Krievijas jaunā taktika

Ukrainas karš ieslīdējis jaunā fāzē, tāpēc nedēļas nogale piedāvāju spraigus notikumus ārpus frontes Ukrainā. Abi saistīti ar šo karu. Iespējams, ka šī iemesla dēļ uzsprāga automašīna Piemaskavā krievu demagoga meitai Darjai. Sieviete gāja bojā, lai gan spridzeklis it kā bija paredzēts viņas tēvam – krievu ultranacionālistam Aleksandram Duginam. Putina ideologam un Ukrainas okupācijas iedvesmotājam. Bojā gājusī Darja Platonova (29 g.v.) nebija populāra vai plaši pazīstama persona Krievijā. Viņa tēvs Rietumeiropas medijos gan tiek dēvēts par „Putina kardinālu“ un iedvesmotāju. Kā persona, kas aktivizējusi Putinu Lielkrievijas idejas īstenošanai. Viņu apbrīno nacionālistu aprindās, taču parastie krievi uz ielas Duginu nepazīst. Vai viņš arī šodien ir tuvu stāvošs Putinam? Iekļaujas viņa iekšējā lokā?  Par to ziņu nav. Taču galvenais ideologs viņš ir. Meita sekoja tēva pēdās un viņas aktivitātes šodien lieliski apraksta Meduza.

Domāju, ka Dugina teoriju vislabāk raksturo viņa ieraksts Facebook pēc Tampa uzvaras vēlēšanās: „ Šodien Vašingtona ir mūsu, Kišiņeva mūsu, Sofijā esam uzvarējuši un atliek tikai izmest mēslus pašu mājās“. 

Dugins neslēpj, ka Lielkrievija sākumā stiepsies no Vladivostokas līdz Dublinai (2017), taču vēlāk robežas var izdoties paplašināt arī tālāk. Pat pāri okeāniem. Viņa pārliecība ir sekojoša: „Krievijas misija ir glābt Eiropu un visu pasauli no haosa, pilsoņu kariem un izkurtēšanas. Krieviem tas jādara”. Citu valstu okupācija (pec Dugina loģikas) saucas glābšana. Ukrainu ieskaitot. 

Iespējams, ka šie Dugina murgainie principi, kas sakūdījuši krievus karam Ukrainā, arī izskaidro meitas slepkavību Maskavas priekšpilsētā sestdien. Nav izslēgts, ka pati Dugina meita bija uzbrukuma mērķis. Taču man neliekas, ka slepkavas būtu ukraiņi, drīzāk gan tas pats FSB. Šāda pavirša slepkavība ir viņu stilā; apdraudot apkārtējos un „uzsperot gaisā“ braucošu mašīnu uz autoceļa ar nepareizo cilvēku. Jautājumi, kurus risina ar varmācību, nekad netiek atbildēti. Pēc tam it kā vainu atzina (vakar vakarā) kāda ekstrēmi konservatīva krievu nacionālistu organizācija, taču rokraksts ir Putina. Tiek veidots stāsts par to, ka ir vēl kādi ļaunie = daudz sliktāki par Putinu.  

Otra dīvainā krievu persona, kas nedēļas nogalē piesaistīja mediju uzmanību, bija Igors Girkins. Par viņu diskutēja Latīņinas TV un rietumu mediji. Tātad bijušais FSB spiegs ir izraudzīts domes priekšnieka amatam okupētajā Doņeckā. Taču Twitter slejā Girkins ļoti izaicinoši izsakās par Putinu un viņa idejām. Karavīrus vajagot frontē, nevis parādēm. Šāda uzdrošināšanās „lekt pret Putinu“ pēc britu izlūkdienesta domām nozīmē viedokļu atšķirību starp separātistiem Doņeckā un vadoņiem Kremli. Vēl nav izslēgts, ka Girkins vienmēr ir bijis „cilvēks – karš“ un tāpēc var atļauties vairāk nekā citi Putina laikabiedri. Starp citu, šāda ir boļševiku loģika – dažiem atļaut vairāk izrunāties nekā pārējiem. Radot vietējus varoņus ar atļaujas indulgenci. Taču arī šajā gadījumā rokraksts atkal ir Putina. Mums tiek piedāvāts mīklains bubulis, lai Putins tā ēnā izskatītos pēc Baltā tēva. Abi notikumi, to realizācija un rokraksts šo versiju apstiprina. Redzēsim kā viss notiks tālāk. Taču pretīgi, ka atkal jaunas pasakas vārdā, bojā iet cilvēki.  

Tikmēr ukraiņi turpina baidīt Krimu ar droniem (ISW). Kārtējais drons trāpījis pa krievu flotes bāzi Sevastopolē, kas atrodas Krimas dienvidos. Sākumā krievi ziņoja par šo drona uzbrukumu, bet pēc tam pēkšņi  mainīja ziņojuma saturu un informēja, ka tas esot notriekts no ēkas jumta. Ukraina neko par to nezina. Protams. 

Kā jūtas krievu okupētie krievi Ukrainas austrumos? Veciem ļaudīm nepietiek zāļu un dzīve Hersonā viņiem esot uz iznīcības robežas (AFP). Liela daļa ukraiņu aizbraukuši un palikušie krievu „gaidītāji“ nav sagaidījuši to ko cerēja. Otra bēda ir nauda. Tagad okupētajās zonās skaitās krievu rublis, taču par to neko nevar nopirkt. Neko nedod arī obligātās Krievijas pases. No tām neviens nav paēdis vai izveseļojies. Taču protestēt nedrīkst (TT). 

Gibraltārā sāk pārdot bagāto krievu dārgās jahtas. Tās tirgo salīdzinoši lēti. Ja jums kāds lieks miljons, tad brauciet pirkt šīs jahtas izsolē. Luksusa jahta Axioma esot labā stāvoklī un reāli maksā 80 miljonus eiro. Tajā var pārvadāt 12 pasažierus, ir baseins, kinoteātris un telpas 20 cilvēku apkalpei. Tātad mazs kuģītis. Tā kā krievu īpašnieks nav samaksājis aizdevumu bankai JM Morgan, tad to šonedēļ iztirgos ūtrupē.