Zviedru prese par Latvijas – Vācijas spēli 3:2

2012. gada 7. maijs

Webbsporten: Latvija sakāva Vāciju

Vakardienas maču Stokholmā  starp Vāciju un Latviju zviedru mediji komentē labvēlīgi un korekti.

”Pateicoties Latvijas komandas fantastiskajiem līdzjutējiem, no jauna izdevās nodrošināt Globena arēna lielisku noskaņojumu. Tieši šis noskaņojums, šķiet, iedvesmoja Alekseja Širokova powerplay – metienu pēdējā brīdī (0-1, 2-1, 0-1)”, – konstatē šodienas ”Dagens Nyheter”.

”Vācija iesāka čempionātu labi, uzvarot Itāliju ar 3:0. Rezultāta starpība varēja būt vēl iespaidīgāka, ja itāliešu vārtsargs nebūtu tik labi spēlējis. Vācijas komanda, pēdējo gadu laikā, ir pamatīgi progresējusi. Tas ir fakts.

Latvijai čempionāta sākums bija nežēlīgi bargs, jo bija jārēķinās ar Krieviju jau starta situācijā. Krievija, tātad, bija Latvijas saraksta pirmais pretinieks. Skaidrs, ka Krievija uzvarēja šo maču.

Vakardienas, otrais Latvijas mačs čempionātā, sākās straujā tempā, ar milzīgu enerģiju un maksimālu vajadzību iegūt punktus. Latvijai  tas izdevās neparasti lieliski un tieši šī spēja – noteikt situāciju, sarežģīja Vācijas izredzes uz ledus. Latvija pārņēma vadību jau pirmajās 11 minūtēs. Taču no 27 metieniem tikai viens trāpīja vārtos.

Tas pats stils turpinājās otrajā periodā (2:0) un šajā brīdī vācieši atguvās, sākot bombardēt Latvijas vārtus. John Tripp un Kai Hospelt mēģināja glābt kas glābjams.

Trešais periods bija kauja īstā šī vārda nozīmē. Taču izskatās, ka visu noteica vāciešu noraidīšana no laukuma. Trešajā noraidīšanas brīdī Aleksejs Širokovs realizēja to ko viņš vēlējās visvairāk – panāca izšķirošo punktu Latvijas labā. Vācija satrūkās un visi mēģinājumi noņemt vārtsargu tieši tāpat kā pārējās manipulācijas izrādījās bezcerīgas. Viņi neko vairs nespēja izdarīt. Latvijai šī uzvara bija ļoti svarīga, lai izvairītos no noslīdēšanas tabulā uz leju,” – komentē Webbsporten.

Veiksmi arī turpmāk!

Leave a Reply