Aita kā kompensācija ģimenei par karavīru Tulā

Ukraiņu armija turpina savu ofensīvu. Krieviem tāpēc smagi zaudējumi pēc bēgšanas no Līmanas (Britu izlūkdienesta publiskotie ziņojumi). 

Dzelzceļa mezgls Līmanā ir ļoti svarīgs ukraiņu armijas iekarojums. Krievu aģentūra, protams, ziņo, ka armija labprātīgi atkāpusies, nevis zaudējusi (Ria Novosti). Tā nav īsti patiesība. Krievu spēki tika tur ielenkti no trim pusēm. Tā kā briti katru dienu regulāri seko notikumiem Ukrainas frontē, tad arī šajā gadījumā viņi publiskojuši informāciju par to, ka krievu armijas atkāpšanas tomēr saistīta ar piespiedu faktoru – smagiem zaudējumiem. 

Par šo uzvaru vakar publiski ziņoja arī Volodimirs Zeļenskis, uzsverot, ka atbrīvotajā pilsētā krievu armijnieku vairs nav.

Pēc ukraiņu uzvarām Limanā, ANO ģenerālsekretārs Jens Stoltenbergs intervijā NBC atzina, ka Krievijai ir jāpasaka, ka retorika par kodolieroču pielietošanu ir bīstama un nepiedodama. „Ja krievi mēģinātu izmantot šos ieročus, tad reakcija var būt ļoti nopietna“ – uzsvera Stoltenbergs (Reuters). 

Ukraina iesniegusi pieteikumu iestājai NATO, taču šis process nenotiks ātri, jo piekrišana jāsagaida no visām dalībvalstīm un tas prasa laiku. 

Par ukraiņu panākumiem frotē sajūsmu paudis arī ASV  aizsardzības ministrs Loids Ostins. Pēc viņa domām šī uzvara ir izšķiroša, jo šajā pilsētā atrodas piegāžu centrs krievu ieroču un piegāžu transportam uz dienvidiem. Zaudējot šo svarīgo „mezglu“, krieviem tiek apgrūtināta gan komunikācija, gan piegādes (Reuters).  

Vācija, Dānija un Norvēģija tikko iegādājusies 16 slovāku haubices Zuzana 2 Ukrainai. Par to tika samaksāts 92 miljonu eiro (DN). 

ASV sola jaunu ieroču piegādi Ukrainai nākamās nedēļas laikā. (BBC).

Tikmēr Krievijā turpinās masveida mobilizācija. Tuvas rajonā (Sibīrijas dienvidos) ģimenes, no kurām vīri aizsiet Putina karā, saņems kā dāvanu aitas, 50 kg miltu, divus maisus kartupeļu un nelielu maisu ar kāpostiem (BBC). Pašlaik tie dalītas 92 aitas varoņu ģimenēm. Kāpēc? Lai mājās palicēji nejustos vientuļi (BBC). 

Kāda kara lidmašīna Krimā nosēžoties avarējusi (Vesti). Lidotājs katapultējies īsi pirms eksplozijas.Pagaidām nav skaidrs, vai šis ir negadījums jeb kārtējais sabotāžas mēģinājums (Vesti, Telegram). 

Tikmēr Maskavā turpina piesavināties ārzemju idejas un pārtaisīt tās pēc sava prāta. To sauc par ideju zagšanu. Kārta pienākusi dāņu Lego klucīšiem. Krievi ražos tādus pašus, taču tagad tie sauksies Mir Kubikov (Reuters). Lego atstāja Krieviju pēc kara sākšanas ar Ukrainu. Līdzīgu likteni piedzīvo arī citi ārzemju uzņēmumi. Pazīstamos produktus ražo apmēram tāpat, taču nosauc citādi. Piemēram, McDonalds tagad Krievijā tiek pārdots kā Vkusno & totjka, Starbucks saucas Star Coffe (DN).