Karotāju zvejošana un žurnālistu medības Krievijā

Karotāju zvejošana Krievijā turpinās. 26 Krievijas republikas un apgabali jau realizējuši vispārējo mobilizāciju. Iesaukti 60 765 vīri. Vajadzēja 300 000 (Gogov, DN).Pagaidām mobilizācija notikusi tālajos rajonos: Tuvā (Sibīrijā), Rostovā (pie Ukrainas robežas), Kamčatkā (galējos austrumos), Čerkasu reģionā (Sibīrija), Permā un Sverdlovskā (Urāli). Kā arī Tatarstanā. 

„ Šķiet, ka viņiem nesokas ar šo mobilizāciju,“- konstatē eksperts Pēteris Lindēns. Nevedās aģitācija profesionālajā armijā, neko nedeva milzu afišas uz ielas un metro stacijās. Nav izdevies arī izglītot tos pašus, kas pašlaik iesaukti. 

Tagad izrādās, ka vairāki simti vīru Habarovska iesaukti nepamatoti, jo neatbilst prasībām (Reuters, AFP).

Ramzans Kadirovs nevēlas turpināt cīņu tāpat kā līdz šim.  Esot beidzot jāiesaista kodolieroči, citādi panākumu nebūšot. Taču viņš būšot lojāls Putinam un ir gatavs nosūtīt uz Ukrainas fronti trīs savus dēlus – 14, 15 un 16 gadus vecus kaujiniekus (Telegram).  Ziņojumam pievienots attēls, kurā puikas armijas drēbēs rāda savu gatavību cīņām. Videoierakstā viņi šauj gaisā un līksmo. Esot trenēti kopš bērnības. 

Ja Putins ķersies pie atomieročiem, tad ASV un sabiedrotie, kopā ar Ukrainu, pienācīgi atbildēs (Deivids Petreus, ABC News). 

Vakar Čehija pieprasīja, lai visi Čehijas pilsoņi atstāj Krieviju. Līdzīgi prasību savējiem pirms nedēļas publicēja ASV.

Pašlaik Ukrainas armija pārliecinoši turpina kustību uz priekšu Hersonas, Doņeclas un Harkivas rajonos (ISW).

NATO valstu vadītāji kopējā deklarācijā atbalsta Ukrainas uzņemšanu NATO Blokā. 

Ukraiņi ieņēmuši Limanas ziemeļu daļu, krievi lielā steigā atkāpjas. 

Ukrainas kara dēļ no amata atkāpjas Ermitāžas modernās mākslas nodaļas vadītājs Dmitrijs Ozerkovs Pēterburgā (Zviedrijas radio, Kultūras ziņas). Šī ir laba zīme, jo beidzot krievu kultūras slānis sāk paust reālu viedokli.  

Vakar ukraiņu spēki pārrāvuši krievu aizsardzības līniju Hersonā (Reuters). Šis ir ļoti nozīmīgs ukraiņu armijas panākums. Kijeva pagaidām maz ziņo par šo lielisko ofensīvu. Taču par to daudz raksta krievu kara blogeri, neatkarīgie komentētāji. Liecinot, ka krievi ir spiesti strauji atstāt pozīcijas un bēgt desmitiem kilometru distancē uz austrumiem. 

Izsludināta meklēšanā skandalozā krievu TV žurnāliste Marina Ovsjaņikova, kura kara pirmajās nedēļās uzstājas ar pretkara tekstu Ostankino TV ziņu izlaiduma laikā. Krievijas Iekšlietu ministrija ziņo, ka žurnāliste esot izplatījusi nepatiesu informāciju par Krievijas armiju. Par to viņai pienākas 10 gadu cietumā (AFP). Pēc nodarījumā TV ēterā, viņai piesprieda mājas arestu. Tagad izrādās, ka mājas viņas vairs nav un tas nozīmē, ka sieviete skaitās pazudusi (TT).  

Attēls no DN

One comment

Leave a Reply