēja, ka Krievija izvirzīsies vadībā strauji, jo pēc viņu domām ”krievi vienmēr spēle hokeju ar dvēseli”.

Brīdī, kad Miks Indrasis iemeta pirmos vārtus, bāru okupēja kapa klusums. Līdzjutēji tad nekavējoties ķērās pie nākamās vodkas pudeles un centās zviedru sporta žurnālistam izstāstīt (ar zināmu skepsi!), ka kaimiņvalsts komandas spēlētāji vispār ir labi sportisti: ” Latvieši ir dūšīgi, taču tas viss tikai pateicoties PSRS iedibinātajām hokeja tradīcijām. Viņi visi spēlē NHL un arī tur dominē krievu hokeja ietekme!”

Pēc tam, kad ripas sāk lidot Latvijas vārtos un krievu hokeja līdzjutēji metas dejot pie lielajiem ekrāniem.

Tiktāl par vakardienu.

” Ja krieviem nebūtu Malkins, latvieši būtu uzvarējuši”, – secina SVT komentētāji.

Starts izrādījies labs.

Tā turpināt.

Leave a Reply