Vēlētājiem nepatīk EP vēlēšanas. Slovākijā esot balsojuši tikai 13%!

EP vēlēšanas
EP vēlēšanas

2014.gada 25.maijs

Septiņas dalībvalstis jau nobalsojušas EP vēlēšanās, šodien šo maratonu pabeidz atlikušās 21.

Vēlēšanu oficiālo rezultātu uzzināsim šovakar vēlu, taču viens ir skaidrs – vecā kontinenta iedzīvotāji nemīl šīs Eiropas Parlamenta vēlēšanas.

Beļģija ir viena no četrām dalībvalstīm, kurā balsošana ir obligāta. ”Obligātās valstis” arī uzlabo balsošanas statistiku, taču vairāk uzskatāmas par izņēmumu nekā normu.

Diemžēl vēlētāju interese par balsošanu EP krītas ar katru nākamo reizi zemākā un zemākā līmenī. 2009.gadā šajās vēlēšanās balsoja caurmērā 43% vēlētāju. Šogad šis skaitlis solās būt daudz zemāks.

Jo vakar, piemēram, balsoja Čehija un tur 80% vēlētāju izvēlējās dīvānu pie televizora vēlēšanu lokāla vietā (20%).

Lielbritānijā uz vēlēšanām aizgāja 36%, Holandē 37%.

Vistrakāk izskatās slovāki. Tur EP vēlēšanās esot nobalsojuši tikai 13% vēlētāju! Ja šie fakti šovakar oficiāli apstiprināsies, tad tas būs rekords.

Pagaidām tiek prognozēts, ka Eiropas sociāldemokrāti esot zaudējuši savas cerības kļūt par lielāko grupu ES parlamentā. EPP būšot par 217 vietu un tas ir par 18 vairāk nekā sociķiem.

No eiroskeptiķiem populistiem, kas esot iekļuvuši EP esot jāmin Marine Lepena un Dāņu Tautas partija. Turpretī nīderlandietim Gērtam VIlderam solītais neizdevās.

Man šķiet, ka Eiropas Savienībai ir ļoti nopietni jāpārdomā sava loma, misija un spēja nodrošināt kontaktus ar visplašāko Eiropas sabiedrību.

Citādi nākamajās vēlēšanās var izdoties sasniegt rekordu – ”0”, kad uz EP vēlēšanām vairs neaizies neviens!

Spogulis mūsu eiroparlamentāriešiem noderētu visvairāk.

3 comments


  1. Neiešana uz vēlēšanām var izbeigties tajā brīdī, kad švaki ievēlētais parlaments paņems un sāks pieņemt kādus idiotiskus lēmumus, kad lielākā daļa Eiropas noelsīsies un sāks domāt, kā tikt no tā parlamenta vaļā.
    Labu metodi, kā veicināt cilvēku dalību vēlēšanās, cilvēki apsprieda Twiterī: https://twitter.com/laacz/status/470272876034408449


  2. Jā, nedaudz par neizprotamo “Grigules fenomenu” – nekādi nespēju izprast cilvēkus, kuri par viņu balsojuši – loģiski varu saprast SC, vai Krievu partijas vēlētāju motivāciju (protams, ne atbalstīt, tas atkal cits jautājums), bet “grigulisti” bija mīkla. Jo kā var balsot par politiķi, kura principā pat nepiedāvā pilnīgi neko? Ja nu vienīgi “zvērināti lembergisti”, jo gandrīz vai pilnīga pārliecība ka šī kandidāte… nu jau deputāte ir Aivariņa diegu lellīte.
    Tad vakar sarunājos ar jaunu, skaistu meiteni, kura starp citu nepavisam nav muļķe, bet politika kā tāda viņu vienkārši neinteresē. Un Grigules fotošopētais ģīmis bija vienīgais kas viņai atmiņā “aizķēries”.
    Konkrētā meitene vispār netika balsojusi (narvesenā jāstrādā no astoņiem līdz deviņiem, bet meklēt iepriekš viņai motivācijas, protams, nebija), bet balsojot visticamāk, arī izvēlētos šo sarakstu ar vienīgo zināmo uzvārdu.

Leave a Reply