Gaidāmas izšķirošās kaujas

Kijeva gatavo atbrīvošanas kaujas. Stress un bažas, ka rudens iestāsies ar lietiem, aukstumu un rietumu piegādes arī varētu samazināties. Tāpēc tuvāko nedēļu laikā var sākties kaujas par Donbasa un Krimas atbrīvošanu. Ģenerālmajors Dmitro Martjenko cer, ka Hersona kļūs brīva no okupantiem pirms gadu mijas. Tad izšķirošās kaujas būs jau notikušas (Kiev Post). 

Pagaidām karš ir „iesalis“ un pretinieki mērojas pozām. Liela frontes līniju maiņa nav notikusi. Ukraiņu atbalstītāju valstis gatavojas skarbai ziemai, augstām degvielas un elektrības cenām, inflācijai un ukraiņiem šāda situācija nav labvēlīga. Visi to zina. Viņi paši arī. Cerams, ka Ķīna neiedomāsies (Putina uzmundrināta) uzbrukt Taivanai, jo tad amerikāņi palīdzētu arī tur un ukraiņiem tas nāktu par sliktu. 2024.gadā pie varas ASV centīsies atgriezties Donalds Tramps un ir skaidri zināms, ka viņš nebūtu ukraiņu cīņas atbalstītājs, jo ciena Putina idejas. 

Vadošie rietumu eksperti ir pārliecināti, ka ukraiņiem uzbrukums okupētajiem rajoniem var izdoties. Karavīri ir noguruši abās frontes pusēs. Krievu vienīgā priekšrocība ir tā, ka karš nenotiek viņu teritorija. Viņiem pašiem ir mierīga valsts, kurā kara nav. Var atgūties. 

Vācu pētījumi rāda, ka ārvalstu atbalsts ukraiņiem militārajā jomā mazinās. Reālajā dzīvē tā neizskatās, jo lielākie ukraiņu atbalstītāji ir ASV un Lielbritānija. Amerikāņi līdz šim palīdzējuši ar 25 miljardiem eiro lielu atbalstu (SR) un nav faktu, ka vācu pesimisms būtu progresējošs arī citur.      

Zviedru DN vakar atsaucaās uz Moscow Times aprīļa publikāciju par to, ka krievu ieroči 30-70% sastāv no eiropiešu  vai amerikāņu sastāvdaļām.  Tātad 800 ieroču veidi: pretgaisa aizsardzības sistēmas, raķetes, lidmašīnas, droni utt. Tas nozīmē, ka krievi joprojām izmanto ieročus, kuriem nepieciešamas rezerves daļas no ASV, Eiropas, Japānas un Izraēlas. Cik zināms, tad krievu droni tiek ražoti sadarbībā ar Izraēlu un gandrīz visiem krievu tankiem ir amerikāņu motori. Piemēram, soniskais ierocis Kindžals sastāv no 133 sastāvdaļām, kuras visas izgatavo ārzemēs. Raķetes krievi ved no Japānas. Krievu ieročiem ir tik daudz ārzemēs ražotu sastāvdaļu, ka rodas iespaids, ka šie faktiski ir ārzemju ieroči.

Interesanti kā krievi šobrīd iegūst rezerves daļas no ārzemēm? Vai viņiem tās „pa kluso“ kāds tomēr pārdod?

FSB vakar un šodien piedāvā dažādas pasakas par Darja Duginas slepkavām. Pēdējais stāsts ir par ukrainieti, kas aizbēgusi uz Igauniju. Protams, ka tikai naivi cilvēki tic šādām versijām. 

Medijos parādās ziņojumi par to, ka krieviem aizvien grūtāk sagrabināt karavīrus kaujām Ukrainā. Vēl grūtāk to motivēt cīņām (TT). 

Tikmēr krievu artilērija turpina apšaudīt Nikopoli (The Guardian). Tā atrodas Dņepras krastā, netālu no AES Zaporižja. Tātad turpinās uzlidojumi atomelektrostacijas zonai. Pilsētā sagrauta dzīvojamā ēkā, aptieka un bērnu dārzs. 200 iedzīvotāju palikuši bez elektrības (The Guardian). 

Erdogans gatavojas atkal tikties ar Putinu.  Sarunu tēma būšot AES situācija un karš Ukrainā. Pēc tam Erdogans ir plānojis sarunas ar Zeļenski un ANO ģenerālsekretāru Antonio Guterešu (TT) . Šovakar sāksies pirmās diplomātiskās sarunas par šo tēmu.