Vai arī Rimi blēdās tāpat kā zviedru kolēģi? Būsim uzmanīgi pirms Jāņu šopinga.

 2012. gada 19. jūnijā. Papildināts 20. jūnijā.

Foto: Aftonbladet.

Šodien Zviedrijā pārtikas skandāls. Izrādās, ka ICA supermārketos pārdod vecu sieru un citus veikalā fasētos pārtikas produktus (malto gaļu un svaigu lasi arī). ICA koncernā ietilpst arī Rimi Baltic, kura veikali ir visā Baltijā.

Aftonbladet žurnālisti, pamatojoties uz veikala darbinieku ziņojumiem, šodien publicē materiālu par to ka ICA lielākajos veikalos visā valstī notiek siera, maltās gaļas un laša iepakojuma datuma viltošana. Siera gabaliņiem, kas nonāk veikala plauktos ir uzdrukāts šodienas iepakošanas datums, taču patiesībā siers plastmasas plēvē ir iepakots vai pārpakots pirms 4 nedēļām. Pārpakojot, tiek veikta siera maliņu apgriešana, lai radītu svaigi griezta siera iespaidu. Preces cena no ta nemainās, tā ir tāda pati kā svaigam tikko sagrieztam sieram.

 Malto gaļu un lasi iepako parasti dienu iepriekš, taču etiķeti ar iepakošanas datumu un Bäst före (derīgs līdz) datumu uzlīmē nākošajā dienā.

20. jūnijā tika publicēti jauni fakti par krāpšanos ar gaļas produktiem. Izrādās, ka ICA supermārketos joprojām ir aktuāla prakse, kad maltajā gaļā samaļ visu to gaļu, kurai beidzies derīguma termiņš. Un tādā veidā tiekot  dzirnavās samesta un sajaukata jaunlopu, cūkas un citu dzīvnieku gaļa, bet jaunais produkts pārdots tiek kā jaunlopu maltā gaļa. To Aftonbladet žurnālistiem pastāstījuši veikala darbinieki, kuriem katru rītu pirms veikala atvēršnas ir jāizstaigā visas vitrīnas un jāsavāc vecā gaļa, kas tajā paša dienā atkal nonāk veikala plauktos un vitrīnās jau citā izskatā.

ICA siers, iepakojums

 Zviedrijas valsts pārtikas produktu pārvalde uzskata, ka ICA veikalus varētu apsūdzēt par kriminālnozieguma izdarīšanu.

 Tuvojas arī Latvijas pārtikas veikalu ”otrie Ziemassvētki” – Jāņi un Līgo, kas nodrošina mazumtrirdzniecībai vienu no lielākajiem nedēļas apgrozījumiem gadā.  

 Vai mēs būsim īpaši uzmanīgi, steigā veicot iepirkšanos Rimi veikalos un būsim droši, ka mums neiesmērēs vecu pirms mēneša iepakotu un tikko pārpakotu Jāņu sieru un citus produktus? 

Ko par to saka  Rimi vadība un pārtikas nodaļu darbinieki Rīgā, vai zviedru kolēģu kaite nav izplatīta arī Latvijas veikalos?

Vai Latvijas  tirgotāji ir godīgāki par zviedriem, kas ietilpst vienā un tajā pašā ICA-Rimi koncernā? Ņemot vērā to, ka darba instrukcijas koncernam ir kopīgas visos veikalos.

2 comments


 1. Un ja ir akcija, par latu letāk, tad nopērk pat tas, kurš ne sieru, ne lasi vispār neēd! Tās ir mūsu superakcijas, kas darbojas NEVAINOJAMI!


 2. RIMI rīkojas līdzīgi, taču bezkaunīgāk.
  Bieži, sevišķi pirmsvētku un svētku dienās RIMI ir manāmi daudz produkutu ar īslaicīgu uzglabāšanas laiku, kam derīguma termiņš beidzas tai pašā dienā, bet tas teiksim būtu vēl pieņemami. Tomēr, nereti esmu konstatējis faktu, ka tiek turpināts tirgot preces ar vakardienas vai aizvakardienas realizācijas termiņu. Šogad pirms jāņiem, nācās secināt, ka tas sevišķi attiecās uz pienu, tā produktiem, kefīru, krejmu utt. Kā arī gaļu un tās izstrādajumiem. Tas attiecīgi tika safotogrāfēts iespēju robežās un informācija nodota PVD.

  Otrkārt pastāv apstāklis, par ko arī ir vairāk kārt norādīts un lūgts izvērtēt PTAC, bet nav sasniedzis rezultātu – veid kādā RIMI izvieto plauktos produktus – proti, tā lai derīguma termiņš nebūtu redzams.

  Faktiski, 2011.gada aprīlī PVD konstatēja līdzīgu situāciju:

  Labdien!

  PVD Rīgas pilsētas pārvaldes amatpersona sniedz Jums atbildi uz Jūsu iesniegto sūdzību par veikalā Rimi, P.Brieža ielā 33a novēroto pienu un margarīnu ar beigušos derīguma termiņu.
  SIA”Rimi Latvia” hipermārketā “Pulkvedis”, P.Brieža ielā 33a, Rīgā tika veikta pārbaude. Realizācijā piena produktus ar beigušos derīguma termiņu nekonstatē. Taču veikalā citās nodaļās tirdzniecības zālē konstatēti pārtikas produkti ar beigušos ražotāja noteikto derīguma termiņu. Par derīguma termiņu neievērošanu tiek uzsākta administratīvā lietvedība un tiks piemērots naudas sods.
  Pateicamies par sniegto informāciju.

  Paldies Veinbergas kundzei, par lielisku bloga ierakstu.

Leave a Reply